Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Godina Latvijas armijas ģenerāli Krišjāni Berķi 1

Skolēni, jaunsargi, zemessargi un sabiedrības pārstāvji sestdien, 26. aprīlī, Īslīces pagastā, nodziedot valsts himnu, noliekot ziedus un veltot cieņas pilnus vārdus, godināja mūsu novadnieku – Latvijas armijas ģenerāli Krišjāni Berķi.

Šogad par ģenerāļa K. Berķa 130. ju-bilejas piemiņas pasākuma norisi at-bildīgais bija Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona 2. rotas komandieris kapteinis Rihards Šķeltiņš. Ģenerāļa piemiņas pasākumu Īslīces pagastā viņa dzimtās mājas vietā apmeklēja vietējās varas pārstāvji, Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona zemessargi. Pasākumu papildināja jaunsargi no Bauskas, Mežotnes un Griķu pamatskolas. Ziedus pie piemiņas akmens nolika arī vanadzēni no Griķu pamatskolas, muzikālu sveicienu un uzrunu bija sagatavojuši Bauskas Valsts ģimnāzijas un Īslīces vidusskolas audzēkņi.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks iepazīstināja klātesošos ar novadnieka dzīves gājumu un sasniegumiem. «Šajā jaukajā dienā ir jauks notikums – jubileja mūsu dižajam novadniekam Krišjānim Berķim. Viņš piepildīja ikviena karavīra sapni, jo «slikts tas karavīrs, kurš negrib kļūt par ģenerāli». Viņš kļuva par ģenerāli, Latvijas armijas komandieri. Ģenerālis K. Berķis ir mūsu izcilākais novadnieks militārajā jomā,» teic R. Ābelnieks.

K. Berķis mira izsūtījumā, viņa kapavieta nav zināma, tāpēc ģenerālis tiek pieminēts dzimto māju teritorijā. No mājām kā liecība pāri palicis ozols, pie tā arī izveidota piemiņas vieta.

Īpaša šī diena bija trim Bauskas jaunsargiem. Ģenerāļa godināšanas pasākumā komandieris kapteinis R. Šķeltiņš nolasīja pavēli par jaunsargu Kristīnes Ķepales, Andra Timošenko un Naura Valdovska uzņemšanu zemessargu rindās.

R. Šķeltiņš pēc pasākuma teic: «Ceru, ka arī 11. novembrī, karavīru godināšanas dienā, šeit būs sastopami iedzīvotāji, kas suminās ģenerāli Krišjāni Berķi.»

Ģenerālis Krišjānis Berķis dzimis 1884. gada 26. aprīlī, bijis Latvijas armijas virsnieks, latviešu strēlnieku komandieris, karojis Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās, Lāčplēša Kara un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dienvids

Kādi jaunieši stalti.
Daži pat zināmi.

pirms 6 gadiem, 2014.04.28 18:28

Vietējās ziņas