FOTO: Latvijas kultūras vēstnieki tiekas Svitenes muižā 1

Rundāles novada Svitenes muižā sestdien, 19.janvārī, pulcējās kultūras vēstnieki no visas Latvijas, lai apmainītos ar zināšanām un informāciju, kā arī stiprinātu savstarpējos kontaktus.

Galvenie kultūras vēstnieku kustības principi un funkcijas ir īstenot neformālu un aktīvu līdzdalību novadu kultūras dzīvē, veicinot dažādu mazākumtautību kopienu iekļaušanos Latvijas kultūras vidē, apzināt kultūras mantojuma vērtības tuvākajā apkārtnē un izglītot sabiedrību.

Tikšanos organizēja šīs kustības dalībniece, Rundāles novada kultūras darba speciāliste un Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības – Mūzikas un mākslas skolas – vadītāja Lilita Lauskiniece. Pasākumā piedalījās arī Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un biedrības «Sadarbības paltforma» valdes priekšsēdētāja un kustības entuziaste Lauma Celma. Viena no svarīgām sarunu tēmām bija kultūras pieminekļu saglabāšana.

Visiem šī bijusi pirmā iepazīšanās ar Svitenes muižu, tās vēsturi un nākotnes vīzijām, par ko atraktīvi un izsmeļoši viesiem pastāstīja un muižu izrādīja namamāte Lilita Lauskiniece. Latvijas kultūras vēstnieki varēja baudīt gan muižas īpašo šarmu, gan siltas pusdienas un šīs virtuves klasiku – pankūkas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas