Florbolisti uzvar pēdējā izbraukuma spēlē 2

Aizvadītās nedēļas nogalē SC «Mēmele/Code» komandas florbolisti ar divām spēlēm viesos noslēdza Latvijas Florbola čempionāta 2. līgas izbraukumu sēriju, kurā uzvaras un zaudējumi dalīti uz pusēm.

Vienā no čempionāta tālākajiem izbraukumiem uz Kuldīgas novada Vārmes pagastu SC «Mēmele/Code» komanda devās 6. decembrī, lai sacenstos pret vietējo FK «Vārme» vienību.

Vairums spēļu 2. līgas čempionātā notiek uz mazāka izmēra laukumiem. Izņēmums nebija arī Vārmes sporta zāle. Baušķenieki pirmajā periodā «iesēdās» aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem veidot uzbrukumus, kurus vairumā gadījumu noslēdza piespēle caur laukuma vidu pa diagonāli, kurai sekoja metiens pa vārtiem. Tieši šo izspēļu rezultātā viesi jau pirmajā periodā nokļuva iedzinējos ar 6:1. Ciemiņi no Bauskas divus vārtus zaudēja, spēlējot skaitliskajā mazākumā. Bauskas komandas labā vienīgos vārtus periodā guva spēlējošais treneris Armīns Timinskis.

Pamainot spēles taktiku, viesi no Bauskas otro periodu sāka aktīvāk, presingojot pretinieku jau viņu aizsardzības zonā. Savā ziņā šāds spēles stils deva rezultātu – mājinieki biežāk kļūdījās, diagonālās piespēles pārtvēra pretinieki, un bumbiņu otrajā periodā vairāk kontrolēja viesi. Tiesa, lai arī Bauskas komanda guva četrus vārtus, vienus no tiem vairākumā, mājinieki atbildēja ar tikpat trāpījumiem, un pēc otrās trešdaļas rezultāts 10:5 FK «Vārme» komandas labā.

Spēles noslēdzošajā trešdaļā viesu spiediens pieauga. Bauskas novada vienība izpildīja divas reizes vairāk metienu pa vārtiem – 15:31, bet lauzt spēles gaitu viņiem tā arī neizdevās. Trešajā trešdaļā pirmos vārtus guva mājinieki, vēlāk viesi atbildēja, tad atkal vārtus guva mājinieki, un šādā secībā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem līdz pat spēles beigu signālam, kad tablo vēstīja 14:10 vārmiešu labā.
Čempionāta otrā apļa pirmajā cīņā Bauskas novada vienība 7. decembrī devās uz Ķekavu, lai cīnītos pret «Ķekavas Bulldogs-2» komandas spēlētājiem. Abas vienības čempionātā jau bija tikušās, kad, spēlējot mājās, SC «Mēmele/Code» komanda svinēja uzvaru ar 11:9.

Cīņu lieliski sāka viesi no Bauskas, kuri jau pirmajā minūtē izvirzījās vadībā, kad vārtus guva Reinis Paegle, bet mirkli vēlāk pārsvaru dubultoja Jānis Aizbalts. Spēles ievadā pēc vētrainiem uzbrukumiem viesu spiediens perioda turpinājumā noplaka. Situāciju veikli izmantoja ķekavnieki, gūstot vārtus. Pirmā perioda otrajā pusē komandas vairākkārt bīstami uzbruka, vēl reizi apmainoties ar vārtu guvumiem.

Spraigākās divcīņas, lielākie asumi un bīstamākie momenti abu vienību izpildījumā bija tieši otrā perioda ievadā. Pirms izšķirošās trešdaļas rezultāts 4:5 viesiem par labu.

Trešā perioda sākums Bauskas komandai sākās ar «aukstu dušu». Mājinieki pirmo divu minūšu laikā guva divus vārtus, vienus no tiem vairākumā, un rezultāts kļuva jau 6:5 «buldogu» labā.

