Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Kurmenē satiekas teātra atkarīgie spēlmaņi 1

Vecumnieku novada Kurmenē teātra atkarīgo spēlmaņu klubiņa kārtējais saiets 7. aprīļa vakarā izskanēja uz smieklu un joku nots. Tradicionālajā sarīkojumā, kas notika jau piekto pavasari, šoreiz pulcējās pieci kolektīvi, pārstāvot Ķeguma, Neretas un Vecumnieku novadu.

«Mediķi visā pasaulē cenšas attīstīt smieklu terapiju kā medicīnas nozari, jo tā spēj dziedināt visas kaites. Vairākās valstīs ir tradīcija ļaužu grupām pulcēties kopā un smieties, lai kliedētu bailes un depresiju, jo no visām dvēseles kustībām smiekli ir paši veselīgākie. Arī senās pasaules gudrie atzinuši, ka pat viens faķīrs, kurš spēj sasmīdināt tautu, spēj dot lielāku labumu nekā kaudze ar zālēm,» atklājot Teātra svētkus, sacīja Sarmīte Ķīse, Kurmenes tautas nama vadītāja. Viņa aicināja amatiermāksliniekus un skatītājus vakaru pavadīt jautrā noskaņā un no sirds izsmieties.

Sarīkojuma pirmajā daļā ar teātra padarīšanu apsēstie dzīvoja līdzi Armanda Ekšteta muzikālajā skeču šovā «Briseles kāposti» jeb «Kur vēl ņemt naudu?» izspēlētajām dzīves situācijām. Komiskos stāstiņus izrādīja «Anekdošu šova» aktrises Inta Bankoviča, Gerda Dinsberga un pats režisors A. Ekštets.

Pēc profesionālo mākslinieku uzstāšanās, starpbrīža un bufetes galda apmeklējuma ne mazāk aizraujoši un jokpilni bija sabraukušo amatierteātru priekšnesumi, kas apliecināja – no teātra spēlēšanas atkarības izdziedināties ir ļoti grūti, teju pat neiespējami. Tas gandrīz izdevies kurmeniešiem, ja vien ar skatuves mākslu apsēstā Irina Samule nebūtu ieradusies uz klubiņa sanāksmi – basām kājām, izbaudot grūti izbraucamo ceļu dubļu vannas un grambu masāžu.

«Man radās ideja. Amatiertrupas izrādes spēlē bez maksas, dažreiz izdodas iegūt kādu nelielu ziedojumu. Kā būtu, ja mēs šo «kāpostu» nogādātu Satiksmes ministrijā? Būtu par ko salabot ceļus un tad mēs varētu sanākt kopā daudz kuplākā skaitā,» prātoja kurmeniete.

Par jautrības uzturēšanu vakara otrajā daļā gādāja muzikants Andris Priedītis jeb, kā mākslinieks pats sevi pieteica, dullais Andža. Viņš brīnījās, kā līdz Kurmenei tikuši birzgalieši, jo viņa mašīna izskatoties tā, it kā būtu pāris gadu mežā zem sūnām nogulējusi.

Sarīkojuma dalībnieki, rokās sadevušies, izpildīja teātra himnu «Lilioma dziesma», bet pēc tam sirsnīgi izsmējās par pašu izrādītajiem jokiem, dažādi interpretējot tēmu «Kāposts».

Tā kā rudenī gaidāmas Saeimas vēlēšanas, birzgalieši iejutās topošo deputātu tēlos un dalīja dolārus. «Bārbelīšu» pārstāvji – runcis Bazilio un lapsa Alise – izpauda noslēpumu, kā tikt pie zelta eirikiem. «MIStērijA» atklāja, cik dažādi garaušiem pagājušas Lieldienas un cik daudznozīmīgu informāciju ietver vārds «kāposts». Smieklus raisīja «Tradares» aktieru iznāciens. «Vecmuižas» kolektīvu ar klasisku dziesmu jaunās skaņās pārstāvēja režisore Vēsma Petruševica, jo «aktieri šovakar vēlas atpūsties».

Katrs kolektīvs ciemakukulī bija atvedis kādu dāvaniņu, savukārt namamāte S. Ķīse katrai trupai par piedalīšanos un teātra mīlestību pasniedza «Kāpostnīcas» īpašnieces, bijušās kurmenietes, tagad – Bauskas novada Brunavas pagasta uzņēmējas Ivetas Ļekūnes kāpostus, vietējās iedzīvotājas Zitas Smalganovičas izziedinātās hiacintes podiņā un amatnieka Andra Ķīša pītu grozu.

Teātra atkarīgie spēlmaņi nebēdāja, ka šoreiz dalībnieku pulks nav tik kupls, kā citkārt; viņi priecājās, atpūtās, laidās trakulīgās dejās un ļāvās jokiem un veselīgiem smiekliem visa vakara garumā.


SARĪKOJUMA DALĪBNIEKI amatierteātri:
«Bārbelīši» (Bārbele, režisors Ingus Pavinkšnis)
«Laipa» (Birzgale, režisore Rita Reinsone)
«MIStērijA» (Misa, režisore Sandra Vēvere)
«Tradare» (Mazzalve, režisore Silvija Lisovska)
«Vecmuiža» (Vecumnieki, režisore Vēsma Petruševica)

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas