FOTO: 4. maija svētku dievkalpojums Kurmenes parka brīvdabas altārī 7

Vecumnieku novada Kurmenes parka brīvdabas altārī 4. maijā notika svētku dievkalpojums.

Kopš «Covid-19» pandēmijas dēļ ieviesti epidemioloģiskās drošības pasākumi, arī katoļticīgie ievēro prasības un Dieva vārdos spēcinājumu rod, sanākot kopā ārpus telpām.
Kurmenes Svētā Pētera draudzes prāvests Andrejs Mediņš valsts svētkos vēlēja daudz saules un mīlestības. Svētbrīdī viņš aicināja visus, kuri patiesi mīl savu zemi, apliecināt to nevis ar vārdiem, bet ar sirdi un pateicību.

«Ne vienmēr mūsos ir šī patiesā mīlestības klātbūtne, ne vienmēr spējam pieņemt cits citu un pateikties. Kāpēc mūsos ir maz mīlestības? Tāpēc, ka paši to noliedzam un baidāmies tikt mīlēti, būt kādam īpaši, nozīmīgi un vērtīgi. Tāpēc, ka pārāk daudz gaidām, pieprasām, noliedzam un ļoti maz sevi dāvājam. Mīlestību nevar pasmelt, aizņemties un nopirkt. Atbilde uz jautājumu, kāpēc es nemīlu, rodama sevī pašā,» uzsvēra katoļu priesteris. Neatkarības atjaunošanas dienas sprediķī viņš aicināja katru ļauties būt mīlestības bērnam un ar šo apziņu stiprināt savu zemi un tautu.

Dievkalpojumā dziedāja mūziķis Kārlis Būmeisters. Viņš bija priecīgs par atkalredzēšanos, jo iepriekšējo reizi Kurmenē bijis pirms pusotra gada kādā aukstā rudens vakarā. «Akordi aizmirsušies un dziesmu vārdi arī, bet ir daži gabali, ko jebkurā diennakts stundā visi zina no galvas,» turot rokās ģitāru, jokoja mākslinieks. Viņš izpildīja vairākas iemīļotas un sirsnīgas dziesmas, bet svētbrīža izskaņā kopā ar pārējiem nodziedāja Latvijas valsts himnu «Dievs, svētī Latviju!».

Sarmīte Ķīse, kura ikdienā ir tautas nama vadītāja, bet šajā reizē bija dievkalpojuma apmeklētāja, pateicās par brīnišķo svētku sajūtu, norunāja novadnieka dzejnieka Knuta Skujenieka rindas par mazo un mīļo tēvu zemi un ikvienam vēlēja degt par savu mīļo Kurmeni ar Latviju sirdī.

Pirms izklīst, katrs varēja pacienāties ar gabaliņu S. Ķīses ceptās maizes un konfektēm.
Ilgonis Mašinskis, draudzes priekšnieks, atzina, ka jūtas pacilāts. «Ir liela svētku sajūta, jo diena ir skaista un mākslinieka izpildītās dziesmas bija zināmas un mīļas. Ļoti sirsnīgi,» aizkustinājumu neslēpa kurmenietis. Ko 4. maijā darījis pirms 31 gada, vairs īsti neatminoties, droši vien klausījies liktenīgās sēdes pārraidi radio, kā daudzi citi, un ar sajūsmu uzņēmis Augstākās padomes deputātu balsojuma iznākumu.

Lieliskā noskaņojumā bija Briču ģimene. «Baudām svētkus. Šodien mums bija īpašas brokastis, ko ieturējām parkā pie balti klāta galda. Šķiet, kafija garšoja pavisam citādāk!» sacīja Andžela Briča, vietējā uzņēmēja.

Daudzi pēc dievkalpojuma uzreiz nesteidzās savās gaitās, bet pastaigājās pa lietavu veldzēto parku, priecājās par putnu sasaukšanos un aizkustinājumā lūkojās uz mākslīgo pilsdrupu torņa mastos plandošajiem karogiem, kas simbolizē piederību Eiropai, Latvijai un Vecumnieku novadam.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Jānis

Ko ko bet Mediņu gan negribas ne redzēt ne dzirdēt!

pirms mēneša, 2021.05.06 15:28

Jānim

Tad jau tik klausies Aigas un Gunta vārdos !

pirms mēneša, 2021.05.06 17:07

arī Jānim

Apskatīt varēsi, ka šo mēnesi riņķos pa pagastiem vēlēšanu kampaņā !

pirms mēneša, 2021.05.06 18:55

Ār- prāc

Kurmenes skaistais simtgadīgais parks ir iežogots ar drāšu žogu, ierīkoti aploki,kuros ganās aitas u.c lopi, bijušā parka teritorijā izveidota kūtsmēslu krātuve!.

pirms mēneša, 2021.05.08 09:00

nesaprotu

Vai tad parks ir Kurmenes baznīcas īpašums? Un kā ar sanitārajām normām?

pirms mēneša, 2021.05.10 11:47

Skolnieciņš no svētbirzs

Ir pienācis 9. maijs – bēdu un skumju diena. Latviešiem 9. maijs ir traģēdija, jo tas iezīmēja teju pusgadsimtu ilgu padomju okupāciju. Naidīgais PSRS režīms nozaga latviešiem sentēvu kopto zemi un atņēma latviešu tautai brīvību. Šis naidīgais režīms iznīcināja mūsu nacionālo valdību, aizvietodams to ar savu vasaļvaldību – LPSR. LPSR, proti, Latvijas Padomju Sociālistiskā Republika bija noziedzīgs veidojums, kuru padomju vara izveidoja, lai nospiestu mūsu tautu uz ceļiem. Šis antidemokrātiskais veidojums salauza daudzu manu tautiešu dzīves un likteņus. Paldies Dieviem! PSRS jeb Padomju Sociālistisko Republiku Savienība ir kritusi vēstures mēslainē. Pateicoties Augstākās padomes balsu vairākumam (138 deputātu balsīm no 198 iespējamajām deputātu balsīm), 1990. gada 4. maijā tika pieņemta neatkarības deklarācija. Tomēr ar to vis nekas nebeidzās, jo latviešiem vajadzēja pierādīt savu neatlaidību, drosmi un varēšanu 1991. gada janvāra barikādēs, aizstāvot Latvijas valstiskumu no OMON kaujiniekiem. Lai arī Latvijas Republiku de iure atzina vairāk nekā 50 pasaules valstis (pasaulē pašreiz ir apmēram 200 valstis), taču ceļš uz neatkarību bija nedaudz ilgāks dažādu juridisku sarežģījumu dēļ. Pateiksimies sentēvu Dieviem! Pateiksimies Latvju Dieviem! Praktizēsim mūsu sentēvu pagānisko ticību un vairosim Latvijas spēku kopā! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Latvju Dieviem! Visa slava Latvijai!
Ar sentēvu Dievu viedumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika #2.PasaulesKarš #PadomjuOkupācija #9.maijs #sēras #skumjas #rūgtums #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturība #sentēvi

pirms mēneša, 2021.05.09 23:10

Vietējās ziņas