FOTO: Galerijā «Lielupe» Mežotnes pilī atvērta jauna mākslas darbu izstāde 1

Mežotnes pilī sestdien, 19. oktobrī, svinīgi atklāja Jāņa Anmaņa un vitrāžistu Eilas Vikmanes un Oleksija Krasnova darbu izstādi «Dzintarzeme».

«Izstādes nosaukums «Dzintarzeme» uzsver mākslinieku darbu caurvijošo tēmu – tā ir mūsu zeme, tēvzeme, zeme pie Dzintara jūras, vienīgā vieta pasaulē, kur latvietis simtiem gadu ir kultivējis savu valodu, kultūru, savas vērtības. Vieta, kurā atraisās un izpaužas latvieša būtība,» skaidro Mežotnes pils galerijas «Lielupe» vadītāja Inga Jaunzeme.

Sarīkojumu atklājot, klātesošos uzrunāja Mežotnes pils pārvaldnieks Roberts Salmiņš. Ar svaigām dzejas rindām un jaunu, pavisam «karstu» dzejas grāmatu Jāni Anmani sveica draugs – dzejnieks Arnolds Auziņš. Ar atmiņām par kopīgām sporta gaitām jaunībā dalījās Juris Savickis, māksliniekiem atzinīgus vārdus veltīja Saeimas deputātes Ļubova Švecova un Linda Liepiņa, sirsnīgi sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks. Izstādes atklāšanu pagodināja un draugu Jāni Anmani sveica arī Taipejas misijas Latvijā vēstnieks Andi Čins kopā ar kundzi un meitu. Vēstnieks savu uzrunu nolasīja labā latviešu valodā.

Klātesošos uzrunāja mākslinieces vitrāžistes Nora Cēsniece un Gundega Strauta, un, kā bija solīts, tika izspēlēts arī neliels konkurss, un balvā tika mākslinieku darināta vitrāža.

Jāņa Anmaņa kundze Ingrīda kādreiz strādājusi Bauskā prokuratūrā, tāpēc viņu sveikt ieradās vairāki bijušie kolēģi, kā arī tuvi radi – mūsu novadnieki. Piemēram, glezna ar Mežotnes pili un aitiņām veltīta Ingrīdas tantei Marijai Dejai, kas ilgus gadus dzīvoja un strādāja Mežotnē.

Diemžēl vitrāžists Oleksijs Krasnovs veselības problēmu dēļ nebija klāt, arī gaidītie mākslas zinātnieki Ingrīda Burāne un Ojārs Spārītis nebija Mežotnē. Uz izstādes atklāšanu ieradās daudz apsveicēju gan no Rīgas, gan Bauskas, bet žēl, ka pamaz no vietējiem Mežotnes pagasta iedzīvotājiem.

Izstādes atvēršanas svētku apmeklētāji saņēma Jāņa Anmaņa darbu bukletus un autogrāfus. Visu pasākuma laiku fonā klusināti skanēja Jāņa Anmaņa radītā mūzika, bet starp viesiem neuzkrītoši pastaigājās... Baltā dāma.

Kā informē Inga Jaunzeme, tiek plānots, ka jau novembrī galerijā «Lielupe» «Dzintarzemes» tēmu papildinās jauns lietišķās mākslas fenomens, Piebalgas porcelāna mākslinieka Jāņa Roņa Latvijas baltajā zeltā – porcelānā – integrētas stikla vitrāžas un juveliermākslinieka Oļega Auzera kāds īpašs karaļnama personai veltīts juveliermākslas darbs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mākslas mīļotājs

No visa minētā man vislabāk patika ... Baltā dāma. Kur tad šādi augstas kultūras ļautiņi bez tās...

pirms gada, 2019.10.23 11:24

Vietējās ziņas