Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Atklāj telpas Bauskas novada jauniešiem 3

Pēdējā jūlija dienā Bauskas novada jaunieši ir kļuvuši bagātāki par vienu vietu, kur satikties un plānot aktivitātes. Izglītības nodaļas ēkā piešķirta un atklāta viņiem domāta telpa.

Bauskas novada izglītības nodaļa 2018. gadā jaunatnes jomu pārņēma no Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC). Tad arī pagastos darbā tika pieņemti jaunatnes darbinieki, kas ikdienā strādā ar jauniešiem, savukārt izglītības nodaļa no Bauskas BJC pārņēma jaunatnes lietu speciālista amata vietu. Tā arī izglītības nodaļā 2018. gada jūlijā sāka strādāt Liene Rotberga. Jaunatnes lietu speciālists novadā koordinē darbu ar jauniešiem, veic administratīvo un praktisko darbu – sākot ar dokumentu sagatavošanu un beidzot ar pasākumu rīkošanu.

Pasākumā 31.jūlijā jauniešus sveica Bauskas novada administrācijas izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka, Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare un Lienes Rotbergas kolēģes, kā arī viesi, kas atbrauca no Bauskas novada pagastiem. Lai labāk parādītu jauniešu spējas, pasākuma laikā gan dziedāja, gan spēlēja ģitāru. Jauniešu dome bija parūpējusies par dažādām neformālajām aktivitātēm pēc pasākuma.

Agrāk tagadējās jauniešu telpas vietā atradās novada izglītības nodaļas metodiskais centrs. Jaunatnes lietu speciāliste Liene Rotberga pastāstīja, ka par telpu «turējusi roku uz pulsa» jau no pagājušā gada, taču tad Lienei, dodoties bērna kopšanas atvaļinājumā, parādījās citas prioritātes. «Tagad ikviens jaunietis var nākt un šeit darboties līdzīgi kā šeit mājas jau atradusī Bauskas novada jauniešu dome 20 cilvēku sastāvā. Jauniešu dome plāno pasākumus novada jauniešiem –jau nākamnedēļ būs iespēja doties pārgājienā, gaidāma dalība Bauskas pilsētas pagalmu un putras godēšanas svētkos un citur,» informē L. Rotberga.

Bauskas novada jauniešu domes priekšsēdētāja Katrīna Ūdre pastāstīja, ka remontējuši savu telpu paši. «Jauniešu domes priekšsēdētājas amats no sākuma likās, ka būs formāls, bet šajā darbā jābūt līderim, kas kopā ar visu komandu darbojas. Priekšsēdētajas uzdevums ir koordinēt,» atklāj Katrīna, ««Covid–19» dēļ jauniešu telpas iedzīvināšana nedaudz tika atlikta, taču šeit rosība notika jau ziemā. Tagad plānojam Vecsaules pagastā darboties ar bērniem, kuriem ir uzvedības traucējumi, veidot labdarības koncertu «Sirniņām cerību sniedzot».» Viņai jauniešu veidotajā satikšanas vietā vislabāk patīk tāfeļsiena, kur ikviens var uzrakstīt ko mīļu – kādu vēlējumu, ko sev un citiem patīkamu, iedvesmojošu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

To

uzrakstu noteikti vajadzēja angliski, mums tak savas valodas nav.

pirms 9 dienām, 2020.08.01 18:16

ot

Smalkais stils, ""tā jau ir, visādas valodas sagrābstās, bet dzimto nezin :):)

pirms 8 dienām, 2020.08.02 17:43

Sandija

Piekrītu! Angliski! Nopietni?!

pirms 6 dienām, 2020.08.04 07:52

Vietējās ziņas