FOTO: Novusa sacensībās tiekas labākie Bauskas novada turnīru sportisti

Stājoties spēkā atvieglotiem «Covid-19» izplatības ierobežojumiem, Bauskas novada novusisti varēja aizvadīt ierasto Superkausa izcīņas turnīru, kur tikās tie 16 novusa spēlētāji, kas iepriekš rīkoto kausu izcīņās bija ieguvuši visvairāk punktu.

Sacensības notika Bauskas stadiona manēžā 19. novembrī. «Covid-19» ierobežojumi noteic, ka sacensībās var piedalīties tikai spēlētāji ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem. Tas samazināja dalībnieku skaitu kausu izcīņās un rezultātā mainīja arī sastāvu Superkausa turnīrā, bet spēlētāju bija tieši tikpat, cik vienmēr, – sacentās 16 novusisti. Sporta centra «Mēmele» sacensības organizēja Aldis Pavilons.

Jau no paša sākuma vadībā izvirzījās baušķenieki Vilnis Pelcers un Pēteris Simsons. Sestajā kārtā abiem bija zaudējumi, un turnīrā vadību pārņēma Edgars Siliņš no Baldones. Tomēr līdera nasta nav viegla, un astotajā kārtā no šī trio atkrita Pēteris Simsons un pievienojās Eduards Lauks – tajā brīdī visiem trim bija 20 punkti. Tuvojoties noslēgumam, desmitajā un 11. kārtā paklupa E. Siliņš, kas ļāva izvirzīties, iekļūt trijniekā Aldim Pavilonam no Mežotnes pagasta. Uz šo brīdi V. Pelceram bija jau 29 punkti, un pārējiem bija grūti viņu panākt.

12. kārtā neveiksmi piedzīvoja E. Lauks, un otrajā vietā izvirzījās A. Pavilons – viņam 27 punkti pret E. Lauka 25 punktiem. Noslēgumā V. Pelcers saglabāja vadību, bet pēdējā kārtā A. Pavilons maču zaudēja ar 3:4, ieguva tikai vienu punktu, un tas ļāva pēdējā mačā E. Laukam izraut otro vietu.

Rezultātā pirmo vietu izcīnīja V. Pelcers, otrais – E. Lauks, savukārt trešais – A. Pavilons.

Ļoti kluss starts sacensībās bija Jānim Salnam no Codes pagasta – uzvara ar 4:3, zaudējums, zaudējums ar 3:4 un pēc trim mačiem trīs punkti. Vēlāk viņš iekļuva vadošajā grupā, bet tā īsti par trijnieku pacīnīties nespēja, beigās tomēr iegūstot ceturto vietu ar 32 punktiem.

Arī E. Siliņš nekur tālu neatpalika – viņam piektā vieta ar 31 punktu. Trijniekā varēja ielauzties Pēteris Simsons, bet viņam pēdējā spēlē zaudējums un sestā vieta kopvērtējumā ar 30 punktiem.

Pirmajos mačos starp līderiem bija arī Oskars Sirmelis no Codes pagasta un Aivars Vancāns no Dāviņu pagasta, bet tālāk tempu neizdevās izturēt – turpat netālu no līderiem bija, bet beigās finišēja abi ar 28 punktiem un septīto un astoto vietu. Tuvu šai grupai bija arī Viktors Klimantovičs un Jānis Brazauskis.

Kausus saņēma visi Superkausa izcīņas 16 dalībnieki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas