Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Karnevāls Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā 1

Tradicionālais karnevāls Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā 23. februāra vakarā izvērtās par krāšņu un jautru piedzīvojumu gan audzēkņiem un pedagogiem, gan bērnu vecākiem. Šī gada masku parādes tēma «Pasaku valstībā» rosināja vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņus iedvesmu tēlu radīšanā rast literārajā mantojumā.

Pārspējot cita citu izdomā, četras komandas ar savu priekšnesumu tiecās iegūt sniegumam un vizuālajam noformējumam visatbilstīgāko nomināciju.

Pasakas «Sprīdītis» improvizācijā piedalījās 4., 5., 6. un 7. klases audzēkņi kopā ar skolotāju Ligitu Osi. Situāciju radošā izspēle tika novērtēta ar nomināciju «Trakā pasaka».

Balto pasaku izrādīja 2. klases audzēkņi un pedagoģe Iveta Bērziņa. Šis priekšnesums ieguva nomināciju «Sirsnīgā pasaka».
Ainiņas no visiem zināmās pasakas par kazlēniem un vilku attēloja 1. klases bērni kopā ar skolotāju Antru Gustsoni, kura bija iejutusies kazu mammas lomā. Žūrija lēma, ka šī izrāde pelnījusi titulu «Gadsimta pasaka».

Krāsu popūriju pēc Imanta Ziedoņa «Krāsainās pasakas» motīviem bija sagatavojuši 3. klases audzēkņi un skolotāja Anda Sproģe. Iespaidīgais priekšnesums ieguva nomināciju «Krāšņā pasaka».

Karnevālā piedalījās ap 60 vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņu. Katrs saņēma diplomu par iesaistīšanos masku parādē un nelielu piemiņas velti. Īpašas dāvaniņas saviem favorītiem bija sarūpējuši žūrijas pārstāvji. Šogad priekšnesumus vērtēja Mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča un novada uzņēmēji Kārlis Ulmanis (projekts «Ābolis»), Linda Daga («Cafe+») un Roberts Cešeiko (SIA «KEEFA»), kurš pats savulaik absolvējis Vecumnieku mūzikas un mākslas skolu. Katra komanda saņēma «šampanieti» un konfektes.

Sarīkojuma izskaņā tika apbalvoti valsts konkursa pirmās kārtas uzvarētāji, kuri visveiksmīgāk tika galā ar ilustrāciju un teksta vizualizēšanu grāmatu grafikā. Konkursa otrajā kārtā, kas 24. martā notiks Rīgā, startēs Liāna Dukāte, Anastasija Kovaļkova, Baiba Emīlija Zvejniece, Enija Zagorska, Beatrise Reinvalde un Lība Škrjaba.

«Bija liels prieks vērot trakos, sirsnīgos, baltos un krāsainos priekšnesumus. Jūs visi bijāt lieliski un es ļoti lepojos ar jums!» dalībniekus uzslavēja I. Lavrinoviča. «Ceru, ka reiz skolai būs liela sarīkojumu zāle un tad karnevālu būs iespējams organizēt daudz plašākā mērogā, iesaistot arī vecākus un noslēdzot masku parādi ar balli, kā tas notiek Latvijas Mākslas akadēmijā.»

1. klases audzēknis Edgars Vārpiņš atzina, ka dauzonīgā kazlēna masku veidot nav bijis grūti. Viņam karnevālā vislabāk patikušas jautrās rotaļas kopā ar Pirātu un Sūkli Bobu Kvadrātbiksi no radošās apvienības «Pārsteigumu karuselis».

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā karnevāli tiek rīkoti jau kopš 2014. gada. Tie vienmēr notiek februāra pēdējā nedēļā. Gatavošanās masku parādei un cenšanās iespējami kolorītāk atklāt tēmas ideju attīsta audzēkņos radošumu un veicina izzināt kāri, ļauj izkopt prasmi sadarboties, jo, izstrādājot priekšnesumu, jāspēj vienoties gan par tā koncepciju, gan tērpiem un sejas maskām. Pērn teatrālie uzvedumi bija veltīti kosmosa tēmai, iepriekš jaunie talanti rosināti trenēt izdomu un bagātināt iztēli, iedziļinoties citu tautu kultūrā un tradīcijās, atklājot cirka daudzveidīgās iespējas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas