Festivāls «Zobens un Lemess» būs ar ierobežojumiem; «Bauska TASTE» nenotiks 8

Vismaz viens no jau gandrīz tradicionālajiem Bauskas novada festivāliem šogad notiks – tas ir etniskās mūzikas un seno amatu festivāls «Zobens un Lemess», kuru plāno rīkot Bauskas Pilskalna estrādē no 7. līdz 9. augustam. Tiesa, būs jāņem vērā nosacījums – ne vairāk kā tūkstotis apmeklētāju.

Vēl kādu brīdi bija cerība, ka pasākumu ierobežojumu tūkstoš cilvēku skaitā augustā palielinās vismaz līdz diviem tūkstošiem, bet skaitlis tomēr nemainījās. Festivāla organizatori atzīst, ka tas tomēr šogad radīs zaudējumus, bet ieguldīts ir pārāk daudz, lai no rīkošanas atteiktos.

«Vēl ir daudz neskaidrību, kādā sastāvā būs grupas. Katru nedēļu kaut kas mainās. Pašlaik izskatās, ka visi pieteiktie varēs uzstāties,» stāsta festivāla organizators Valdis Bērzvads. Pašlaik dalību apstiprinājušas visas iepriekš pieteiktās grupas, tai skaitā no Ukrainas un Baltkrievijas. Atliek cerēt, ka politiskie notikumi vai vīrusa izplatība neliegs ierasties.

Jau sestā festivāla grupu sarakstā ir poļu «Batushka», pašmāju «Skyforger» un ukraiņu «Nokturnal Mortum». No Ukrainas gaida vēl «Khors», no Baltkrievijas – «Downcross». Festivāla grupu sarakstā vēl ir «Vermilia» no Somijas, «Bestia» no Igaunijas, «Veliu Namai» un «Lietis» no Lietuvas, «Urskumug» no Latvijas un virkne citu grupu. V. Bērzvads atzīmēja, ka poļu grupu «Covid-19» skāris vistiešākajā veidā – «Batushka» līderis Kšištofs Drabikovskis jau aprīlī šī vīrusa dēļ bija gūlies slimības gultā, taču tagad jau ir izveseļojies.

Izrādās, ka kaimiņi igauņi rīkojušies vēl nadzīgāk – viņu rīkotais populārais metālmūzikas festivāls «Hard Rock Laager» notiks jau 3. – 4. jūlijā. Tiesa, festivālā uzstāsies tikai un vienīgi pašmāju grupas, toties praktiski visas labākās. Uz skatuves kāps arī šī žanra līderi Igaunijā «Metsatoll», vēl arī «Tharaphita», «Goresoerd», «Rattler» un citas. Pēc neoficiālas informācijas praktiski visas biļetes uz «Hard Rock Laager» jau esot izpārdotas.

Uz  festivālu «Zobens un Lemess» pašlaik izpārdotas esot puse biļešu, bet visdrīzāk arī pārējās izpirks jau iepriekšpārdošanā. Tā prognozē organizatori. Biļetes cena ir 33 eiro.

Bauskā pēdējā laikā parādījušās baumas, ka šogad varētu notikt arī «Bauska TASTE» festivāls. Laikraksts sazinājās ar Bauskas kultūras centra direktoru un festivāla organizatoru Jāni Dūmiņu, kurš kategoriski noraidīja šādu ideju. Apmeklētāju skaita ierobežojuma dēļ par festivāla organizāciju neesot vērts domāt. Festivāls notiks nākamgad, 2021. gada vasarā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Lora

Kolbasņikiem ieeja aizliegta. Var atpazīt pēc bum bum bum mašīnās.

pirms gada, 2020.06.26 16:30

Aldis

Ja būs grupa Heilung (DK/NOR/DE), tad es arī apmeklēšu šo festivālu.

pirms gada, 2020.06.26 17:40

Valdis

Kāda laime! Pats Aldis ieradīsies. Jau tagad gaidu tikšanos ar tevi!

pirms gada, 2020.06.26 22:17

koronas lāsts

būs nokturnal mortum. Palasam vikipēdijā.

pirms gada, 2020.06.26 22:52

maizi un izpriecas

Tastes cienītāji varēs turpināt izklaidēties riņķojot pa RIMI, jo kultūras ziņā līmeņi maz atšķiras, viss priekš plebejiem

pirms gada, 2020.06.27 17:28

tam neplebejam.

Uzrakstot šo komentāru Tu parādīji sevi kā pilnīgu idiotu.

pirms gada, 2020.06.30 18:30

cilvēks

gan jau arī lemesis nebūs. Uga jau biedē ar ierobežojumu atkārtošanos. Bet pa lielam poh.

pirms gada, 2020.07.08 16:04

Vietējās ziņas