FOTO: Baznīcu naktī Vecumniekos 11

Vecumnieku novadā trīs lūgšanu namos – Skaistkalnes Romas katoļu baznīcā un luterāņu dievnamos Vallē un Vecumniekos vakar, 7. jūnijā, norisinājās Baznīcu nakts.

Kristīgās kultūras notikuma šīgada vienojošā tēma – draudzība, tāpēc ikviens tika aicināts sastapties ar «dievišķo draudzību, ko cilvēkam dāvā Dieva mīlestība un klātbūtne», pavadīt laiku garīgā apcerē, baudīt muzikālus priekšnesumus, iesaistīties sarunās, vienoties kopīgā lūgšanā un dvēseles izgaismošanā.

«Bauskas Dzīve» apmeklēja Baznīcu nakti Vecumniekos un pārliecinājās, ka interesentu atsaucība bija pavisam neliela. Tikai daži ar evaņģēliski luterisko draudzi nesaistīti ļaudis bija uzdrošinājušies vērt dievnama durvis.

Mācītājs Roberts Otomers, atklājot rūpīgi gatavoto sarīkojumu, aicināja kopīgi piedzīvot daudz skaista un piebilda, ka Vecumnieku baznīca jau trešo gadu iesaistās neparastajā akcijā. Tā kā šī sarīkojuma caurviju tēma ir draudzība, viņš klātesošajiem pastāstīja par savu īpašo draugu, kurš dzīvē daudz devis un dāvinājis. «Viņš ir labs mācītājs un skolotājs, prot uzklausīt, dot padomu, vienmēr dzīvespriecīgs un sasniedzams, nekad nav pievīlis, uz viņu var paļauties, uzticēt visas raizes. Viņš ir ietekmējis domas un mainījis tās, nesis uz savām rokām» – tā savu draugu – Jēzu Kristu – raksturoja R. Otomers.

Pārdomās par draudzību dalījās sabiedriski aktīvā Vecumnieku iedzīvotāja, pensionētā skolotāja un bijusī pagasta muzeja vadītāja Aloida Baķe. Lai gan viņa pēc kristības ir katoliete, ar luterāņu dievnamu saistās daudz jauku atmiņu. «Kad pēc 1990. gada 4. maija Latvijā no Amerikas Savienotajām Valstīm atgriezās pasaules platleņķa skatījuma cilvēks, profesors Visvaldis Varnesis Klīve, kura mājas bija Umpārtes pusē, Klīvos, apmeklēju dievkalpojumu, kurā filozofs un teologs dalījās savās pārdomās. Klausījos un man bira asaras, jo viņš runāja tādā Dieva spēkā, ka tīrījās dvēsele. Vēlāk, kad viņš te vadīja draudzi (no 1992. līdz 2000. gadam – aut.), nācu uz dievkalpojumiem un pierakstīju viņa atziņas, jo tolaik mācīju vidusskolēniem filozofiju. Viņš domāja nedzirdēti, un tas bija brīnišķīgs mācību materiāls,» atklāja A. Baķe.

Ar brīnišķīgiem muzikāliem priekšnesumiem iepriecināja draudzes locekļi, arī mācītāja R. Otomera ģimene. Šo programmas daļu noslēdza Ivetas Lavrinovičas un viņas meitas Katrīnas sagatavotais skanīgais sveiciens. I. Lavrinoviča pateicās Dievam par mīlestību, pacietību un spēku: «Paldies, ka esi klāt brīžos, kad pakrītam, kad grūti pieņemt lēmumus. Tu dod spēku un palīdzi atvērt sirdis.»

Koncertu sniedza Bauskas kultūras centra jauktais vokālais ansamblis «Adoramus» (vadītāja Diāna Siliņa) un instrumentāli vokālā mūzikas grupa «Lux sonus» (Anita Brīdaka). Omulīgu noskaņu radīja sarūpētais tējas galds, bet piedzīvojumu – iespēja uzkāpt baznīcas tornī.

