Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FKTK anulē licenci Vecumnieku kooperatīvajai krājaizdevu sabiedrībai 1

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēmusi ar šodienu, 2.jūliju, anulēt Vecumnieku kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības licenci, jo tā neizpilda Krājaizdevu sabiedrību likumā noteiktās pašu kapitāla pietiekamības prasības, neievēro citas likuma un FKTK normatīvo noteikumu un rīkojumu prasības.

FKTK uzraudzības eksperti pārbaudē konstatēja vairākus normatīvo aktu pārkāpumus un nepilnības Vecumnieku kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības darbībā un noteica tai vairākus pienākumus to novēršanai, tai skaitā iesniegt pasākumu plānu par pašu kapitāla atjaunošanu. Tomēr krājaizdevu sabiedrība nav novērsusi konstatētos pārkāpumus noteiktajā termiņā un tās biedri nav atjaunojuši pašu kapitālu nepieciešamajā apmērā, tādā veidā uzlabojot krājaizdevu sabiedrības finansiālo situāciju, teikts FKTK paziņojumā medijiem.

Anulējot krājaizdevu sabiedrības licenci, FKTK ir pienākums lemt par garantētās atlīdzības izmaksu kārtību, veidu un laiku.

Pēc FKTK rīcībā esošās informācijas Vecumnieku kooperatīvajā krājaizdevu sabiedrībā savus līdzekļus bija noguldījuši deviņi krājaizdevu sabiedrības biedri par kopējo summu 25 638,48 eiro. Garantētās atlīdzības izmaksa (līdz 100 000 eiro vienam noguldītājam) tiks veikta visiem noguldītājiem, kuriem saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu ir tiesības saņemt šādu garantēto atlīdzību, pamatojoties uz informāciju, kāda ir Vecumnieku kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības grāmatvedības reģistros noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienā. Aprēķinot garantētās atlīdzības apmēru, ņem vērā procentu maksājumus līdz 2.jūlijam ieskaitot.

FKTK aicina noguldītājus, kuriem pienākas garantētā atlīdzība, ierasties Vecumnieku Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības telpās Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā, Rīgas ielā 29A, šā gada 8.jūlijā vai 10.jūlijā no plkst.11 līdz 12. Noguldītājiem līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai personas apliecība), lai FKTK pilnvarotajām personām iesniegtu iesniegumu par garantētās atlīdzības izmaksu, norādot informāciju par norēķina kontu, kurā vēlas saņemt garantēto atlīdzību. Iesnieguma paraugi būs pieejami pie FKTK pilnvarotajām personām un aizpildāmi klātienē.

Savukārt tie noguldītāji, kuri noteiktajā laikā neiesniegs iesniegumu par garantētās atlīdzības izmaksu, aicināti to izdarīt, ierodoties FKTK telpās Rīgā, Kungu ielā 1, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu noguldītājs var pieteikties garantētajai atlīdzībai ne vēlāk kā piecus gadus pēc dienas, kad iestājusies noguldījumu nepieejamība.

Garantēto atlīdzību izmaksu FKTK veic ar pārskaitījumu uz garantētās atlīdzības saņēmēja norādīto kontu tā izvēlētā kredītiestādē piecu darba dienu laikā no dienas, kad persona iesniegusi iesniegumu par garantētās atlīdzības izmaksu. Ja garantētās atlīdzības saņēmējam nav konta kredītiestādē, garantētā atlīdzība tiks pārskaitīta uz garantētās atlīdzības saņēmēja norādīto VAS "Latvijas Pasts" nodaļu.

2014.gada jūlijā Noguldījumu garantiju fondā ir vairāk nekā 36 miljoni eiro.

Tiem kredītņēmējiem, kuriem ir kredīts Vecumnieku kooperatīvajā krājaizdevu sabiedrībā, jāturpina līgumā noteiktie maksājumi.

Vecumnieku kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība krājaizdevu sabiedrība darbības licenci saņēma 2003.gadā. Pēc aktīvu apjoma tā ieņēma 29.vietu starp Latvijā licencētajām krājaizdevu sabiedrībām. Krājaizdevu sabiedrībai bija 311 biedri.

Latvijā patlaban darbojas 32 kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības. Kooperatīvā krājaizdevu sabiedrība ir tās biedru dibināts un pārvaldīts finanšu kooperatīvs, lai sniegtu saviem biedriem finanšu pakalpojumus - noguldījumus, aizdevumus u.c. Latvijā krājaizdevu sabiedrības veidojušās pēc diviem principiem - pēc teritoriālās un interešu vai nodarbinātības kopības. Par krājaizdevu sabiedrības biedru kļūst, iegādājoties tās pajas, un atšķirībā no bankas klienta krājaizdevu sabiedrības biedram ir iespējas aktīvi iesaistīties lēmumu pieņemšanā.

Kooperatīvo krājaizdevu sabiedrību segments Latvijā aizņem salīdzinoši nelielu daļu no finanšu sektora - aptuveni 0,05% no kopējiem finanšu sektora aktīviem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

žēl

Latvijai tik nepieciešama un Eiropā tik populāra ideja izbojāta.
Latvieši šodien bēg uz valstīm, kur finanšu kooperatīvi ir spēcīgi (Īrija,Anglija, Vācija)
Vecumnieku jauniešiem atņemts stimuls palikt un sevi apliecināt Vecumniekos.

pirms 6 gadiem, 2014.07.11 10:19

Vietējās ziņas