Florbolisti spēlē dažādos turnīros

Latvijas Florbola savienības čempionātos pagājušajā nedēļā ar mainīgām sekmēm startēja vairākas Bauskas florbola komandas.

Augstākajā Latvijas florbola sabiedrībā jeb «Elvi» līgas čempionātā 21. novembrī florbola klubs (FK) «Bauska» viesojās Liepājā, sacenšoties ar vietējo komandu «Kurši». Vēja pilsētas florbolistu rindās savu pirmo spēli aizvadīja baušķenieks, FK «Bauska» bijušais spēlētājs Rolands Kovaļevskis.

Baušķenieki uz Liepāju devās desmit vīru sastāvā. Komandas galvenais treneris Ingus Panteļejevs pastāstīja, ka jau nākamajā spēle vienības rindas pastiprinās trīs censoņi no «Bauskas BJSS» U18 jauniešu komandas – Rūdolfs Brikmanis, Rūdolfs Vilcāns un Ronalds Bēmanis.

Spēli Liepājā aktīvāk iesāka baušķenieki, vairākos uzbrukumos pēc kārtas bīstami apdraudot pretinieku vārtus. Centieni vainagojās panākumiem. Vispirms kuriozus vārtus no sava laukuma puses guva Ģirts Laugalis, bet pēc mirkļa Gints Velmunskis ar skaistu metienu vārtu devītniekā dubultoja pārsvaru. Liepājnieki ātri deva atbildi, pirmos komandas vārtus spēlē guva R. Kovaļevskis. Otros vārtus baušķenieki zaudēja skaitliskajā vairākumā, kad laukuma centrā, zaudējot bumbiņu, rupji kļūdījās Andis Levītis, pretinieki šo misēkli pārvērta vārtu guvumā.

Otrajā periodā baušķenieku ofensīva pieklusa, tempu diktēja mājinieki. Baušķenieki, cīnoties tikai desmit vīru sastāvā, spēles ātrumu centās mazināt. Liepājnieki perioda ievadā minūtes laikā guva divus vārtus, panākot 4:2. Taču, pateicoties Ģirta Laugaļa realizētajam skaitliskajam vairākumam un Aiva Barkovska metienam, rezultāts jau minūtes laikā atkal kļuva neizšķirts – 4:4.

Bauskas rindās šajā spēlē pa rupjai kļūdai gadījās arī Ģirtam Laugalim. Viņš  neskatoties deva piespēli uz savu vārtu pusi, bet tur atradās pretinieks, kurš izmantoja iespēju un guva vārtus. Pēc dažām sekundēm liepājnieki izcīnīja sestos vārtus, atjaunojot divu vārtu starpību – 6:4. Trešā perioda atlikušajās minūtēs Aivis Barkovskis realizēja vairākumu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam, bet tad mājinieki atkal izrādījās precīzi. Spēle noslēdzās ar rezultātu 7:5 «Kuršu» labā.

FK «Bauska» treneris Ingus Panteļejevs pēc spēles atzina: «Pirmajā periodā centāmies rīkoties ātri, gribējām samest daudz vārtu. Otrajā periodā nācās iesēsties aizsardzībā un spēlēt pretuzbrukumos. Desmit vīru sastāvā diktēt noteikumus laukumā ir ļoti grūti. Žēl, ka divi pieredzējušākie florbolisti kļūdījās brīžos, kad mums bija iespēja lauzt spēles gaitu sev par labu. Iespēja uzvarēt mums bija.»
Punktus FK «Bauska» komandas labā guva: Aivis Barkovskis, Ģirts Laugalis – 2 vārti, Gints Velmunskis – 1 vārti + 1 rezultatīva piespēle, Pēteris Zeltiņš, Andis Levītis, Nikita Maksurovs  – 1 rezultatīva piespēle.

Baušķenieki ar 12 punktiem 11 spēlēs ieņem desmito vietu tabulā, par četriem punktiem atpaliekot no «play-off» zonas. Nākamā spēle FK «Bauska» 28. novembrī Valmierā.

Latvijas Florbola savienības 2. līgas čempionātā aizvadītās nedēļas nogalē divus mačus aizvadīja SC «Mēmele/Code» komanda. Savā pirmajā mājas spēlē 20. novembrī ar rezultātu 11:9 uzvarēta «Ķekavas Bulldogs 2» komanda, 22. novembrī  viesojoties Rojā pie grupas līderiem FK «Roja – Rauda Print», zaudējums ar 7:3.

