FOTO: Deju kolektīvs «Valle» atzīmē 15 gadu jubileju

Vecumnieku novada Valles pagasta dejotāju saime, klātesot vietējam amatierteātrim «Briedīši», noslēdza sezonu un atzīmēja vidējās paaudzes deju kolektīva «Valle» 15. gadskārtu.

Tradicionālā pulcēšanās Astrīdu vārda daudzināšanas laikā deju kolektīvu «Valle» un «SenValle» vadītājas Astrīdas Celmiņas māju pagalmā 15. augustā visiem bija gaidīts notikums. Zem «Mazūdru» kuplajām liepām un senajiem ozoliem pārrunāts iepriekšējā sezonā piedzīvotais un jautri nosvinēti soļu rakstiem bagātie 15 kopā būšanas gadi. Pavasarī ieplānoto jubilejas sarīkojumu valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ nācies atcelt, tāpēc gadskārtu nolemts atzīmēt vasaras izskaņā «Mazūdros» savējo lokā.

Svētki tika atklāti ar dziesmu «Šeit ir Latvija», kas kļuvusi par dejotāju saimes himnu un skan ikreiz, sanākot kopā «Mazūdros». Vēstures lappusēs, kur ierakstīta valliešu mīlestība pret tautas deju, palīdzēja ielūkoties sarīkojuma vadītāja Dace Anna Zvaigzne. 15 gadu laikā vismaz vienu sezonu kolektīvam bijuši uzticīgi 64 dalībnieki, daudzi – vienas ģimenes pārstāvji. Katrs tika nosaukts vārdā, katrs devis savu artavu.

Pēc jubilāru priekšnesuma gan tagadējie un bijušie dancotāji, gan pionieri, kuri no vidējās paaudzes pārgājuši senioru kārtā un nu piederīgi «SenVallei», tika sveikti ar baltu rozes ziedu, piemiņas piespraudi un aplausiem. Emocionālo mirkli krāšņāku darīja vadītājas iznāciens ar greznu dzimšanas dienas torti.

Pašu radītas dzejas rindas, pamācošu skeču un čigānu deju, ciemos nākot, azotē bija licis Valles amatierteātris, kas šomēnes ieguva nosaukumu – «Briedīši». Savukārt «SenValles» dalībniece Vēsma Petruševica bija radījusi vārsmas «pēc pasūtījuma», cenšoties apsveikumā ietvert deju kolektīvam «Valle» raksturīgāko pazīmju kopumu, kurā iekodēts latviskums un mīlestība uz deju; tajā kā raibs dzīpars savijās arī apgūto danču nosaukumi.

Saviesīgajā daļā dejotāji kopā ar ģimenēm baudīja «Mazūdru» idilli, atcerējās dažādas epizodes, skatot fotogrāfijas uz lielā ekrāna, šķirstīja albumus, kur apkopotas liecības par skatēs, koncertos, svētkos un atpūtā kopīgi piedzīvoto, jokoja un priecājās par iespēju būt kopā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas