FOTO: Festivāls «Vivat Curlandia!» ar koncertu «E vivere, e morire» noslēdzies atjaunotajā Bauskas pils tornī 1

Sestdien ar koncertu «Tre donne belle» atklāja Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālu «Vivat Curlandia!», informēja rīkotāji.

Divu dienu laikā, pulcējot klausītājus, Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā izskanēja astoņi koncerti, tostarp mazajiem klausītājiem veltīts bērnu koncerts «Senie mūzikas instrumenti», kas gan nebija kupli apmeklēts, kā arī festivāla «Vivat Curlandia!» gaidītākais notikums – Antonio Sartorio operas «Orfejs» uzvedums vēsturiskajā sveču apgaismojumā.

Bauskas pilī festivāla atklāšanas koncertu «Tre donne belle» sniedza viduslaiku mūzikas ansamblis «Alla francesca» no Francijas. Savukārt festivāla pirmo dienu plkst. 23 Bauskas pils pagalmā noslēdza nakts koncerts sveču gaismā «Anachronism».

Festivāla «Vivat Curlandia!» organizatori otrajā dienā, svētdien, bija parūpējušies arī par bezmaksas notikumiem. Festivālu svētdien plkst. 18 atjaunotajā Bauskas pils tornī noslēdza koncerts «E vivere, e morire», kurā piedalījās izcilais latviešu tenors Ansis Bētiņš un itāļu teorbists Mauro Pinciaroli.

Atskatu uz festivālu sniedzam fotogrāfijās, kas ataino senās mūzikas notikumus Bauskā aizvadītajā nedēļas nogalē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

līdzsvaram

tā kā 2 metru distanci Covid sakarā vēl neviens nav atcēlis, tad cik bija to klausītāju Bauskas pils atjaunotajā tornī. Vai "brīnuma" radīšana dažiem klausītājiem neveidoja fantastiskas izmaksas, ko ne kā citādi kā nodokļu maksātājiem nāksies segt

pirms 14 dienām, 2021.07.22 09:20

Vietējās ziņas