FK «Bauska» ielaužas labāko astoņniekā

Ļoti svarīgu uzvaru izbraukumā «Elvi» līgas čempionātā aizvadītās nedēļas nogalē guva florbola klubs (FK) «Bauska», kurš 6. novembrī ar 9:7 pārspēja SK «Pārgauja» vienību.

Bauskas komanda jau labu laiku nespēja iekļūt «play-off» zonā jeb labāko astoņniekā. Līdz šim aizvadītajās divās čempionāta izbraukuma spēlēs baušķenieki cieta tikai zaudējumus ar vārtu attiecību 6:18.

Lielisks spēles sākums Stalbē padevās FK «Bauska» sportistiem, kuri divus no trim periodā gūtajiem vārtiem realizēja skaitliskajā vairākumā. Baušķenieki pirmajā periodā pa pretinieku komandas vārtiem izdarīja divas reizes vairāk metienu nekā sāncenši – 14:7.
Otrajā periodā neliels pārsvars piederēja mājiniekiem. Šoreiz tieši viņi izdarīja divas reizes vairāk metienu – 16:8, no tiem četrus pārvēršot vārtu guvumā. Divas reizes precīzi svieda arī viesi no Bauskas, kad vienus vārtus skaitliskajā mazākumā guva Rolands Kovaļevskis.

Izšķirošie spēles momenti notika pēdējā periodā. Tā ievadā mājinieki izlīdzināja rezultātu – 5:5. «Bauska» atbildi parādā nepalika, kad precīzi meta Dinārs Vaitaitis un nesen no Anglijas atbraukušais Romualds Paulovičs.

Mājinieki neapjuka un jau atkal rezultātu izlīdzināja, bet spēles galavārdu teica baušķenieki. Pēdējā perioda vidū uzvaras vārtus guva Ģirts Laugalis, bet devīto bumbiņu pretinieka vārtos raidīja Rolands Kovaļevskis, nokārtojot otro sezonas «hat-tric» jeb trīs vārtus vienā spēlē.

Pateicoties gūtajam panākumam, FK «Bauska» pēc ilgākā pārtraukuma ir atgriezies izslēgšanas spēļu zonā un ar 12 izcīnītajiem punktiem deviņās spēlēs ieņem septīto vietu. Tiesa, situācija tabulā ir ļoti blīva, no desmitās līdz piektajai vietai komandas šķir tikai četri punkti.

FK «Bauska» vienības galvenais treneris Ingus Panteļejevs pēc spēles uzteica komandas sportistus par gūtajiem vārtiem vairākumā. «Līdz šim, maigi izsakoties, vairākumā spēlējām vāji. Prieks, ka šajā spēles elementā vērojami uzlabojumi. Lieliski nospēlēja mūsu vārtsargs Reinis Kirlko. Protams, mazais laukums ieviesa savas korekcijas. Otrajā periodā neizturējām pretinieku komandas presingu. Kopumā spēle ritēja kā pa viļņiem, bet mūsu vienības uzbrukums bija spēcīgāks,» tā I. Panteļejevs.

FK «Bauskas» komandā ar rezultativitātes punktiem izcēlās: Rolands Kovaļevskis – 3 vārti un viena rezultatīva piespēle – 3+1; Ģirts Laugalis – 1+3; Valdis Vāvers – 2+1; Dinārs Vaitaitis – 1+1; Gints Velmunskis; Romualds Paulovičs – 1+0; Nikita Maksurovs, Andis Levītis, Aivis Barkovskis – 0+1.

FK «Bauska» komanda turpinās sešu spēļu izbraukuma sēriju. Otro maču šajā tūrē baušķenieki aizvadīs 14. novembrī Kocēnos pret «Rubeni».