FOTO: Floristikas studija Vecumniekos atzīmē darbības 20. gadskārtu

Vecumnieku tautas nama floristikas studija 12. septembrī atzīmēja darbības 20 gadu jubileju. Radošais kolektīvs svētkos saņēma daudz sirsnīgu apsveikumu, kavējās atmiņās par idejām bagātā ceļa gājumu, priecājās par atkalredzēšanos ar studijas pirmo vadītāju, iecavnieci Ivetu Ceru, veldzējās mūziķa Jāņa Jakovļeva virtuozajā akordeona spēlē un sagādāja pārsteigumu sava talanta apbrīnotājiem ar vēl nebijušas izstādes atklāšanu.

 «Šodien vērtējumam nododam divdaļīgu izstādi «Saulesgaismas pusē». Pirmo reizi darbi apskatāmi gan zālienā pie tautas nama, gan telpās,» sacīja Līga Lauriņa, floristikas studijas vadītāja, Latvijas Amatniecības kameras florista amata meistare.

 «Mūsu veikums vēsta par radošu ideju nebeidzamību un sava aroda mīlestību, kur vienmēr vieta ir izaugsmei un pilnveidei. Darbi veidoti gan tradicionālā tehnikā, gan iedvesmojoties no jaunākajiem risinājumiem. Krāsās dominē pilnasinīgie rudenīgie toņi, jo arī dabā šis ir bagātības un košuma laiks. Ārā izvietotas podaugu konstrukcijas, vides un interjera objekti, savukārt mazajā zālē eksponēti pušķi, kolāžas un mandalas. Darbi ir skaisti un daudzveidīgi, jo tie veidoti cerībā uz vislabāko un pārliecībā, ka visam, ko radām, būs labs iznākums.»

 20 darbības gados garāku vai īsāku laika sprīdi studijā zināšanas krājuši un prasmes apguvuši 87 dalībnieki, t. sk. viens stiprā dzimuma pārstāvis. Kolektīvā vienmēr darbojušies dažādi ļaudis – bijis periods, kad vienlaikus sevi pilnveidojušas trīs paaudžu sievietes – meita, māte un vecmāmiņa; pašlaik jaunākās ir 15 gadu vecas meitenes, savukārt cienījamākai floristei ir 84 gadi. Radošajam domubiedru pulkam pašlaik piederīgas dalībnieces no Vecumniekiem, Misas, Stelpes, Valles, Baldones, iepriekš nodarbības apmeklējušas arī interesentes no Bauskas, Rundāles un Rīgas. 

«Ir neprātīgi jāmīl tas, ko tu dari, un jādara tas, ko tu mīli,» atziņā dalījās L. Lauriņa. Šis secinājums apliecināja to, ka «floristu karogu jo augstu turēt» var tikai tad, ja vēlmi radoši izpausties, pacietību, ambīcijas un talantu papildina nesavtīga mīlestība pret floristiku – amatniecības nozari, kam kūmās stāvējusi lietišķā māksla. Un studijas dalībniekiem tas godam izdevies, jo 20 gadu laikā Vecumnieku vārds daudzināts pagasta, novada un Latvijas mērogā.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 18. septembrī.  

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas