FOTO: Izturīgākie baušķenieki un viesi svin pilsētas svētkus «Bauskas smeķis» 18

Lietusgāzes, pērkona dārdi un līņāšana nesabojāja prieku divas dienas ilgušo pilsētas svētku «Bauskas smeķis» dalībniekiem un apmeklētājiem. Piektdienas, 5. augusta, vakarā ap 200 baušķenieku pulcējās Saules dārzā pie Plūdoņa pieminekļa, kur svētkus ieskandināja dziedošie «Austras bērni». Vairāki desmiti interesentu pulcējās kultūras centrā uz dokumentālās filmas «Savējie sapratīs» pirmās daļas «Sākums. Sešdesmitie» pirmizrādi. Rokmūzikas sākotnē Latvijā. nozīmīga loma bija grupai «Katedrāle», kas gadu darbojās Bauskā.

Sestdien Bauskas Rātslaukumu piepildīja tirgotāji, ēdinātāji, atrakciju rīkotāji. Tika sumināti novadā deklarētie jaundzimušie, pasniedzot vecākiem pašvaldības sarūpētās sudraba karotītes. Baušķeniece Laila Gerasimova pēc dāvanas ieradās ar piecus mēnešus veco dēliņu Danielu Konovalovu. «Kad Daniels izaugs liels, pastāstīšu, kā ar viņu kopā svinējām pilsētas svētkus,» teica L. Gerasimova.

Juris Laizāns uz Bausku šogad jau otro reizi atbraucis no Rēzeknes. Maijā viņš piedalījās Bauskas foto dienās, un tagad bija uzaicināts, jo viņa darbs izpelnījās žūrijas augstāko vērtējumu. «Te ir fotogēniska vide, ēkas, cilvēki. Uz vietējiem ierastām vietām paraudzījos no malas,» panākumu vērtē J. Laizāns, kurš darbojas farmācijā.

Svētku programmā bija Vācijas kamerorķestra uzstāšanās Bauskas pilī un Lībekas vīru kora dziedājumu Svētā Gara baznīcā. Pēc uzstāšanās vācu vīri pulcējās pie galda Rātslaukumā, baudīja Bauskas alu un slavēja to ar skanīgu dziesmu.

Par savu profesiju lieliem un maziem stāstīja robežsargi un policisti, varēja aplūkot kluba «Mēmeles sports» laivas. Jauniešu apvienības «Jums» sarunu šovā «5 krēsli un 15» cepumi atjautību rādīja Bauskas uzņēmēji un rosīgākās mājsaimnieces.

«Picu darbnīcas» saimnieks Renārs Ronis vērtē: «Ar izbraukuma ēdināšanu Bauskā esam pirmo reizi, ideja ir ļoti laba. Nolēmām ikdienas produktu klāstu papildināt, piedāvājot apceptas ribiņas ar kartupeļiem. Neraugoties uz lietu, šeit ir jauka noskaņa. Pieprasīta bija baušķenieku iecienītākā pica ar sieru un salami.»

Pievakarē Rātslaukumā pie galvenās skatuves visus pulcināja Baiba Sipeniece-Gavare. Kopā ar «Suitu sievām» viņa jautrā noskaņā vadīja 200 kilogramus smagās Bauskas dižkūkas tapšanu. Biskvītu cepa «Rožmalās» un «Bērzkalnos», krēms tapa «Pils krogā». Uzņēmums «Kronis» dāvāja rabarberu ievārījumu, ogas atceļoja no kafejnīcas «Pie pils» saimnieku dārziem. Par pusotra tūkstoša olu sarūpēšanu gādāja «Strīķeri», dekorējumu sapirka «Picu darbnīca», kafejnīcā «Čuguna roze» izejvielas glabāja un uzturēja svaigas, restorāna «Mūza» darbinieki meistaroja izturīgu galdu, kur dižkūkai dižoties.

Laimis Rācenājs ar vokālo grupu «Neaizmirstulītes» atskaņoja pagājušā gadsimta melodijas. Grupa «Keksi» ar ugunīgo vokālistu Dāvi Matskinu «uzspridzināja» Rātslaukumu rokenrola ritmos. Izturīgākajiem dejotājiem un svētku viesiem vietējie uzņēmēji dāvāja salūtu. «Krāšņāks nekā Rīgā,» aplausiem skanot, atzina skatītāji.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

dāvinātam zirgam zobos neskatās

..bet laikam tie runātāji nav bijuši Rīgā vai kur citur redzējuši salūtu...tik "šķidrs" un neizteiksmīgs vēl nebija redzēts!

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 15:39

Nu nevaru

vairs skatīties uz to Pietuka Krustiņu un viņa kluksti tautas tērpos. Māži nekas vairāk, grib kopēt mūsu Valsts prezidenta pāri, bet ja jau reiz dzīvo un esi novada vadītājs Zemgalē, tad lūdzu izvēlies Zemgales tautas tērpu.

