FOTO: Mežotnē sarīko Pagalmu svētkus un sportošanu 1

Sestdien, 13. jūlijā, visas dienas garumā gan mežotnieki, gan viesi tika aicināti apmeklēt vietējos ciema pagalmus un piedalīties sporta aktivitātēs. Mežotnes pagalmu svētki risinājās otro reizi.

Dalībnieki jau no plkst. 10 tika aicināti piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs, bet svētki Mežotnē noslēdzās ar zaļumballi plkst. 22. Pasākumu rīkoja Mežotnes pagasta kultūras darba organizatore Inga Mauriņa un sporta organizators Guntis Mašinskis.

Namu iedzīvotāji bija parūpējušies par kādu interesantu aktivitāti savā zemes gabalā pie ēkas. Daudziem apmeklētājiem paticis Mežotnes pagasta pārvaldes darbnīcu pagalmā rīkotais uzdevums «Bez kanalizācijas nav civilizācijas», kur Mežotnes santehniķi bija sarūpējuši uzdevumu, rādot, skaidrojot, jautājot, kā līdz mājas klozetpodam nonāk ūdens. Apmeklētāji varēja iepazīt piecus Mežotnes ciema pagalmus un izprast, kā darbojas sūkņi, zāģēt milzīgu baļķi ar divpusēju rokas zāģi, kā arī piedalīties citās aktivitātēs.

Mežotnes pagasta kultūras pasākumu organizatore Inga Mauriņa atklāj, ka svētku ideju noskatījusies Sabiles vīna svētkos. Viņa ir priecīga, ka kaimiņi svētkos satuvinās. «Ikdienas steigā blakus mājokļa sētā cilvēki nedodas, bet nu ir iespēja citam citu apciemot, iepazīt, rodas kopības sajūta,» saka Inga un priecājas, ka šajos svētkos ikviens nāk ar savām idejām, kā interesantāku padarīt savu sētu. Katros svētkos Mežotnē ikvienam ir pieejams ugunskurā gatavots ēdiens, šoreiz tā bija putraimu putra ar kartupeļiem un gaļu.

Pasākuma organizatore informē, ka pagalmu svētkus ar sporta spēlēm nācies apvienot mazā apmeklētāju skaita dēļ. «Gribētos, lai ir lielāka iedzīvotāju atsaucība, bet šajā laikā daudziem ir atvaļinājumi, citi brauc uz Kantrimūzikas festivālu un citiem svētkiem,» atzina I. Mauriņa. Viņa uzskata, ka kultūras dzīvi pagastos nedrīkst aizmirst tāpat kā pasākumus pilsētā. Viņasprāt, ja nebūs fizisku aktivitāšu un cilvēki nevarēs baudīt kultūru uz vietas laukos, tad sabiedrība sāks degradēties.

Sporta svētku dalībnieki varēja piedalīties futbola, novusa, volejbola, strītbola, zolītes, riteņbraukšanas un šautriņu mešanas sacensībās, kā arī cilāt svaru bumbu un baļķi vai vilkt traktoru komandā. Mežotniece Māra Pavilone novusa sacensībās gan individuāli, gan dubultspēlēs ieguva 1. vietu. Viņa uzskata, ka sporta spēles ir vajadzīgas, lai iesaistītu jauniešus un neļautu nīkt arī vidējai paaudzei un senioriem.

Bērni pasākuma laikā varēja minēt pilsētu nosaukumus no divu doto fotogrāfiju pirmajām zilbēm, pateikt sēklu nosaukumus, ja ir dota sēkla, krāsot, mest lidojošo šķīvīti un spēlēt dažādas prāta spēles. Ļuba Smetaņina uz svētkiem ieradusies kopā ar ģimeni un radiniekiem no Bauskas. Viņai ļoti patīkot, un viņa uzskata, ka šādi svētki ir vajadzīgi, lai vecāki satuvinātos ar bērniem, vairāk laika pavadītu kopā. «Bērni uzzināja, un es atcerējos, kā ir spēlēt «padomju laiku» spēles,» stāsta apmeklētāja. Viņa kopā ar bērniem zāģēja lielo baļķi, meta šautriņas, skrēja, vilka pat traktoru. «Kopā ir jautrāk, un bērniem arī patīk,» atzīst Ļ. Smetaņina.

Traktoru vilkšanas sacensībās 3. vietu ieguva komanda «Veterāni» ar 21,84 sekunžu vilkšanas laiku. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena stājās «Ilggadējie», bet zeltu saņēma «Vecie» ar 20,39 sekunžu laiku traktora vilkšanas sacensībās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 10 mēnešiem, 2020.01.24 11:35

Vietējās ziņas