Florbolisti sezonu noslēdz ar devīto vietu Latvijas čempionātā

Pēdējo maču 2014./2015. gada sezonā «Elvi» florbola līgā vīriešiem 25. marta vakarā aizvadīja Bauskas florbolisti, kuri mājās ar 6:3 uzvarēja vienību «Talsi/Triobet».

Izslēgšanas spēlēs neiekļuvusī FK «Bauska» komanda piedalījās tā dēvētajā «Cerību kausā», kurā iesaistījās 9. – 14. vietas ieguvēji, neskaitot Latvijas U-19 komandu. Astoņos papildturnīra mačos baušķenieki tika pie sešiem panākumiem, bet divas reizes atzina pretinieku pārākumu. Pēc uzvaras pār talsiniekiem Bauskas florbolistiem šajā sezonā devītā vieta čempionātā, kas ir salīdzinoši slikts rādītājs, ņemot vērā to, ka vienība pēdējos gados allaž spēlējusi izslēgšanas spēlēs. Tiesa, tajās tikt tālāk par pirmo kārtu nav izdevies sen.

Regulārajā turnīrā FK «Bauska» un «Talsi/Triobet» komandas abās tikšanās reizēs spēlēja neizšķirti. Vispirms Talsos fiksēts 4:4, bet Bauskā 7:7. Papildturnīra pirmajā mačā viesos baušķenieki bija pārāki ar 7:10, bet trešdienas vakarā ar 6:3, tādējādi svinot četras uzvaras četros mačos šajā sezonā.

Spēles sākums Bauskā neliecināja par vienas vai otras vienības dominanci. Lai arī baušķeniekiem piederēja teritoriālais pārsvars, viņi izdarīja tikai sešus metienus pa pretinieku vārtiem, savukārt talsinieki atbildēja vien ar četriem raidījumiem pa Elvja Holsta sargāto «cietoksni», tomēr abas komandas pa reizei prata iekarot vārtu vīru «būrus», un rezultāts pēc pirmās trešdaļas 1:1.

Pēc miegainā spēles sākuma pirmie «pamodās» baušķenieki un guva piecus vārtus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 6:1. Pēteris Zeltiņš un Rolands Kovaļevskis bija precīzi vairākumā, bet pēdējais prata gūt vārtus arī mazākumā.

Mača trešajā trešdaļā viesi sasparojās un, raidot divas bumbiņas Bauskas komandas vārtos, samazināja starpību līdz 6:3. Mača turpinājumā vairāk punktu netika gūti. Iespēja bija R. Kovaļevskim, taču viņam soda metienā neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu.
Labākais spēlētājs FK «Bauska» komandā Valdis Vāvers, kurš punktus gan neguva.

Rezultatīvi Bauskas vienībā cīnījās Rolands Kovaļevskis – 2 vārti+1 piespēle (2+1), Pēteris Zeltiņš – 2+0, Ģirts Laugalis, Dinārs Vaitaitis – 1+0, Aivis Barkovskis, Toms Niedre, Pēteris Maziks, Reinis Kirilko – 0+1.

FK «Bauska» komandas treneris Ingus Panteļejevs pēc spēles sacīja, ka talsinieki vienmēr ir bijuši sīvi pretinieki, kas izskaidro pirmās trešdaļas rezultātu. «Spēles sākumā neizdevās realizēt momentus, kuru, jāatzīst, nebija daudz. Otrajā trešdaļā puišiem «goli» sakrita, un spēles liktenis bija praktiski izlemts,» stāsta I. Panteļejevs. Viņš sacīja, ka «Elvi» līgā sezona ir beigusies, bet daļai spēlētāju turpinās U18 čempionāts.

«Ar jaunajiem florbolistiem turpināsim trenēties. Savā grupā esam nodrošinājuši pirmo vietu, gaidīsim pretiniekus izslēgšanas spēlēs. Pārējiem florbolistiem sezona ir beigusies,» tā treneris. Viņš noteic, ka par nākamās sezonas plāniem vēl pāragri runāt un pieņemt lēmumu, vai turpināt vadīt komandu, laika vēl esot daudz.