SC «Mēmele/Code» vienība pēc neveiksmīgā perioda sākuma pārņēma spēli savās rokās. Jau atkal bumbiņu vairāk kontrolēja viesi, uzbrukumus iesākot pacietīgi no aizsardzības ar vienu piespēli gar bortu vai laukuma vidusdaļā, kam sekoja metiens vai piespēle aiz vārtiem. Viesu spiediens vainagojās ar panākumiem, kad izlīdzinājumu ar skaistu tālmetienu panāca Bauskas komandas aizsargs Tedijs Turks, bet mirkli vēlāk vadībā viesus izvirzīja Elvijs Artimovičs. Visas spēles garumā lieliski Bauskas novada vienības vārtos spēlēja Reinis Lapiņš, kurš ne vienu reizi vien glāba savu komandu no droša vārtu zaudējuma. Reiņa kontā arī atvairīts soda metiens, to paveicot, Reinis ķekavniekiem liedza panākt izlīdzinājumu.

Spēles izskaņā «hat-trick» jeb trīs vārtus mačā sev nodrošināja Tedijs Turks, kurš, spēlējot vairākumā, jau atkal guva vārtus no distances, bet punktu uzvarai pielika Elvijs Artimovičs, kurš komandas devītos vārtus guva, raidot bumbiņu jau tukšajos «Ķekavas Bulldogs-2» vārtos.

SC «Mēmele/Code» vienības treneris Armīns Timinskis uzskata, ka Vārmē pietrūka laika, lai atspēlētos, toties Ķekavā komandai panākums, pateicoties veiksmīgi sakārtotām maiņām un spēlētāju sadarbībai laukumā. «Vārmē «pamodāmies» par vēlu. Gausi iesākām pirmo trešdaļu, vāji spēlējām laukuma vidusdaļā. Pretiniekam ļāvām atrauties par tālu un vairs nespējam atspēlēties – pietrūka laika,» par neveiksmes iemesliem stāsta treneris.

«Ķekavā cīnījāmies virknējumos, kādos aizvadījām pēdējās divas spēles. Sportisti ir saspēlējušies. Šķiet, esam atraduši optimālos virknējumus. Gribu uzteikt otrās maiņas trio, kas otro spēli pēc kārtas parādīja lielisku spēli. Protams, arī pārējie spēlētāji darbojās pašaizliedzīgi aizsardzībā un ieguldīja lielu darbu uzvarā,» par spēli Ķekavā stāsta treneris.

«Pirmo apli esam noslēguši. Vairums zaudējumu piedzīvoti pieredzes trūkuma dēļ. Izšķirošajos brīžos nenospēlējām atbilstīgi situācijai. Pēdējās spēlēs komandas sportisti ir kļuvuši saliedētāki un mikroklimats ir krietni uzlabojies, kas arī veicina labu sadarbību starp spēlētājiem gan laukumā, gan ārpus tā. Otrajā aplī visas spēles aizvadīsim mājās. Savā zālē spēlēt allaž ir bijis vieglāk. Esam guvuši nelielu pieredzi, iepazinuši pretiniekus, un ir pienācis laiks gūt punktus katrā atlikušajā čempionāta spēlē,» tā A. Timinskis.

SC «Mēmele/Code» komanda ar deviņiem punktiem desmit aizvadītajās spēlēs ieņem 8. vietu B grupā jeb «Centra» zonā. Nākamās čempionāta deviņas cīņas Bauskas vienība aizvadīs mājās – Codes pamatskolas sporta zālē. Pirmā spēle šosvētdien plkst. 16.

UZZIŅAI

Vārmē rezultativitātes punktus SC «Mēmele/Code» komandas labā guva Artūrs Dulbe – 4 vārti+1 rezultatīva piespēle, Justs Baltmanis – 0+3, Armīns Timinskis, Ainars Rumpans – 2+0, Reinis Paegle – 1+1, Artūrs Nerets – 1+0, Elvijs Artimovičs, Artūrs Breijers, Kristaps Kurpnieks – 0+1.

Labākais spēlētājs komandā – Artūrs Dulbe.

Ķekavā rezultativitātes punktus SC «Mēmele/Code» komandas labā guva Artūrs Dulbe – 1+4, Tedijs Turks – 3+0, Elvijs Artimovičs – 2+1, Reinis Paegle – 2+0, Jānis Aizbalts – 1+0, Artūrs Žilinskis, Kristaps Kurpnieks – 0+1.

Labākais spēlētājs komandā – Tedijs Turks.

Komentāri 2

Artūram Dulbem

Tiec vispirms meistarkomandā,kura spēlē augstākajā līgā un tad raksti,bet tagad kaut kādā neolimpiskajā sporta veidā,kaut kādā iesacēju līgā,bet rakstī tādi it kā piedalītos Pasaules čempī.

pirms 5 gadiem, 2015.12.14 13:51