FOTO: Ģimeņu dienas sarīkojums «Esi gaidīts Rundālē»

Pagājušās nedēļas nogalē Rundāles novada multifunkcionālā centra zālē (MFC), amfiteātrī un mājtirgū notika ģimeņu dienas sarīkojums «Esi gaidīts Rundālē».

Pasākuma mērķis bija pulcināt kopā novada ģimenes – gan tās, kas jau atgriezušās no ārzemēm, gan tās, kam tuvinieki, radi vai draugi vēl dzīvo ārpus Latvijas. Dalībnieki runāja par atgriešanos dzimtenē un dalījās pieredzē par iespējām īstajā brīdī saņemt nepieciešamo informāciju galīgā lēmuma pieņemšanai.

Piektdienas, 21. augusta, novakare bija veltīta dzimtas koka veidošanai un stāstiem par to, kā radīt un turpināt stipru dzimtu ar dziļām saknēm novadā un valstī. Bija iespēja noskatīties dueta «Pastakaste» – Andreja Grimma un Mares Ābeles – koncertu «Visādas mājas».

Sestdien, 22. augustā, vienlaikus ar nopietnām sarunām MFC, mājtirgū un amfiteātrī rīta cēliens bija veltīts pašiem mazākajiem. Darbojās pankūku restorāniņš un sapņu ķērāja meistarklases. Dienas vidū MFC kultūras zālē klātesošos aizkustināja Rundāles drāmas terapijas grupas uzvedums «Man ir sapnis». Uz šokolādes fabrikas «Laima» darbnīcu ģimenēm vajadzēja pieteikties iepriekš.  

Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis iepazīstināja ar iespējām saņemt pašvaldības finansiālo atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai novadā – programmu «Īsteno savu ideju Rundālē». To izmantojuši pieci Rundāles novada uzņēmumi.

Uzņēmējdarbības un kompetenču attīstības centra vadītāja Santa Švāģere atklāja domes rīkotās aptaujas rezultātus par iedzīvotāju remigrācijas veicināšanu. Par atgriešanos un palikšanu Latvijā kā trīs galvenie iemesli minēti ģimene un draugi, saprotama valodas vide un ilgas pēc Latvijas. Savukārt kā trīs svarīgākie aizbraukšanas iemesli norādīti labi atalgota darba trūkums, nākotnes nesaredzēšana Latvijā un vilšanās valstī. Uz jautājumu, vai ārzemēs dzīvojošie piedalās kādā no latviešu diasporas rīkotajām aktivitātēm, tikai 9% atbildējuši pozitīvi.

Vairāk lasiet „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā otrdien, 25.augustā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas