FOTO: Ansambļu 13. pavasara mirklis Mežotnē – nenotverams un neapturams 8

Latvijas vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki sestdien, 13. aprīlī, devīto reizi notika Mežotnes pagasta daudzfunkcionālajā centrā «Strēlnieki». Viesu ansambļu vidū bija vairāki, kas pasākumā piedalījās pirmo reizi, un arī tādi, kas priecājās te būt atkārtoti.

No smeldzīga lirisma un mīlestības jūtām līdz dvēseli stiprinošam patriotismam, kas veltīts Tēvzemei – tāds bija dziesmu spektrs, kas Pūpolsvētdienas priekšvakarā uzrunāja ikvienu koncerta klausītāju. Gaišs pavasarīgums un prieks par dzīvi staroja no sieviešu vokālo un jaukto ansambļu snieguma.

Goda aplausus izpelnījās Ozolnieku novada tautas nama sieviešu vokālais ansamblis «Madara», kas ar dziesmu izdzīvojis 54 gadus un Dziesmu svētku simtgades gadā sieviešu vokālo ansambļu skatē-konkursā senioru grupā ieguvis otro vietu. Vadītāja Ginta Āriņa teic: «Svarīgs ir dziesmu autora vārds un kvalitātes. Jāņa Lūsēna, Imanta Kalniņa, Ozolnieku novada komponista Alvila Altmaņa un citu autoru kompozīcijas veicina labu muzikālo gaumi un audzina gan mūs, dziedātājus, gan klausītājus. Mežotnē esam pirmo reizi. Imants Ziedonis rakstījis, ka «ilgāk par mirkli nekas nespēj būt...», un mirklis ir skaists, jo ir īss.»

Arī Dobeles novada Penkules kultūras nama vokālais ansamblis «Unda» pirmo reizi piedalījās Latvijas vokālo ansambļu sadziedāšanās pavasarī, bet dziesma ansambli vieno jau 15 gadus. Savukārt no Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» piedalījās divi ansambļi: senioru vokālais ansamblis «Vīzija», mākslinieciskā vadītāja Liene Gaile, un sieviešu vokālais ansamblis «Guns», kas Mežotnē bija jau trešo reizi, vadītāja Guna Agruma. Sarīkojumā koncertpieredzi guva arī jauktais vokālais ansamblis «Savējie» no Platones un sieviešu vokālais ansamblis «Sonore», vadītāja Ilze Indrikova. Ar dziesmām priecēja arī Vircavas pagasta sieviešu vokālais ansamblis Signes Melderes mākslinieciskajā vadībā.

Koncerta noslēgumā īpaši izskanēja Lielvārdes garnizona karavīru ansambļa dziesmas. Vislielākā ir tā mīlestība, ar kuru sargājam Tēvzemi un Latviju, – tā ir visu mūsu mīlestību sargs.

Pasākuma organizatori bija Mežotnes pagasta jauktais vokālais ansamblis «Mēs». Guntra Ludiņa, ansambļa vecākā, pastāstīja: «Šādas tikšanās vajadzīgas, lai mēs attīstītos profesionāli. Tā ir gan pieredzes apmaiņa, gan stimuls tālākai radošai darbībai. Protams, svarīgs ansambļa «balss spēks un jaunība», bet lielākais ieguvums ir koncertpieredze draudzīgā gaisotnē. Vakara neformālajā daļā dziedājām tāpat, no sirds dziesmas, kas mūsu balsīm un sirdīm vistuvākās un skanīgākās.»

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Savējais

Mežotnes pagasts-viens no pagastiem, kur kultūras dzīve tiešām ir redzama

pirms gada, 2019.04.15 09:22

Janka

Ko Tu pīpe? Šis ir viens no pasākumiem kurš par brūnumu nav atcelts. Reti kas notiek Mežotnē.

pirms gada, 2019.04.15 21:20

KORISTS

Žēl, ka pasākums praktiski vienā laikā ar koru parādi Bauskā. Nebija iespējams pabūt un paklausīties...

pirms gada, 2019.04.15 11:32

Bezvējš

Lielvārdes garnizona karavīru ansamblis saucas "Miera vēji"', simpātisks kolektīvs. Bet no pārējiem skanīgākās tomēr Ozolnieku "Madaras"izskatījās.

pirms gada, 2019.04.15 16:44

varbūt

Man gan ļoti patika Jelgavas "Guns"-tīrs skanējums, atraktīvas un jaukas dziedātājas.

pirms gada, 2019.04.15 17:49

.

Nu re, visi 3 vietējie skatītāji būs izteikušies! Labi bija karavīri, labas Madaras, laba Guns un labas Undas. Pārējiem ... nu tā ...

pirms gada, 2019.04.15 21:14

Jankam

Tu man liekas toč nezini vai nedzīvo Mežotnes pagastā, ja nespēj atšķirt Mežotni no Strēlnieka. Pasākumi notiek, taču tu jau nespēj savākties un aiziet uz kādu pasākumu

pirms gada, 2019.04.16 14:30

Anna

Kāda starpība Mežotne vai Strēlnieks?! Pagasts ta viens un kultūra viena

pirms gada, 2019.04.17 22:18

Vietējās ziņas