Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Misā atver vietējās iedzīvotājas rakstītu grāmatu «Latvijas sirdspukstos» 2

Vecumnieku novada Misas bibliotēkā 22. marta pēcpusdienā notika grāmatas «Latvijas sirdspukstos» atvēršanas svētki. Izdevuma autore ir Misas ciema iedzīvotāja Anita Ozoliņa jeb, lietojot literāro pseidonīmu, dzejniece Una Imula.

Grāmata tapusi ar Vecumnieku novada domes finansiālu atbalstu. Vākam izmantota Maijas Tabakas gleznas fotoreprodukcija. Tajā redzama Anitas Ozoliņas māsas meitiņa un Anitas dēls Roberts kādā no brīžiem, kad Anita ciemojusies pie Maijas Tabakas.

«Šis ir jubilejas gads, Latvijas simtgade. Mēs visi ar savu radošumu, būtību, esību, ikdienu un darbu piepildām šo jubileju, katru gadu, katru dienu. Domāju, ka šodienas svētki vairāk ir veltījums Latvijas simtgadei, nevis manai grāmatai,» sacīja Anita Ozoliņa.

Autore atklāja, ka grāmatu mudinājusi izdot Misas bibliotekāre Sarmīte Šlikaite. Izdevums «Latvijas sirdspukstos» veltīts Latvijas simtgadei. A. Ozoliņa ir pārliecināta, ka glezniecība, dzeja un mūzika ir īpašas mākslas. Ja nebūtu radošā gara, tauta iznīktu. «Latvijas cilvēki rada dzeju, dziesmas, gleznas un citus mākslas darbus,» lepni teic autore.

A. Ozoliņa atklāja, ka rakstot ļoti maz, grāmata tapusi «visas dzīves laikā». Dzejnieci sveica un klātesošos ar skanīgām dziesmām priecēja Andris Daņiļenko. Viņš kavējās kopīgās atmiņās ar grāmatas autori, ko uzskata par ģimenes draudzeni. Pasākumā skanēja rakstnieces izvēlētas dziesmas, autore stāstīja par dažādiem «Latvijas sirdspukstos» atspoguļotiem notikumiem. Gandrīz katrā dzejolī, katrā dziesmas tekstā ir kāds vēlējums. Šis ir Misas iedzīvotājas pirmais autordarbs, iepriekš izdoti vairāki kopdarbi. Klātesošajiem bija lieliska iespēja nolasīt kādu dzejnieces vai paša dzejoli.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš atklāja savu pārsteigumu – ne tikai Vallē, bet nu jau arī Misā esot dzejniece. G. Kalniņš cer, ka šī nebūs vienīgā Anitas Ozoliņas radītā vērtība vietējās bibliotēkās.

Autori sumināja arī klasesbiedres no Rīgas 25. vidusskolas: «Cik labi, ka ir internets! Tur visu var uzzināt, arī to, ka šodien ir mūsu Anitas grāmatas atvēršanas svētki.» Klasesbiedres atcerējās, ka patiesībā šī nav Anitas pirmā grāmata. Jau skolas laikā kādai draudzenei viņa uzdāvinājusi dzejoļu grāmatiņu sirds formā ar vismaz desmit dzejoļiem.

Sveicēju pulkā bija Misas vidusskolas pedagogi un audzēkņi, kā arī Misas ciema iedzīvotāji, kas atcerējās daudz interesantu kopā ar autori piedzīvotu notikumu. Sarmīte Šlikaite bija priecīga uzņemt ciemiņus un pirmo reizi organizēt grāmatas atvēršanas svētkus.

Dzejniece visiem vēlēja: «Neviena roze nav bez ērkšķiem, neviena diena – bez pārdzīvojumiem. Ērkšķu Latvijā ir ļoti daudz, bet caur ērkšķiem jāsaskata roze. Lai jums visiem apkārt daudz tādu cilvēku, kas spēj saskatīt rozes! Ērkšķi duras, bet, saskatot rozi, cilvēks ierauga kaut ko vairāk.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Guichard

Jusu projektu finansejums lidz 500.000.000 €
guichardmarc739@gmail.com

pirms 2 gadiem, 2018.03.26 04:10

Malacis Anita Ozoliņa!

Anitu Ozoliņu sumināja arī klasesbiedres no Rīgas 25. vidusskolas: «Cik labi, ka ir internets! Tur visu var uzzināt, arī to, ka šodien ir mūsu Anitas grāmatas atvēršanas svētki.» Klasesbiedres atcerējās, ka patiesībā šī nav Anitas pirmā grāmata. Dzejnieci sveica un klātesošos ar skanīgām dziesmām priecēja Andris Daņiļenko. Sveicēju pulkā bija Misas vidusskolas pedagogi un audzēkņi, kā arī Misas ciema iedzīvotāji, kas atcerējās daudz interesantu kopā ar autori piedzīvotu notikumu. Sarmīte Šlikaite bija priecīga uzņemt ciemiņus un pirmo reizi organizēt grāmatas atvēršanas svētkus.

pirms 2 gadiem, 2018.03.26 09:21

Vietējās ziņas