FOTO: Kanepenes svētkos Skaistkalnē viesojas Vatikāna sūtnis 12

Latvijas un Lietuvas pierobežā – Vecumnieku novada Skaistkalnē – ar dažādiem notikumiem četru dienu garumā aizvadīti laiku laikos daudzinātie Kanepenes svētki, kas atbalsojās tuvākā un tālākā apkaimē.

Svētdien, 2. augustā, pircējus, tirgotājus un ziņkārīgos no malu malām vilināja Kanepenes gadatirgus, parkā un pie dīķa atrakcijās prieku guva bērni, bet svētku krāšņākais akcents bija dievkalpojums Skaistkalnes katoļu baznīcā. Vakarā brīvdabas estrādē ar koncertprogrammu «Mīlestība ir» viesojās grupa «Saldās sejas» Guntara Rača vadībā.

Sekojot dievnama dzidrajām zvanu skaņām, ģimenes, laulātie, svētceļnieki un viesi pulcējās Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā, lai izlūgtos svētību, mīlestību, ticības gaismu, veselību un garīgo spēku.

No rīta noturēta Svētā mise lietuviešu valodā, bet pusdienas laikā kupli apmeklēts bija Kanepenes svētku dievkalpojums, kas bija sirsnīgs un emocionāls; noskaņu papildināja brīnišķīgs muzikālais fons.

Svēto misi īpaši saviļņojošu vērta augstā viesa – Vatikāna pārstāvja –, apustuliskā nuncija Baltijas valstīs, arhibīskapa Petara Antuna Rajiča klātbūtne un uzruna latviešu valodā, kā arī viņa sprediķis, ko nolasīja Rīgas Teoloģijas institūta rektors, priesteris Juris Jalinskis. Svētnīcā sapulcējušos sveica Skaistkalnes paulīniešu ordeņa tēvs un katoļu baznīcas priesteris Jānis Vīlaks. Dievkalpojumu vadīja Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, piedalījās mūspusē zināmie prāvesti Romualds Baļčūns no Ozolaines, Andrejs Mediņš no Kurmenes, kā arī garīdznieki no citiem Latvijas dievnamiem.

Viņa Ekselenci arhibīskapu P. A. Rajiču Skaistkalnē sveica draudzes vecākie Vitālija Gotharde un Zigurds Kārkliņš, jaunieši, pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš un citas pašvaldības amatpersonas.

«Šodien viena meitene tika kristīta, vairāki jaunieši saņēma iestiprināšanas sakramentu. Tas norāda, ka baznīca Skaistkalnē ir dzīvelīga, tāpēc arī turpmāk vēlu iet pa šo laimīgo ceļu. Dievs, svētī Latviju, Dievs, svētī jūs!» pateicības uzrunā vēlēja apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs, arhibīskaps P. A. Rajičs.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

!

Paosti pats sevi, gan jau kaut kas smird ! i

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.04 14:52

?

Nevajag koncentrēties uz to, kas smird. Vajag paņemt tās vērtības, kuras iet caur laikiem. Un jebkurā reliģijā to ir pietiekoši. Ja cilvēki ievērotu kau vai nelielu daļu no tām, sabiedrība būtu labāka

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.06 11:58

ir taa

Visām patiesajām reliģijām savā pamatā ir mācība par Dievu, kas mājo katra cilvēka sirdī. Tā kā cilvēki ir pazaudējuši spēju sadzirdēt Dievu savā sirdī, tad parādījās starpnieki, kas dzird Dievu vai saka, ka dzird Dievu. Tāpēc vienkāršāk un efektīvāk būs, ja katrs no jums spēs noskaņoties uz Dievišķu saskaņu un sajust Dievišķās vibrācijas savā sirdī. Ticiet, ka katram no jums sirdī mājo Dievs. Jums nav vajadzības skraidīt pa Zemi, meklējot to, kas jūs pamācīs. Bet, tā kā spēju tieši dzirdēt Dievu ļoti daudzi tagad dzīvojošie cilvēki ir pazaudējuši, tad vajag, lai jums būtu kaut vai kritēriji, kas jums ļaus vecu un jaunu sludinātāju vidū pazīt vilkus avju drānās. Tur, kur ir Dievs, nav vietas tenkām un baumām. Tur, kur ir Dievs, nav vietas merkantilām interesēm un vēlmei iedzīvoties uz tuvākā rēķina. Tur, kur ir Dievs, ir tikai dāvanas, jums dod, un dod un dod dzert Dievišķo nektāru un neko neprasa no jums pretī. Es jums devu bausli: „Mīliet cits citu”. Es atnācu, lai pateiktu jums, ka tad, kad Mīlestība mājo jūsu sirdīs, jums nav vajadzīgs nekāds sludinātājs ārpus jums, jums nav jātērē laiks, meklējot Dievu ārpus sevis, jo jums ir Mīlestība, un tātad jūs esat Dievā, jo Dievs ir Mīlestība.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.07 15:25

fakts

Tikai degoša baznīca nes gaismu. Jo tuvāk baznīcai, jo tālāk no Dieva.
Un jums būs godāt Dievu nevis elku tēlus baznīcā.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.08 19:23

Sookrats

Vai tu domā Parīzes Dievmātes katedrāli 2019. gadā, runājot par degošu dievnamu? Tev patika??? Zini, tad meklē iznīcības teorijas citus aspektus, liekot mierā kristietību. Neviens tevi nespiež iet baznīcā. Ja ir lietas, ko nezini, iesaku padomāt.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.13 17:52

ķengātājiem

ko var ķengāties,nevienam neliek iet baznīcā,ja nepatīk.Paši smirdiet pa gabalu,tāpēc liekās ,ka visi citi smird.Agri vai vēlāk pie tā Dieva nonāksiet visi smirdošie.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.11 20:45

fakts

21. gadsimtā kaitēšanās ar kādas jūdu palaistuves kultu un tās ārlaulības bastarda turēšana Dieva vietā ir nožēlojams anahronisms un ievilkusies tumsonība. Par laimi, katoļu u.c. popu ietekme iet mazumā, aizvien vairāk cilvēku atsakās no viņu viltus dieva. Saprāts uzvarēs!

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.13 19:09

Vietējās ziņas