FOTO: Bauskā norisinās festivāls «Zobens un Lemess» 9

Bauskā sācies mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls «Zobens un Lemess». Vakar aizvadīta festivāla pirmā diena, šodien sekos otrās dienas koncerti, bet festivāla dalībnieki uzturēsies Bauskā arī svētdien, jo Bauskas pilskalna parkā izvērsusies plaša telšu pilsētiņa.

Pirmo festivāla dienu noteikti var atzīmēt kā «smagā metāla» dienu – pēc lietuviešu folkroka grupas «Gyvata» uzstāšanās sekoja Latvijas «Velnezers» - eksperimentālais melnais metāls, tad «Preternatural» - vēl viena Latvijas grupa, vēl viens «tumšais nāves metāls». Turpinājumā uzstājās divas ārzemju grupas – vikingu metāls no Norvēģijas «Einherjer» un viens no vakara smagākajiem gabaliem – Izraēlas grupa «Melechesh» - «melnais nāves Vidus Austrumu folkmetāls». Pasākumu noslēdza Latvijas metāla grupa «Druun».

Pirmais festivāla vakars pamatā bija saistīts ar koncertiem, bet šodien pa dienu notiks dažādas aktivitātes festivāla «Senajā ciemā». Uzstāsies arī Lietuvas tautas mūzikas grupa «Promočiu Giesmes». Savukārt koncerts lielajā estrādē atsāksies pusdivos dienā ar jaunās tautas mūzikas grupu no Latvijas «Ēnu kaleidoskops». Arī nākamos sola ne tik izteiktu metāla grupu – pasaules mūzikas grupa no Lietuvas «Marga Muzika».

Turpinājumā atkal sekos dažāda veida metāla grupas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, bet desmitos vakarā uzstāsies pirmā no slavenākajām viesu grupām – vikingu melnais tautas metāls no Zviedrijas «Manegarm», kuram sekos pasākums zvaigznes – viduslaiku ķeltu mūzikas grupa no Vācijas «Corvus Corax», kas arī noslēgs festivālu.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Izdzīvotājs

Baisi ir Country festivālā, šeit bija tīri ok :)

pirms gada, 2019.06.10 13:21

ct

pajolīgais īsmatu urla

pirms gada, 2019.06.10 01:01

aga

Kārtējo reizi Bauska izcēlās ar savu festivālu. Kāpēc man dzīvojot savā dzīvoklī, jāklausās šī trākā bungošana? Kāpēc neviens nerēķinās ar Bauskas iedzīvotājiem?

pirms gada, 2019.06.10 07:48

Sviests

Ko var ņerkstēt!Ja viss ir slikti un viss traucē,tad jādzīvo meža vidū!Bauskā neko nevarēja dzirdēt!Guncha disenes vairāk traucē.

pirms gada, 2019.06.10 08:11

uga

Pievienojos Sviestam, šo festivālu principā nedzirdēju (pavisam nedaudz brīžiem bija dzirdams), bet Guncha diseni nedēļu iepriekš dabūju klausīties līdz agram rītam.

pirms gada, 2019.06.10 13:19

Vietējās ziņas