FOTO: Godina Bauskas un Rundāles novada mācību olimpiāžu uzvarētājus 4

Bauskas Rātsnamā otrdien, 14.maijā, Bauskas novada izglītības nodaļas vadība pulcēja mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētājus, izglītības iestāžu vadību, pedagogus un jauniešu vecākus, lai godinātu par sasniegumiem.

Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare informēja, ka šogad padomāts par to, lai pasākums neieilgtu un par audzēkņu panākumiem uzzinātu vairāk arī izglītības iestādēs, – naudas balvas jauniešiem pasniegs skolu pasākumos. Savukārt godināšanas sarīkojumā Rātsnamā pasniedza grāmatu «Bauska – pilsēta, kur satiekas». Uzstājās Bauskas pilsētas pamatskolas  3.– 6.klašu zēnu ansamblis Ilzes Bērziņas vadībā.

Visaugstākais sasniegums šogad ir Bauskas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniecei Undīnei Priedei, kuras zinātniski pētnieciskais darbs matemātikas nozarē «Uzdevumi par heksamondu dvīņiem» ieguva Zemgales reģionā pirmo vietu un valstī trešo vietu.

Savukārt visvairāk titulu ir Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēknim Matīsam Čakšam – ķīmijas, matemātikas, fizikas un vēstures olimpiādēs. Pats olimpiāžu uzvarētājs ir diezgan kluss un garās runās izplūst nevēlas. «Reizēm, lai uzvarētu, ir vienkārši jāmēģina, jāuzdrīkstas piedalīties,» saka M. Čakšs. Viņš ārpus skolas darbojas vieglatlētikā, aizraujas ar automodelismu un atzīst, ka šīs nodarbes palīdz arī mācībās. Lasa par zinātni, skata enciklopēdijas, pēta rakstus internetā. Mūsu laikmetā, kad ir pilns ar viltus ziņām, viņam ir metodes, kā tās atsijāt. «Jāskatās, kādas iestādes šo rakstu ir apstiprinājušas,» skaidro M. Čakšs. Viņš stāsta, ka plāno turpināt mācīties Bauskas Valsts ģimnāzijā.

Marika Čehoviča no Bauskas 2. vidusskolas mācās 12. klasē un pirms skolas beigām uzvarējusi angļu valodas olimpiādē. «Man patīk valoda – skatos filmas angļu valodā, lasu grāmatas. Tiesa, lai uzvarētu, pašai daudz jāstrādā,» atklāuj meitene. Viņai līdzi uz pasākumu atnākuši vecāki – Larisa un Mareks Čehoviči. «Viņa angļu valodu mācās jau no sešu gadu vecuma, darbojās arī pie privātskolotājas,» paskaidro mamma.


UZZIŅAI

Bauskas Rātsnamā 14. maijā godināja šādus olimpiāžu un konkursu uzvarētājus un viņu pedagogus:

Pilsrundāles vidusskola – Kevins Kosojs, pedagoģe Vita Rozēna.

Vecsaules pamatskola – Everts Rūdolfs Lepsis, pedagoģe Anna Guļkeviča.

Mežgaļu pamatskola – Marta Pātaga, pedagoģe Sandra Auzāne.

Uzvaras pamatskola – Emīlija Birkvalde, pedagoģe Valda Bičkova.

Bauskas sākumskola – Sandris Ernests Rudzroga, Nikola Trasūne, pedagoģes – Mudīte Savicka, Jeļena Bulīga, Sandra Vitena.

Bauskas 2. vidusskola – Austris Stankevics, Henrijs Kravals, Marika Čehoviča, pedagoģes Iveta Jabločkina, Tatjana Kazačenoka, Anita Avotiņa

Bauskas Valsts ģimnāzija – Anda Lita Vāvere, Mikus Kampuss, Natālija Garasta, Elīna Ivanovska, Kārlis Banis, Undīne Priede, Artis Barkovskis, Krista Baranova, Leolanda Nicmane, Aleksis Jočs, Dāvis Kursišs, Matīss Čakšs, pedagogi Alda Baranova, Lilita Krastiņa, Ināra Graudiņa, Oksana Lavrecka, Andrejs Cibulis, Dmitrijs Jemeļjanovs, Egita Atslēga, Inguna Sarguna, Gints Kaspars, Sandra Ārmane, Johanna Adakovska, Gaļina Capa, Daiga Telnere.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Precizējums

Uzstājās Bauskas pilsētas pamatskolas 3.-6.klašu zēnu ansamblis.

pirms gada, 2019.05.15 14:27

Danai

Un Tu pēc šitā komentāra uzrakstīšanas esi "Olimpe", nevis Dana!

pirms gada, 2019.05.16 14:26

Vietējās ziņas