FOTO: Baušķenieki vienā minūtē ielaiž trīs vārtus un zaudē iespējas uz panākumu

«Elvi» Latvijas Florbola virslīgas čempionātā florbola komanda «Bauska» piekāpās viesu vienībai SK «Pārgauja» ar rezultātu 4:8. Tāpat kā divos iepriekšējos mačos, par neveiksmes pamatu kļuva pirmā trešdaļa, kur īsā laika periodā baušķenieki pamanījās šoreiz zaudēt trīs vārtus.

Spēli ar SK «Pārgauja», kas notika 25. aprīlī, varēja gaidīt diezgan cerīgi, jo vienība ir nākamā turnīra tabulā virs «Bauskas», turklāt pirms šīs spēles bija piedzīvojusi sešu zaudējumu sēriju. Balstoties uz to, ka nesen bija izdevies pārspēt komandu «Talsu NSS/Krauzers» ar 5:4, varēja cerēt, ka arī šoreiz veiksme būs baušķenieku pusē.

Diemžēl pirmās trešdaļas scenārijs bija tieši tāds pats kā iepriekšējā spēlē. Baušķenieki pirmie guva vārtus – pēc Kristera Ķūrēna-Repšas piespēles precīzs bija Kristiāns Čakāns. Turklāt varēja just, ka mājinieki kontrolē spēli laukumā – vairākas labas piespēles un tikai veiksme un viesu vārtsargs Arvis Kalniņš glāba viesus no nākamā vārtu zaudējuma.

Tomēr ātri vien parādījās atšķirības SK «Pārgauja» un baušķenieku spēles taktikā. Mājiniekiem raksturīgais spēles stils bija aizskriet ar bumbiņu pāri laukuma vidum un tad ar saspēli mēģināt izvest kādu no savējiem labā metienu pozīcijā. Viesiem viss bija daudz vienkāršāk – tikt pāri laukumam un tad mest uzreiz pa vārtiem cerībā, ka kāds no spēlētājiem, kas atradās pie vārtiem, metienu pielabos. Otra taktika bija līdzīga – dabūt bumbiņu aiz vārtiem un tad iemest centrā pie vārtiem cerībā, ka kāds izdarīs metienu.

Turpinājumā viesi pastiprināja spēli aizsardzībā, sākot segt baušķeniekus jau no vārtu laukuma, – tāpat kā iepriekšējās spēlēs, arī šoreiz baušķeniekiem bija grūtības tikt galā ar šādu segšanu.

Savukārt SK «Pārgauja» kāpināja spēles tempu, un viņu taktika deva savus augļus. Statistika uzrāda, ka pirmajā trešdaļā baušķenieki pa vārtiem meta sešas reizes, bet viesi – 13. Kopā spēlē «Bauskai» 25 metieni, SK «Pārgauja» – 37 metieni, bet arī tas neparāda realitāti – statistikā neuzrādās visi tie metieni, kurus nobloķēja aizsardzības spēlētāji, un tādu bija ļoti daudz. Pirmās trešdaļas beigās viesi baušķeniekus vienkārši «nomētāja» – neskatoties uz to, vai spēlētāju sedza vai vārtiem priekšā bija kāds spēlētājs vai nebija, SK «Pārgauja» meta pa vārtiem, cerot, ka pie vārtiem stāvošie pielabos metienu.

Traģiskākā situācija iestājās priekšpēdējā spēles minūtē, kad rezultāts jau bija 1:2, – regulāri metieni uz vārtu pusi cerībā, ka tur stāvošie uztvers atlēcošo bumbiņu, ļāva gūt trīs ātrus vārtus, kas arī izšķīra spēles likteni – trešdaļa beidzās ar 1:5.

Ja nebūtu neveiksmīgās «bedres» pirmajā trešdaļā, tad jāatzīst, ka pārējo maču baušķenieki nospēlēja kā līdzīgs ar līdzīgu. SK «Pārgauja» turpmākajā spēlē vairs nespēja noturēt uzņemto tempu un centās bumbiņu vairāk pieturēt, kas ļāva veiksmīgāk uzbrukt baušķeniekiem. Pēc Aivja Barkovska piespēles precīzs bija Kaspars Čakāns. Turpinājums baušķeniekiem bija neveiksmīgs – par spīti līdzīgai spēlei vārtu zaudējums, un turpinājumā pat vairākumā neizdevās veiksmīgi uzmest pa vārtiem, bet viesi guva vārtus mazākumā – otrā trešdaļa beidzās ar 2:7. Noslēgumā gan nikni par aizsardzības darbību izteicās vārtsargs Elvis Holsts.

Pati skatāmākā bija spēles pēdējā trešdaļa, kad «Bauskas» treneris Normunds Grunckis uzlaida laukumā arī jaunākos spēlētājus. Vārtos stājās Gatis Ivanāns, kurš palika nepārspēts. Mačs atdzīvojās, baušķenieki bieži sāka segt pat no pretinieku vārtiem un radīja daudz bīstamu situāciju. Jau pašā trešdaļas sākumā vairākumā pēc Ģirta Laugaļa piespēles precīzs bija Valdis Vāvers, un vēl pēc brīža pēc Everta Janušauska piespēles precīzs bija Ģ. Laugalis. Turpinājumā ik pa brīdim «Bauska» noņēma vārtsargu, lai mēģinātu atspēlēties, un vienā no šādiem brīžiem viesi guva vārtus – mačs noslēdzās ar rezultātu 4:8.

SK «Pārgauja» uzvara dod iespējas cīnīties par vietu pirmajā astotniekā, bet baušķeniekiem atlikušajos mačos jāparāda īsti brīnumi, lai varētu iekļūt izslēgšanas spēlēs. Nākamā mājas cīņa būs ar «Lielvārde/FatPipe» 2. maijā, un to varēs skatīt vietnes youtube.com «sportsbauska.lv» kanālā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas