Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Grupas «Carnelian» un «Bekars» koncertē Iecavas kultūras namā

«Covid-19» dēļ izsludinātā ārkārtējā stāvokļa klusajā laikā daudzām mūzikas grupām tapuši albumi, radītas dziesmas, lai tagad varētu atbalstītājiem sniegt koncertu. Tā 31. jūlija vakarā Iecavā arī darīja pašmāju mūzikas grupas «Bekars» no Bauskas un «Carnelian» no Iecavas.

Abas grupas kopā koncertēt bija izvēlējušās Iecavas Divkalniņā, taču neprognozējamo laikapstākļu dēļ koncerta norises vieta tika pārcelta uz Iecavas kultūras namu. Zāle bija apmeklētāju pilna.

Grupas «Carnelian» mūziķes Anna Patrīcija Karele, Kristija Laura Čipena un Patrīcija Spale pastāstīja, ka ar «Bekara» puišiem – Vari Jātnieku, Jāni Biezo, Armandu Rutkovski un Matīsu Kataņenko – kopīga muzicēšana noris jau ilgāku laiku. «Kad iepazināmies, nedomājām, ka kļūsim par ļoti labiem draugiem, un tad radās ideja par viena grupas nosaukuma radīšanu – «Bekarnelian»,» stāsta meitenes. «Ir patīkami savā pilsētā sarīkot koncertu iedzīvotājiem mazākā cilvēku lokā, jo šeit dzīvo mūsu ģimenes, draugi, mūsu cilvēki. Kādu laiku Iecavā neviens koncerts nav bijis,» atklāja «Carnelian» mūziķes, kuras nākamo koncertu kopā ar «Bekaru» aizvadīs Bauskā 15. augustā.

«Bekara» puiši Varis, Jānis, Matīss un Armands «Carnelian» meitenes raksturo kā ļoti profesionālas, punktuālas mūziķes. «Uz mēģinājumiem viņas vienmēr ierodas laiku,» teic jaunieši, «Pa šiem pieciem gadiem esam sapratuši, ka ir jābūt pacietīgiem, jāmēģina izprast ikvienu grupas dalībnieku. Svarīgi ir mēģinājumi, kuriem ir jābūt regulāriem, kā arī ir svarīgi grupai laiku pavadīt kopā arī ārpus koncertiem un mēģinājumiem.» Puiši 15. augustā aicina uz savu piecu gadu jubilejas koncertu Bauskas kultūras centra notikumu pagalmā «Pulsēta». Turpmāk puiši mācīsies Rīgā, studijai īrēs telpas, lai gatavotu dziesmas turpat galvaspilsētā.

Koncertu klausīties kopā ar draudzenēm bija atnākusi arī Estere Tīna Stepanoviča-Monkeviča, viņa teic: «Patīkami, ka beidzot pēc ārkārtējās situācijas Iecavā «atgriezusies dzīvība». Uzskatu, ka abas grupas ļoti labi skan kopā.» Viņai mīļākā dziesma koncertā bijusi «Es bij’ meita» un «Lidmašīnas». Jauniete uz grupu koncertiem dodas regulāri.

Savu 19 gadu jubileju baušķeniece Tīna Tikuma bija atnākusi atzīmēt, klausoties «Bekara» un «Carnelian» koncertu. «Puiši un meitenes bija aktīvi. Pie viņu izpildītajām dziesmām varēja dejot. Man patīk viņu mūzika, jaunieši ir ļoti talantīgi,» pastāstīja Tīna, ««Bekara» mūziķi šo piecu gadu laikā ir kļuvuši atvērtāki, viņi daudz brīvāk spēlē, ir izveidots savs stils.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas