FOTO: 6. Vecumnieku novada dziesmu un deju svētku mēģinājums

Šodien, 1. jūnijā, norisināsies 6. Vecumnieku novada dziesmu un deju svētki. Jau priekšpusdienā Vecumnieku pagasta brīvdabas estrādē pulcējās dalībnieki, lai pa grupām vēlreiz izmēģinātu priekšnesumus.

«Bauskas Dzīve» bija klāt brīdī, kad savus numurus, kas lielkoncertā «Tikai saknes neatdot» iekļausies kopīgā stāstā, uz deju grīdas noslīpēja novada izglītības iestāžu 1. – 4. un 5. – 9. klašu kolektīvi, kā arī deju studija «ZForce» no Rīgas. Atelpas brīžos bērni baudīja Jaunā ezera gleznaino apkārtni, spēlēja tautas bumbu un tenisu, kas liecināja – mēģinājums nav viņus nogurdinājis.

Astrīda Celmiņa, deju kolektīvu «Vallēni», «Valle» un «SenValle» vadītāja, pauda, ka no Valles bez viņas vadītajiem dejotājiem piedalīsies arī bērni no pirmsskolas izglītības iestādes «Cielaviņa», skolas ansamblis un sieviešu vokālais ansamblis «Atziņa». «Scenārija ideja nav nekas jauns, taču interesanta solās būt lielkoncerta pēdējā daļa, kad senais un tradicionālais savienosies ar mūsdienīgo. Lai tik vakarā būtu jauks laiks!» viņa sacīja. A. Celmiņa piebilda, ka bērni ir labā noskaņojumā un nekurn, jo «neviens te ar rungu nav atdzīts».

Svetlana Korole, deju studijas «ZForce» vadītāja, atklāja, ka jaunieši ar saviem numuriem šādu svētku programmā iekļausies pirmoreiz. Rīdzinieki uz mēģinājumu bija atbraukuši arī pirmdien, taču lietus dēļ tas notika tautas namā, tāpēc brīvdabas estrādes skatuve un deju grīda jāapgūst dažas stundas pirms lielkoncerta.

Līdz plkst. 17.30 estrādē notiks ģenerālmēģinājums, kad Jaunā ezera krastā spārnos pacelsies arī dziesma.

Pavisam svētkos kopā pulcēsies ap 600 dalībnieku – gan novada izglītības iestāžu kolektīvi, gan amatiermākslinieku kuplā saime.

Plkst. 18.20 sāksies gājiens, kas no Sarkanās skolas pa ciema ielām vedīs uz estrādi.
«Dziesmu un deju svētku mērķis un šī gada īpašā iezīme ir vienlaikus izcelt tradicionālās, Zemgalei un Vecumnieku novadam raksturīgās unikālās vērtības, kā arī mūsdienu tendences. Dažādojot kultūras pieredzi, repertuāru papildinās modernā deja un reps,» uzsver Jana Juste, svētku producente, Vecumnieku tautas nama vadītāja.

«Vēlējos, lai svētki parāda mūsdienīgā mijiedarbību ar tradīcijām, kā arī to, kāds ir personības attīstības ceļš, piedzimstot tieši Vecumnieku novadā. Apkārtējai videi, apstākļiem, sabiedrībai un, jo īpaši, kultūras praktizēšanai ar bērniem ir milzīga nozīme; tas arī sasaucas ar 1. jūniju – Starptautisko bērnu aizsardzības dienu,» teic lielkoncerta režisors Mārtiņš Baumanis.

Mēģinājuma dalībnieki, pedagogi un bērnu vecāki jau paguvuši atzinīgi novērtēt brīvdabas estrādes un apkārtnes noformējumu, ko veidojušas Vecumnieku tautas nama floristikas studijas dalībnieces un viņu vadītāja, florista amata meistare Līga Lauriņa.

Dziesmu un deju svētkus organizē Vecumnieku novada pašvaldība ar Zemgales plānošanas reģiona, va/s «Latvijas valsts meži» un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Nozīmīgais sarīkojums notiek reizi divos gados.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas