Festivāls «Vivat Curlandia!» Bauskā piedāvā programmu dažādām gaumēm 8

Šajā nedēļas nogalē, 20. un 21. jūlijā, jau ceturto reizi Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!».

Programmā būs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos izpildītāji no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Korejas, Austrijas, Spānijas, Itālijas, Krievijas, Nīderlandes un Lielbritānijas.

Festivāla epicentrā – Marko da Galjano opera «La Dafne» sveču gaismā Bauskas kultūras centrā (BKC). Festivāla rīkotāji pateicas BKC vadībai par atsaucību, jo sveču gaismā opera tiks rādīta jau trešo reizi. Sākumā tas bija eksperiments, jo nevarēja paredzēt, kāda būs publikas reakcija. Izrādās, ka šos uzvedumus uzskata par «Vivat Curlandia!» neparastāko un labāko piedāvājumu.

Bauskas pils muzeja seno deju grupa «Galms» sadarbībā ar Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas bērnu kori «Via Stella» un senās mūzikas ansambli «Trakula» 20. jūlija vakarā Bauskas pilī rādīs koncertuzvedumu «Zaudētā paradīze». Savulaik Vecumnieku kora «Via  Stella» grupa un solisti jau ir piedalījušies Starptautiskajā senās mūzikas festivālā Bauskas pilī ar Lienes Batņas speciāli iestudētu programmu «Mans skaistais zieds». Šis priekšnesums arī būs īpašs.
 
 Producente Laura Šarova atklāj, ka festivālā būs patīkams jaunums ģimenēm ar bērniem. 20. jūlijā pulksten 12 pirms atklāšanas koncerta Bauskas pilī ģimenes ar bērniem tiek aicinātas uz muzikālu stāstu par senajiem instrumentiem. Mazie  apmeklētāji varēs noklausīties aizraujošu stāstījumu par tālu pagātni, kad radās vijole, blokflauta, klavesīns, lauta. Par tiem stāstīs un skanējumu demonstrēs mūziķi.

Rīkotāji atgādina, ka festivāla otrajā dienā, 21. jūlijā, visi koncerti būs bez maksas, bet biļetes pirmās dienas pasākumiem var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās.

Ar festivāla abu dienu programmu varat iepazīties tepat portālā bauskasdzive.lv, notikumu kalendāra sadaļā „Pasākumi”.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

...

Prātīgs lēmums, jo ar gaumi ir tāpat kā ar grūtniecību: vai nu ir, vai nav!

pirms gada, 2019.07.18 15:14

Es

Vienīgais festivāls, kur ir gaume. Re, cik mums dažādas gaumes! un tas labi. Citādi, mums visiem tik vienādiem būtu garlaicība nebeidzama...

pirms gada, 2019.07.17 19:19

Priekulis

Ja zemnieks atklās festivālu ar runu, tad viss būs ok.

pirms gada, 2019.07.18 08:03

Priekuli

Nu netaisi pats sevi par muļķi.

pirms gada, 2019.07.19 06:30

vivat

Slava tiem ļaudīm kas to visu veido, organizē, piedalās! Bauskas apkārtne ir kā radīta visam skaistajam, romantiskajam, ar senatnes auru piesātināta. Līdzi jūtot ar uztveri apdalītiem, vēlot pilnveidoties mākslinieciskajā izpratnē, iesaku plānot savus līdzekļus, laiku atbilstoši pasākumiem Bauskā, redzēsiet, ieguvums būs.

pirms gada, 2019.07.19 11:46

Priekulis

Tev brain storms.

pirms gada, 2019.07.20 09:25

par to pašu

Zaudētā paradīze. Mulsinošas, neveiklas pauzes starp priekšnesumiem. Jā, galma dejas!!!, izcils sasniegums mūsu provinciālajā Bauskā. Ja jau rīkotāji domā, ka sanākušie uz pasākumu visi ir plebeji un ka priekšā liktais viss ir māksla, tad kaut ko teikt ir lieki. Turpināt var gari un plaši, bet, ja par ko tādu ņem naudu, tad par sniegumu būtu jāpiedomā.

pirms gada, 2019.07.22 09:16

Vietējās ziņas