Codes pamatskolas sporta zālē startu veiksmīgāk iesāka viesi, jau 11. sekundē izvirzoties vadībā, bet pēc dažām minūtēm rezultāts bija 3:1 ķekavnieku labā. Mājinieki, pārvarējuši acīm redzamo satraukumu, sāka atspēlēšanos. Vispirms pirmajā periodā Bauskas novada komanda guva četrus bezatbildes vārtus un pārtraukumā devās, esot vadībā ar 5:3. Arī otrajā periodā prasmīgāk spēlēja mājinieki, kuri guva vēl piecus vārtus, kamēr pretiniekam trīs precīzi raidījumi un pirms pēdējās trešdaļas rezultāts 10:6 SC «Mēmele/Code» labā.
Noslēdzošajā perioda sākumā Bauskas komanda iemeta vēl vienus vārtus, piespiežot pretiniekiem vēl 13 minūtes pirms spēles beigām mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Viesi līdz mača beigām guva trīs vārtus, bet ar to arī spēle bija beigusies. «Mēmele/Code» veiksmīgi noturēja iekrāto pārsvaru un svinēja pirmo uzvaru pamatlaikā čempionātā.

Spēlē pret «Ķekavas Bulldogs 2» rezultativitātes punktus SC «Mēmele/Code» komandas labā guva: Edijs Velhoviks – 2 vārti + 1 rezultatīva piespēle, Justs Baltmanis, Oskars Švāgers, Jānis Aizbalts – 2+0, Elvijs Artimovičs, Artūrs Žilinskis, Artūrs Breijers – 1+1, Artūrs Dulbe – 0+2, Kārlis Ķikurs – 0+1.

Svētdien, 22. novembrī, SC «Mēmele/Code» komanda devās uz Roju, kur mērojās spēkiem ar grupas līderiem, vēl ne reizi nezaudējušo FK «Roja – Rauda Print».

Jau no paša sākuma mājinieki kontrolēja bumbiņu savā aizsardzības zonā, cenšoties izspēlēt kombināciju caur bortu un no aizvārtes izspēlēt uz metienu. Kad baušķenieki «atkoda» pretiniekus, mājinieki izpildīja ļoti daudz metienu no sava laukuma puses. Saspēlēties uz mazā florbola laukuma bija ļoti grūti, tāpēc arī baušķenieki pa pretinieku vārtiem meta itin bieži. Metienu attiecība – 40:32 mājinieku labā.
Pirmajā periodā viesi no Bauskas novada nokļuva iedzinējos ar 0:2, bet otrā perioda laikā no jau nelabvēlīgā 0:3 baušķenieki pietuvojās līdz minimālam vārtu deficītam – 2:3.

Izšķirīgajā spēles trešdaļā baušķenieki vairāk cīnījās pret tiesnešiem nekā pretiniekiem. Vairāku lēmumu pieņemšanā tiesnešu vidū valdīja viedokļu atšķirības, bet allaž lēmums tika pieņemt par sliktu viesiem no Bauskas. Šajā spēlē tika izspēlētas vismaz 15 strīda situācijas. Vēl pēdējās trešdaļas vidū SC «Mēmele/Code»  atradās iedzinējos ar 3:4 un jau pārņēma spēles grožu savās rokās, vairākkārt bīstami uzbrūkot un gūstot teritoriālo pārsvaru, bet jau atkal savu vārdu teica tiesneši. Mājinieki situāciju izmantoja un, palielinot pārsvaru līdz 7:3, svinēja uzvaru.

SC «Mēmele/Code» komandas labā punktus guva: Guntars Krukovskis – 1+1, Kristaps Kalniņš, Edijs Velhoviks – 1+0, Artūrs Dulbe – 0+1.

Bauskas novada komanda patlaban ieņem 8. vietu grupā. Nākamā spēle SC «Mēmele/Code» vienībai trešdien, 25. novembrī, Bulduru tehnikuma sporta zālē pret vietējo FK «Jūrmala».

Latvijas Florbola federācijas veterānu čempionātā 40+ vecuma grupā 21. novembrī trīs spēles aizvadīja Bauskas komandas SC «Mēmele» florbolisti.

Baušķenieki pirmajā dienas mačā ar 7:1 sasita Cēsu «Lekrings» seniorus, bet  otrajā cīņā pret «Rubeni» otrā perioda laikā prata atspēlēties no 1:2 un uzvarēt ar 4:2.

Pēdējā un aizraujošākā cīņa SC «Mēmele» komandai sacensību dienā bija pret spēcīgo «Ekskurzeme – Tukums» komandu. Baušķenieki, tāpat kā dienas otrajā spēlē, arī pret «Ekskurzeme» florbolistiem prata atspēlēties, šoreiz no nelabvēlīgā 2:5 viņi panāca neizšķirtu – 5:5. Uzvaru baušķenieki izcīnīja pēcspēles soda metienos. SC «Mēmele» komandā Sergejs Aleksandrovs pēdējā mačā guva vienus vārtus un atdeva trīs rezultatīvas piespēles – 1+3, Gatim Feldmanim – 2+1, Konstantīnam Balzarim – 2+0.

Bauskas veterāni ar 14 punktiem piecās spēlēs ieņem otro vietu čempionātā, no līderiem atpaliekot par diviem punktiem. Tiesa, Bauskas komandai vēl viena spēle rezervē.