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 16:09

Nevarei

Ja kopētu, tad būtu tādos pašos tērpos kā prezidents ar kundzi, nevis lepotos ar novadu kurā dzimuši.
( Arī prezidents nenēsā Rīgai piedienīgu tautas tērpu)
Bet tiem, kam nepatīk, nav jau gluži virsū jāskatās, var savas acis sāņus pavirzīt ( vai spogulī uz sevi paskatīties)!

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 16:19

Nu nevaru

un viss. Āksts kas āksts. Kā tu neskatīsies, ka visur ar kluksti priekšplānā tikai grozās. Un mūsu Valsts prezidents ir tiesīgs nēsāt jebkura novada tautas tērpu.

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 16:32

nu nevaru...

vairs noskatīties...puspiebaldzēns.( kā teica Baiba)..ha ha ha. kas tas tāds? Vai jauns pokemons?

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 20:02

vai tad,

vienmēr jāskatās uz zicpriekšēdētaju, vairāk uzmanības pievērsiet tiem kuri tiešām vada novadu, bet tos laikam grūti pieķert, rutinēti....

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 20:26

sana

..labdien,nevare..palasot tavu komentŗu tā vien gribas jautāt- varbūt pati vēlējies būt tās klukstes vietā?... neviens ar varu neliek skatīties, ja redzi un nevari...pagriezies uz otru pusi..p.s. neesmu nevienam (ne Pietuka Krustiņam,ne tai klukstei) ne rads, ne sirsnīgs draugs....lai laba oma darot ikdienas darbus...

pirms 4 gadiem, 2016.08.09 07:41

skats no malas

Nu ko, nekas atkal nav labi? Ne tā dāma pie sāniem, ne tas tautas tērps, ne tā devīze pasākumam, ne tie tirgotāji, ne tie muzikanti..... Nu tad sēdiet mājās, brauciet uz Bjalistoku, uz Ventspili, skatieties NTV Mir, galu galā, bet lieciet cilvēkiem mieru kam šie pasākumi ir svētki un kuri grib tos baudīt. Un izvēlieties apzīmējumus cilvēkiem, var kāds vēl apvainoties un saukt pie atbildības.

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 22:01

skatam no malas

Tā gan, šie gan var apvainoties, gan saukt pie atbildības, bet godīgi pildīt savus pienākumus un vēlētājiem dotos solījumus gan ne. Kā izrīkojās ar citiem cilvēkiem bez sirdsapziņas pārmetumiem un neprofesionāļus juristus attaisno.

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 23:43

Dūja

Man žēl to balto dūju..... Kur baloži palika? Dzirdēju, ka putni aiziet bojā. Vai bija tā vērts?

pirms 4 gadiem, 2016.08.08 23:53

Balodis

Nejauc ar taureņiem. Baložiem nekas nekait.

pirms 4 gadiem, 2016.08.09 07:26

Darbs

Paldies par svētkiem pilsētai viss bija labi vienīgi lietus vīriņš jaucās pa vidu.Lielākais paldies pilsētas vienīgai vietai kas parādīja sevi ar lielo burtu un ir pelnījusi pilsētā pieminekli lai uzceļ tas ir WC darbiniecei kuro gadu strādā ar lielu atdevi .Valdība domājiet par prēmiju šai kundzei.

pirms 4 gadiem, 2016.08.09 08:07

pele

Daudz darba ieguldīts. Bērnu kolektīviem ļoti skaisti skatuves tērpi. Paldies pedagogiem un vecākiem!

pirms 4 gadiem, 2016.08.09 08:39

Krustiņu Petaks

Īstam tautietim pie tautas tērpa piederas krāšņas pastalas. Tas runas vīru un sievu uzdevums- kā tie lems, tā būs!

pirms 4 gadiem, 2016.08.09 11:57

otram skatam no malas

Bet, čomiņ, runa jau ir par svētkiem nevis par juristiem, tačku stūmējiem un "Valtera" baudītājiem un svētki bija normāli, pat ļoti normāli mazpilsētai. Tā ka, zvērīgi apvainotais un aiz borta palikušais, nolaid tvaiku, aizšauj pie vienas no savām "skaistulēm", sieva nejutīs.

pirms 4 gadiem, 2016.08.09 20:04

hy

Prezidentam nāktos staigāt Pleskavas tērpā...
Pietiekami jaukos pilsētas svētkus nevajadzēja apķēpat ar pretīgo "SMEĶI". Kur tādu izrāvuši? Kas autors?

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 17:16

Liene

A kur tad vēderdejotājas ar Vālodzi priekšgalā?

pirms 4 gadiem, 2016.08.11 22:07

Vietējās ziņas