Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fizikas eksāmenu izvēlas maz skolēnu 1

Ceturtdien, 5. jūnijā, Latvijas skolās notika centralizētais fizikas eksāmens 12. klašu audzēkņiem. Mūsu novados skolēnu vidū tas rada mazu atbalstu.

Iecavas un Vecumnieku novada skolēni eksāmenu lika Vecumnieku vidusskolā. Skolas direktors Aivars Ķiņķevskis informēja, ka fiziku kārtot izvēlējās trīs Vecumnieku, viens Valles, viens Skaistkalnes un viens Iecavas vidusskolas audzēknis. «Liela interese par šo eksāmenu nekad nav bijusi,» tā A. Ķiņķevskis.

Bauskas novadā šo eksāmenu kārtoja desmit skolēnu, lielākais skaits no Bauskas Valsts ģimnāzijas – pieci jaunieši. «Fizika man patīk. Šis priekšmets vienmēr ir padevies. Eksāmens nebija obligāts, bet domāju, ka fizikas atkārtošana pirms augstskolas būs noderīga,» stāsta Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknis Ritvars Māsāns, kurš nesen Latvijas valsts fizikas olimpiādē ieguvis atzinību. Puisis mācības plāno turpināt Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē. Ritvars domā, ka daudzi audzēkņi vienkārši baidās no šī eksāmena, jo ne visiem fizika padodas.

«No savas skolas fizikas eksāmenā esmu vienīgā,» atzīstas Bauskas 2. vidusskolas audzēkne Viktorija Neretina. Meitene plāno turpināt mācības Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), tāpēc izvēlējusies fizikas eksāmenu. Lai iestātos RTU, nepieciešams kārtot eksāmenu angļu valodā vai fizikā. Fizikas eksāmenam, stājoties augstskolā, esot lielāka vērtība nekā angļu.

Vēl Bauskas novadā fizikas eksāmenu kārtoja viens audzēknis no Uzvaras vidusskolas un trīs no Pilsrundāles.
«Fizikas eksāmenu izvēlas nopietni skolēni. Priekšmets ir pietiekami grūts, tāpēc to kārto retais,» skaidro Bauskas Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāja Janīna Leja. Viņa vērtē, ka mūsdienās skolēniem nav vēlēšanās centīgi mācīties, tāpēc sekmes fizikā ir tikai tiem, kam ir dabas dotas spējas attiecīgajā priekšmetā. Un šo skolēnu skaits nav liels.

Iepriekšējās valdības izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis aktualizēja ideju par obligāta centralizētā eksāmena ieviešanu ķīmijā vai fizikā. Izglītības ministre Ina Druviete, kura ir filoloģe, nesen informēja, ka tikmēr, kamēr viņa būs izglītības ministre, centralizētā eksāmena šajos mācību priekšmetos nebūs. Tā liecina ziņu aģentūras LETA informācija. Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzsvēra, ka tas nebūt nenozīmē, ka ideja par obligātu eksāmenu ķīmijā vai fizikā būtu atmesta. Tomēr viņa uzsvēra, ka jaunu centralizēto eksāmenu ieviešanai ir jābūt pārdomātai un par to ieviešanu ir laikus jāpaziņo. Vēlams – pirms skolēni sāk mācības vidusskolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

io

Mazliet žēl tieši puišu. Jo fizikas eksāmens ir īsts džentelmeņa komplekta sastāvdaļas elements. Ar fiziku, matemātiku un svešvalodu visas tehniskās augstskolas durvis ir atvērtas.

pirms 6 gadiem, 2014.06.09 10:30

Vietējās ziņas