Draudzes loceklis Alvis Vītols, kurš septiņus gadus bijis kapu pārzinis, atzinīgi novērtēja «Adoramus» daudzveidīgo un plašo programmu, kvalitatīvo un niansēto izpildījumu, taču piebilda, ka lūgšanu namā cilvēku gan varēja būt vairāk. Vietējā iedzīvotāja Biruta Enkure ar prieku klausījusies, kā abi mācītāji – Roberts Otomers un Andrejs Mediņš – atbild uz jautājumiem, jo īpaši viņu uzrunājis tēva Andreja sacītais.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Prieks

Priecājos, ka ir draudzes, kas šajos baznīcu nakts pasākumos savu Dievnamu durvis ver ļoti saturīgām tikšanām!

pirms gada, 2019.06.08 21:26

Jānītis grib zināt

Vai šogad Bārbeles baznīcā nenotika klusais, slepenais Gausiņas pasākums?!

pirms gada, 2019.06.08 21:38

RE

Liec mieru Gausiņai, cūka tāds !

pirms gada, 2019.06.08 23:14

Jānītim Muļķītim

Ha, ha! Ups! Meti ar akmeni Gausiņai, bet trāpīji Folkmanim. Viņš ir šobrīd draudzes priekšnieks, kurš varēja tev sagādāt nakts prieciņu baznīcā, jo pa dienu uz baznīcu kaut kā tev neiznāk atnākt. Varbūt, atnāksi naktī? Folkmans personīgi tevi gaidīs. uzdancos, uzspēlēs teātri, izšaus kādu hlapušku. Murgs kaut kāds! Par ko jūs esat pataisījuši baznīcas!

pirms gada, 2019.06.09 19:28

baznīcēns

Prieks par Vecumnieku draudzi! Dīvainas liekas komunistes Baķes darbības! Atmodas gados daudzi baznīcēni bija nesaprašanā - esmu baznīcā vai partijas (pskp) sapulcē?

pirms gada, 2019.06.08 22:10

?!

Gausiņa - tas ir īpašs gadījums! Vai pati saprot bausli - Tev nebūs melot!?

pirms gada, 2019.06.08 22:22

Tu

Vēl īpašāks, sētas kranci !

pirms gada, 2019.06.08 23:17

Skumji

Žēl, ka Vecumniekos bija tik maz klausītāju...

pirms gada, 2019.06.08 22:42

Jānītis grib zināt

Nav , nav Gausiņas Sarmīte vairs baznīcā, pateicoties tādiem kā tev, mūdzi. vari būt mierīgs un beidzot laimīgs.Sen Otomers ar savu bērnu baru un nomocīto sievu pie ruļliem, kā arī Folkmans Jānis, kurš uz jūsu izklaidēšanu baznīcā pārāk necentrējas. Galu galā dievnams ir lūgšanu nams ne cirks. Jēzus tādus cirkačus un baznīcu naksts uguņošanas sen būtu ar pātagu izdzinis no turienes. Bet par Gausiņu neuztraucies, viņa tev vairs netraucēs un nav traucējusi dzīvot. Problēma ir tevī, jo žults ļoti gāžas ārā

pirms gada, 2019.06.09 11:50

pensionare

Zel,ka tikai spejam kritizet,nomelnot,ja reiz ir kautkas skaists,tad japriecajas,kau vai klausitaju pulks ir par mazu,bet citu gadu tas bus kuplaks.
Vai si reze ir domata lai kadu vainotu,ka Gusinas kundzi,kuru zinu ka cienijamu cilveku jau loti sen.Esmu talu no Vecumniekiem,bet garigai dzivei srkoju lidzi visa novada,ka saka vecaja Bauskas aprinki.
Nepazemosim sevi tikai citus kritizet,ja kads kludas,tad Dievs lai to soda,bet ne mes,kas pasi neesma
bez greka.Lai baznicu nakts gaisma apgaismo ari sirdis!

pirms gada, 2019.06.10 10:32

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 10 mēnešiem, 2020.01.24 11:38

Vietējās ziņas