Forumā jaunieši spriež par sporta attīstīšanu

Vecumnieku novada jauniešu trešais forums sākās 15. martā Vecumnieku novada Misā. Divas dienas jaunieši sprieda par sporta dzīves attīstīšanu novadā.

Forums ir ikgadējs pasākums, kurā kopā sanāk aktīvi jaunieši, lai uzlabotu savas kompetences, praktiski darbotos sevis un novada labā un iesniegtu dažādas iniciatīvas. Šogad tika rīkotas radošās meistarklases, kurās varēja izzināt īsfilmu veidošanas mākslu, iepazīt sporta tūrismu un pasaules izpēti, bija darbs grupās, skanēja dažādi iedvesmas stāsti.

Vecumnieku novada jaunatnes lietu speciālists Andris Kāposts uzsver, ka forumā iespējams apgūt jaunas prasmes un pilnveidoties. «Jaunieši var pavadīt brīvo laiku tā, kā viņi vēlas, jo šis forums ir viņu pašu veidots, es esmu tikai koordinators. Paši dalībnieki gādāja par programmu, spēlēm un viesiem. Kopā apzināsim, kas katrā pagastā notiek, un aktualizēsim ideju par sporta dzīves attīstību, jo tā ir ļoti aktuāla visai sabiedrībai,» skaidro Vecumnieku novada jaunatnes lietu speciālists A. Kāposts.

Foruma atklāšanā jaunieši piedalījās iepazīšanās aktivitātēs, kuru laikā attīstīja kustību koordināciju. Rīgas skolēnu domes pārstāve Anita Ramka stāstīja par jauniešu līdzdalību dažādos pasākumos. Vakarpusē dalībnieki varēja vērot Vecumnieku novada jauniešu domes sēdi.
Pasākumā piedalījās arī Katrīna Lavrinoviča. Viņa atklāja: «Šeit esmu ieradusies, lai kopā ar draugiem un jauniešiem no Vecumnieku novada interesanti pavadītu brīvo laiku un izdomātu, kā veidot lielisku vidi savā novadā.» Katrīna forumā apņēmās iepazīt citus jauniešus un ģenerēt idejas. Savukārt Matīss Platais atzīst, ka atbraucis uz pasākumu, lai labi pavadītu laiku, iepazītos ar jauniem cilvēkiem un vērotu jauniešu domes sēdi. «Nebaidīsimies runāt, sniegsimies pēc palīdzības un palīdzēsim citiem!» rosināja Matīss.

Forumā piedalījās arī biedrības «Jaunatne smaidam» valdes loceklis Renārs Manuilovs. Viņš uzskata, ka šādos pasākumos nozīmīga ir socializācija, svarīgi runāt par aktuālām tēmām, piemēram, kā iesaistīt jauniešus maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, jo 2014. gadā Latvijā vēlēšanu aktivitāte bija ļoti zema.

Nakts daļā jauniešiem bija iespēja rīkot diskotēku un piedalīties orientēšanās spēlē. Pasākums noslēdzās ar nākamā jauniešu foruma plānošanu un pasākuma izvērtēšanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas