Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkloriste Iecavā stāstīs par rakstu zīmēm

Sieviešu klubs «Liepas» aicina uz tikšanos ar folkloristi Inesi Krūmiņu piektdienas, 11. aprīļa, vakarpusē Iecavas kultūras nama mazajā zālē.

Folkloriste stāstīs par rakstu zīmēm un to nozīmi, tekstiem un zemtekstiem, portālu informēja kluba valdes priekšsēdētāja Beāta Bundule. Ieeja sarīkojumā – par ziedojumiem.

I. Krūmiņa iepazīstinās ar savu nesen klajā nākušo grāmatu «Zīme. Raksts. Nozīme». To izdevis apgāds «Zvaigzne ABC». Kā vēstīts interneta katalogā, autore ir matemātiķe, jostu audēja un folkloriste. Viņa aicina paraudzīties uz latviešu zīmēm un rakstiem no neierasta skatpunkta, proti, apvienojot analītisko aušanas pieredzi ar zīmju jēgas izpratni. I. Krūmiņa apraksta ģeometriskā raksta zīmes un struktūras, kas vislabāk piemērotas aušanai un adīšanai, aplūko ornamenta un zīmju uzbūves tehnisko pusi, mēģinot pietuvoties to simbolisma izpratnei.

Grāmatai ir īpašs pielikums – divrūtiņu raksta tīkls un vairāki raksta kodi, ko var izmēģināt katrs pats. Izdevumā lasītāji rosināti paši veidot rakstus, izzināt to struktūru un tradicionālās kultūras mantojumu, pauž zīmju pētnieks Valdis Celms.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas