FOTO: Bērnudārza teritorijā Vecumniekos vienas dienas laikā «uzrodas» jaunbūve 8

Pie Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas un sākumskolas ēkas Kalna ielā 13a piektdien, 3. jūlijā, iepriekš sagatavotajā laukumā izvietoti 16 dažādu krāsu koka moduļi un sākta konstrukciju montāža. SIA «Eigers moduļi» vīri objektā aizvadīja garu darbdienu, jo pēdējā «mājiņa» no ražotnes Ādažu novadā uz Vecumniekiem atceļoja vēlā vakara stundā.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka Vecumniekos līdz jaunā mācību gada sākumam taps vienstāva būve, kur būs telpas divām bērnudārza grupām. Jau ilgstoši Vecumnieku vidusskolā aktuāls ir telpu jautājums, tāpēc novada dome radusi risinājumu mazās skoliņas teritorijā izveidot moduļu tipa ēku. Līgums par būvprojekta izstrādi, būvdarbiem un autoruzraudzību noslēgts ar SIA «INOS». Kopš jūnija otrās nedēļas objektam piesaistīti apakšuzņēmēji: SIA «Archa», SIA «Skrūvpāļu pamati» un SIA «Eigers moduļi».

«Bauskas Dzīve» 3. jūlijā vairākas stundas vēroja būvlaukumā notiekošo. Moduļus piegādāja trīs jaudīgi kravas auto. SIA «Strele logistics LV» celtņa operators Armands Tīss, kuram ir 15 gadu darba pieredze šajā jomā, no autotransporta izcēla un uz sagatavotajiem pamatiem sarindoja 16 konstrukcijas; viena moduļa izmērs ir 10,5×3 metri, svars – ap 5 tonnām. Tālākais – SIA «Eigers moduļi» ziņā. Uzņēmums konstrukcijas gan ražo, gan montē un veic apdari.

Jānis Jēkabsons, SIA «Eigers moduļi» būvdarbu vadītājs, «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka objektā strādā septiņi vīri. Viņš ir gandarīts, ka moduļu montāžai izdevies «noķert» dienu bez nokrišņiem. «Vispirms konstrukcijas jānolīmeņo, tad jānoizolē un jānopako savienojuma vietas jeb montāžas spraugas, jāaiztaisa šuves, ko nosegs dekoratīvie dēlīši. Pēc tam brauks meistars ielīmēt grīdas, un tad kārta komunikāciju pieslēgšanai, apdares darbiem,» procesu raksturo J. Jēkabsons.

Līguma kopējā summa ir 488 300 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, būvdarbi pilnībā jāpabeidz un objekts jānodod ekspluatācijā līdz šī gada 25. augustam.

Latvijā ir vairākas modulārās ēkas, pirmā tapusi Babītē 2011. gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Tev, kas !?

Par interesi paldies un reportāžu, ka redzama celtniecības gaita. Nekur te tuvumā moduļu māja nav, tāpēc interesanti redzēt, kā izskatās, kad vagoniņus liek kopā. Koši un jācer bērniem patiks.

pirms gada, 2020.07.05 18:29

kauns

Pārmaksāts! 970 eiro/m2 nav normāla cena priekš tādām neskaistām kastītēm.

pirms gada, 2020.07.05 19:50

sniegs

Lai nestāsta, ka ir telpu trūkums. Cik daudz novadā ir pustukšu skolu! Vai tās visas tiks pārdotas Mediņam un paliks tikai Vecumnieki? Lieciet bērnus Misā, Stelpē, Vallē! Telpas stāv pustukšas, tās tiek apkurinātas, uzturētas! Izvadāt bērnus nav problēma un tas neizmaksās dārgi!

pirms gada, 2020.07.06 09:23

To sniegs

Nē tikai novadā, bet tā pati "dārziņskola" ir pietiekami liela un plaša.... Savulaik, kad pati mācījos Vecumniekos,skolēnu"baltajā skolā "vien bija gandrīz 700,neskaitot mazo skoliņu ,tagad knapi 400 visi kopā un vēl nav vietas?
Nezinu par pārējām skolām, bet Stelpe noteikti nav tas labākais variants, kur bērnam mācīties....

pirms gada, 2020.07.08 08:59

Tu nokusīsi

Esi bijusi Misā? Putekļus labi sarijies kamēr tur nonāci?

pirms gada, 2020.07.06 15:10

Vietējās ziņas