Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Lāčplēša diena Vecumniekos 13

Vecumnieku novadā Lāčplēša diena tika atzīmēta visos pagastos. Ar īpaši daudzveidīgu programmu valsts svētku nedēļa aizsākās Vecumniekos, kur vakar, 11. novembrī, norisinājās sarīkojums «Staro Vecumnieki Latvijai».

Vispirms tautas namā tika pasniegti atzinības raksti un izskanēja koncerts, tad ļaudis aplūkoja izgaismotās ēkas un devās lāpu gājienā pa ciema ielām. Vēsturiski nozīmīgs bija brīdis centra parkā, kur tika atklāta piemiņas stēla Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Pašvaldības apbalvojums «Atzinības raksts» piešķirts 27 novada iedzīvotājiem, kuru domas un darbi dara Latviju bagātāku. Svinīgo ceremoniju ar muzikāliem priekšnesumiem emocionālāku vērta jauniešu simfoniskais orķestris «Draugi» (diriģente Solvita Loka, mākslinieciskais vadītājs Aigars Dziļums).

Jau vairākus gadus 11. novembrī Vecumniekos tiek rīkota muzikāla gaismu performance, taču šoreiz ciema centrs «staroja» īpaši, jo izgaismoti tika daudz vairāk objektu.

Pie Sarkanās skolas ļaudis pulcējās krietnu brīdi pirms lāpu gājiena sākuma, lai kopīgi vienotos dziesmās un aizdegtu gunis. Ceļš uz parku vijās pa Kalna, Skolas un Rīgas ielu, gājienā vienojās teju piecsimt dalībnieku.

Svinīgi tika godināta 17 brīvības cīnītāju – Vecumnieku novada «lāčplēšu» – piemiņa un atklāts piemineklis. To iesvētīja Vecumnieku evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Roberts Otomers. Pēc kopīgi nodziedātas valsts himnas iedzīvotāji nolika ziedus un svecītes.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Skumji

Mazajos pagastos svētku noformējums - tāds, nekāds. Vai mākslinieciskās daļas vadītāja ir tikai Vecumnieku pagastā ? Kas atbild par svētku noformējumu novadā ?

pirms gada, 2018.11.12 11:03

!!!

Sāciet paši Aktivizēties un darīt,nav ko gaidīt!

pirms gada, 2018.11.12 19:00

...

Jā, mākslinieciskās daļas vadītāja ir tikai Vecumniekos. Apbraukājāt arī citus pagastus?

pirms gada, 2018.11.13 10:25

bārbeliete

Vecumniekos ir Vita, kura savā darbā ir ar sirdi un dvēseli, nedomājot,kas viņai par to būs.Nezinu par citiem pagastiem, bet Bārbelē ir tas, ko piedāvāja novads-vienots elements visiem pagastiem. Arī Latvijas 100-gades svinības- šlāgerkoncerts zem skaļa nosaukuma..Žēl, bet tā jau ir pārāk liela lejupslīde..

pirms gada, 2018.11.13 16:09

Agrita

Mākslinieciskās daļas vadītājs nav atbildīgs par vizuālo noformējumu, tam ir pilnīgi citi amata pienākumi - kultūras iestādes māksliniecisko kolektīvu darbības virzīšana, pasākumu satura veidošana, nama mākslinieciskās koncepcijas izstrādāšana un attīstīšana, scenāriju gatavošana utml. Pēc definīcijas mākslinieciskais vadītājs nav mākslinieks, kas noformē un kaut ko veido. Noformēšanu kultūras iestādēs un ne tikai parasti veic mākslinieks vai dekorators, florists utml. Vecumniekiem ir ļoti paveicies, ka tautas nama mākslinieciskā vadītāja ārpus saviem darba pienākumiem veic visus šos darbus un domā par nama noformējumu. Vita Vēvere ir patiesi vērtīgs kultūras darbinieks! Prieks :)

pirms gada, 2018.11.14 11:08

Arī bārbeliete

Vai novadā ir kāds kurš seko līdzi tam ,kas notiek un kā strādā pagasta kultūras darbiniece .Pie mums ir tāds pagrimums,ka vairs negribas apmeklēt nevienu pasākumu.Kvalitāte ir zem katras kritikas,dekorācijas neesam redzējuši kopš darbu sāka patreizējā darbiniece.Varbūt jāmazina alga vai jādomā par citu darbinieku?

pirms gada, 2018.11.14 15:07

ĻOTI SKUMJI

Valles pagastā svētku noformējums ir vienkārši drausmīgs.

pirms gada, 2018.11.15 20:29

Es

Bet Vallē jau tagad piestrādā Bārbeles tautas nama vadītāja.

pirms gada, 2018.11.17 16:36

Ha!

Un kad tad Vallē pēdējo reizi ir bijis skaists noformējums uz svētkiem? Nekā jauna. Bet tie dēļi galīgi neder:(

pirms gada, 2018.11.15 23:45

Vietējās ziņas