FOTO: Jauno mācību gadu atklāj Griķu pamatskolā 15

Ar sirsnīgiem Zinību dienas svētku brīžiem 2. septembrī jauno mācību gadu sākušas Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada skolas. «Bauskas Dzīve» apmeklēja Bauskas novada Ceraukstes pagasta Griķu pamatskolu, kur šo mācību gadu iesāka 96 skolēni un 14 pedagogu.

Skolas direktore Daiga Vīlipa informēja, ka izglītības iestādē šogad par četriem audzēkņiem mazāk nekā iepriekšējā gadā, tomēr skaita izmaiņas neesot būtiskas. Kā parasti – daži pārnākuši no citām skolām, citi devušies prom dažādu iemeslu dēļ. 9. klasē mācības sāk astoņi, bet 1. klasē – desmit bērnu.
 
Pirmklasniekus ap sevi pulcināja klases audzinātāja Madara Priede, direktores vietniece mācību darbā. M. Priede pati ir šīs skolas absolvente un savulaik bijusi izglītības iestādes «Gada skolniece».

Direktore atklāja, ka šis gads būs īpašs ar to, ka izglītošanas darbā turpinās ieviest caurviju mācību procesu – veidot mācību stundas, savienojot tēmas no divu vai vairāku priekšmetu aspektiem, piemēram, ķīmija – matemātika – bioloģija vai latviešu valoda – sports. Vairāki skolotāji studē Montesori pedagoģiju, un gūtās zināšanas lieti noder ikdienā, tās palīdz panākt, ka bērns mācās pats, nevis tiek mācīts. Vecāko klašu skolēni varēs iesaistīties projektā «Esi līderis!», kurā tiek rūdītas spējas eksperimentēt, uzdrīkstēties, nebaidīties no kļūdīšanās.

Svētku sarīkojumā direktore veltīja sirsnīgus un dziļi piepildītus vārdus ar vēlējumiem gan skolēniem, gan pedagogiem un vecākiem. No sacītā bērniem – «laba izglītība ir nevis daudz zināt, bet saprast lietu būtību un prast zināšanas pielietot praksē». Vecākiem un pedagogiem vēlējumā izskanēja: «Bērni mums ir debesu dāvana, mūsu un jūsu uzdevums šīs dāvanas nodot nākamajām paaudzēm tā, lai viņi spētu pildīt savu dzīves uzdevumu.»

Zinību dienas svētku brīdi noslēdza ar kopīgu skolas himnas dziedāšanu, kuru radījušas skolas bijušās pedagoģes Anna Skripsta un Līvija Lapša pirms vairāk nekā 30 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

secinājums

"Direktore atklāja, ka šis gads būs īpašs ar to, ka izglītošanas darbā turpinās ieviest caurviju mācību procesu – veidot mācību stundas, savienojot tēmas no divu vai vairāku priekšmetu aspektiem, piemēram, ķīmija – matemātika – bioloģija vai latviešu valoda – sports. Vairāki skolotāji studē Montesori pedagoģiju, un gūtās zināšanas lieti noder ikdienā, tās palīdz panākt, ka bērns mācās pats, nevis tiek mācīts. Vecāko klašu skolēni varēs iesaistīties projektā «Esi līderis!», kurā tiek rūdītas spējas eksperimentēt, uzdrīkstēties, nebaidīties no kļūdīšanās."
Šis arī būs pēdējais piliens jaunatnes debilizācijas procesa īstenošanā. Tā tik turpināt, jo ir tik jautri vērot kā latvieši paši ar savām rokām izrok kapu savai nākotnei!

pirms gada, 2019.09.02 14:06

Xxx

Piedodiet bet arī šās skolas liktenis ne iezīmējas košās krāsās, iet uz izputēšanu....

pirms gada, 2019.09.02 15:27

Ervins

nu tā gandriz izskatas-likvideja Mežgaļus.bet nu jau arī Griķiem knapi knapi ar bērniem!

pirms gada, 2019.09.03 01:37

Līga

Es skatos Tu pat savu skolu beidzot pat rakstīt īsti neesi iemācījies.:))

pirms gada, 2019.09.02 17:32

bimba

- man griķi garšo ar mērcīti.

pirms gada, 2019.09.02 22:26

-and

un piekožot klat skābu gurķīti!

pirms gada, 2019.09.02 22:27

Xd

Vienmēr rēcu par cilvēkiem kuri mēdz izcelties ar savu gudrību no citiem

pirms gada, 2019.09.02 22:54

Jam

Vienmēr atrodas kāds debīliķis, kas iekomente kautko stulbu! xD

pirms gada, 2019.09.03 08:51

Gigs

Nu Daiga laikam grib līdzināties Valmunskai!Tā ar nu dikti zīmējas!

pirms gada, 2019.09.03 19:11

Vietējās ziņas