FOTO: Mežotnes pilī atver mākslas galerijas «Lielupe» otru izstāžu zāli

Mežotnes pilī svētdien, 6.septembrī, ar mākslinieces Ērikas Kumerovas darbu izstādi  «Sapņu vibrācijas» atklāja pils mākslas galerijas «Lielupe» otru izstāžu zāli blakus jau esošajai, portālu informēja Mežotnes pils galerijas «Lielupe» vadītāja Inga Jaunzeme - Grīnvalde.

Viņa atzīmēja, ka tādējādi tiek papildināta latviešu mākslinieku – gleznotāju Džemmas Skulmes, Jāņa Anmaņa, vitrāžistu Eilas Vikmanes, Oleksija Krasnova, juveliermākslinieka Oļega Auzera – izstādīto darbu kolekcija ar Ērikas Kumerovas abstrakto mākslas paraugiem.

Mākslas galerija «Lielupe» tika izveidota un atklāta 2018.gadā ar Džemmas Skulmes darbu izstādi «Oranžās tautasdziesmas» un šogad  tai  ir trīs darba gadu «mazā jubileja».

Mākslas galerijas «Lielupe»  jaunajā izstādē apskatāmi gleznotājas Ērikas Kumerovas darbi, kas īpaši atlasīti šai izstādei un tapuši laika posmā  no 2013. līdz 2019.gadam. Gleznas veidotas eļļas tehnikā uz audekliem, ar izteiksmīgiem krāsu triepieniem, ļaujot vaļu krāsu triumfam uz audekla. Tie rada pozitīvas un dzīvi apliecinošas emocijas skatītājos.
 
Galerijas jaunās zāles un izstādes «Sapņu vibrācijas» atklāšanā klāt bija galerijas īpašnieks Gunārs Salmiņš, Saeimas deputāte Ļubova Švecova, kas ir ilggadēja mākslas galerijas aktivitāšu atbalstītāja, valsts akciju sabiedrības «Valsts nekustamie īpašumi» valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks kopā ar kundzi Dairu, biedrības «Latvijas piļu un muižu asociācija» izpilddirektore Aira Andriksone, Mežotnes pagasta pārvaldes vadītājs Zigurds Kalējs un citi.

Zigurds Kalējs apliecina, ka atzinīgi vērtē faktu, ka Mežotnē tiek tālāk attīstīta mākslas galerija: «Mēs atbalstām aktivitāti, kas vērsta uz mūsu kultūrvēsturiskās vides saglabāšanu, attīstīšanu un popularizēšanu. Latviešiem ir brīnišķīgi mākslinieki, ar ko lepojamies.  Mākslas valoda ir universāla – neatkarīgi no tautības, izcelsmes, dzimuma vai vecuma, tā vieno, raisa domāšanu, vērtību apzināšanos un lielāku savstarpēju sapratni.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas