FOTO: Liliju svētkos Vecumniekos norisinās floristu festivāls 1

Liliju svētkos Vecumniekos, kas šogad norisinājās jau 14. reizi, viens no lielākajiem notikumiem bija floristu festivāls. Iepriekšējos gadus krāšņo darbu veidotāji sacentās meistarībā, žūrija vērtēja rezultātu, piešķīra punktus un noteica uzvarētājus. Šoreiz nolemts rīkot festivālu, nevis konkursu.

Sestdien, 13. jūlijā, svētku apmeklētājus, kā ir gadu, pārsteidza floristu veikums, turklāt šoreiz darbi bija neparastāki, kā citkārt. Kā uzsvēra Līga Lauriņa, Vecumnieku tautas nama floristikas studijas vadītāja, «galvenais ir kvalitāte, nevis kvantitāte», tāpēc no komandām, kas pieteicās, atlasītas desmit labākās.

Dalībnieki uz festivālu brauca, līdzi ņemot nolikumam atbilstīgi jau mājās izstrādātu interjera objektu «10 kūkas un viena svecīte». Otram darbam «Sveiciens novadam 10 gadu jubilejā» bija jābūt tik gatavam, lai to varētu pabeigt divu stundu laikā. Obligāts noteikums bija liliju ziedu izmantošana. Floristiem bija jāievēro arī uz dekoratīvo darinājumu attiecinātie dimensijas nosacījumi, lai darbi būtu vērienīgi un pamanāmi. Šoreiz atšķirīgs piegājiens bija arī materiālu izvēlē, kas floristiem deva lielāku vaļu.

Interjera objektu «10 kūkas un viena svecīte» individuālie dalībnieki un komandas izvietoja tautas nama priekšā, bet «Sveiciens novadam 10 gadu jubilejā» bija apskatāms parkā. Nezūdoša tradīcija ir skatītāju simpātijas noskaidrošana, kas notika arī šoreiz. Balsojot ar pupām, svētku apmeklētāji pauda patikšanu par floristu dekoratīvajiem darinājumiem, un šogad vislielākā piekrišana bija komandas «Upescelmiņi» veikumam.

«Patika floristu izdoma un atšķirīgais izpildījums. Mēs katru gadu fotografējamies pie darbiem un varam salīdzināt, cik ļoti mainījies dalībnieku «rokraksts»,» atzina kāda ģimene no Vecumniekiem.

Festivālā piedalījās komandas: «Kalniņa un Ko» – mamma un meita Gunita un Vita Kalniņas (Vecumnieki), «Stelpes meitenes» – Ilga Viņķele un Nijole Ķeruda (Stelpes pagasts), «Pēdējo reiz» – māte un meita Anita un Ieva Piebalgas (Bārbele/Rīga), «Upescelmiņi» – Kristīne Kuzma un Guntis Maisaks (Skaistkalne), «Damaskas roze» – Ineta Kanna (Vecumnieki), «Drosminieces» – Marija Hatuļeva un Ērika Cēne (Vecumnieku pagasts, Misa); individuāli: Valentīna Radziņa (Vecumnieku pagasts, Misa), Solvita Kozlovska (Vecumnieki), Gundega Kruglova (Baldones novads), Genute Pilkauska (Vecumnieki).
Pirmoreiz šādā festivālā savu veikumu rādīja Marija Hatuļeva un Ērika Cēne, kuras floristikas studijā darbojas tikai pusgadu. «Sākumā viņas prātoja, vai spēšot, vai varēšot… Teicu: «Kā tad to uzzināsit? Ir jāpamēģina un jāpiedalās.» Rezultāts tik «zaļām» iesācējām bija labs,» vērtē L. Lauriņa.

Šī gada festivāla darbus raksturo trīs galvenās iezīmes – apjoms, krāsainība un kvalitāte. Kā atzīmē L. Lauriņa, īpaši košas un vērienīgas bija mājas darbā «ceptās kūkas».

Pēcpusdienā festivāla dalībnieki saņēma pateicības par ieguldīto darbu un skatītāju aplausus. «Manuprāt, četrpadsmit gadu laikā šie bija visvislabākie svētki – gan košākie, gan laikapstākļu ziņā labvēlīgākie. Viss tik feini salikās kopā. Parka vecie, lielie koki paši par sevi radīja svētsvinīgu brīdi, cilvēki varēja pabūt gan saulītē, gan rast pavēni. Šķiet, tā bija arī seno koku enerģētika, kas visiem lika burtiski starot un būt gaišiem, mierīgiem, priecīgiem. Cilvēki nāca ar ģimenēm, bija daudz svešu seju. Satiku paziņas no Brocēniem, kuri kopā ar radiem bija atbraukuši kuplā pulkā un visas dienas garumā baudīja svētkus. Šoreiz dzirdēju tikai pozitīvas atsauksmes. Pašai arī ir gandarījums, tāpēc šodien (svētdien – aut.) jūtos tik stipra! Tātad – viss izdevies un enerģijas apmaiņa ir notikusi,» raksturojot svētkus, «Bauskas Dzīvei» atklāj L. Lauriņa.

Festivāla mērķis ir sekmēt liliju selekcionāru un floristu radošā darba attīstību un izaugsmi, kā arī popularizēt Vecumnieku novada vārdu un veicināt simbolikas – ģerbonī atainotā stilizētā lilijas zieda – pazīstamību Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 12 mēnešiem, 2020.01.24 11:27

Vietējās ziņas