FOTO: Bauskā aizrit Adīšanas diena 2

Sestdien, 13. jūnijā, Bauskas muzeja pagalmā bija sanākušas rokdarbu, sevišķi adīšanas, entuziastes, lai satiktos, iemācītos ko jaunu un kopā atzīmētu Pasaules adīšanas dienu. Bija ap desmit dāmu, jo tā valstī bija oficiālā darbdiena, kas, visticamāk, arī bija šķērslis, lai sanāktu krietni vairāk interesentu.

Vispirms organizatore tautas lietišķās mākslas studijas «Bauska» vadītāja Sanita Behmane-Baibakova ļāva apskatīt krāsainus cimdu rakstus no muzeja krājuma. Zem stikla bija aplūkojami gan cimdu fragmenti, gan cimdi. «Tie ir svētdienas cimdi, uz baznīcu braucamie,» stāstīja S. Behmane-Baibakova. Zvaigžņu raksts tajos dažādos toņos izskatījās atšķirīgs.

Tad tika sniegtas instrukcijas, kā izadīt konkrētu divkrāsu raksta paraugu. Turklāt tas katrai rokdarbniecei iznākšot citādāk, jo atšķiras izvēlētās krāsas.

Lielākā daļa aplī sēdošo bija tautas lietišķās mākslas studijas «Bauska» dalībnieces, viņu vidū arī Lolita Vaivare. No Pilsrundāles bija atbraukusi 26 gadus vecā jauniete Laura Šterna, kam jau no bērnības vecmāmiņa mācējusi ne tikai prasmes ierādīt, bet arī sirdī «iesēt» mīlestību pret rokdarbiem. «Tā dzīvei var piešķirt krāsu, jo īpaši ziemā, kad to trūkst,» teic meitene. Laura pildīja «uzdoto» – viņai tapa divkrāsu raksts ar pelēku un violetu dziju.

Pēc tam dāmas saņēma otra raksta tehnisko zīmējumu un ķērās pie darba. Otrs raksts ir ne tikai ar divām krāsām, bet arī tiek kombinēti labiskie un kreiliskie valdziņi, tādējādi adījums iznāks biezāks, «būs ar ragavām braucamie vai pikošanās cimdi».
Pēc laiciņa tapis arī otra raksta paraugs. Kādai rokdarbniecei ir arī «kļūdas», uz ko viņa atteic: «Māksla ir māksla!» Tapušais raksts varētu tikt izmantots ne tikai dūraiņu adīšanai, bet arī, piemēram, jakas maliņām, varot arī visu jaku tādā noadīt, būs siltāk.

S. Behmane-Baibakova nobeigumā uzsver kopāsanākšanas un kopdarba vērtību: «Viens pats nekad neuztaisīsi tik daudz paraudziņu un neredzēsi, kas sanāk!» Rokdarbnieču pulkā virmo radošs gars, draudzība, plaiksnī joki, un nenoliedzami izdodas atrast padomu un gudrību nākamajiem darbiem. Nobeigumā dāmas cita citai sirsnīgi aplaudē, tādējādi noslēdzot šī gada Adīšanas dienu.

Kopš 2005. gada Pasaules publiskās adīšanas diena («World Wide Knit in Public Day») tiek atzīmēta jūnija otrās nedēļas nogalē. To plašai publikai pieejamās vietās – uz ielas soliņiem, parkos, āra kafejnīcās un līdzīgās vietās – organizē dažādi rokdarbnieču klubi, dziju veikali un adīšanas entuziasti. Pasākuma mērķis ir popularizēt šo radošo vaļasprieku un satikt domubiedrus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vērotājs

Rakstīt prota bet strādāt kā vadībai pienākas Jūs neprotat,tajās izstādēs katru gadu viens un tas pats,vēl no Dzintras Mēteles laikiem.

pirms gada, 2020.06.15 14:40

Optimists

Jauks pasākums! Pozitīva gaisotne un adīšanas prieks.

pirms gada, 2020.06.15 22:31

Vietējās ziņas