FOTO: Orientējoties jaunieši izskries Bauskas novadu

Trešdien, 10. jūlijā, sākās Bauskas novada orientēšanās sacensības, kas norisinās Bauskas novada pagastos, lai pēc tam pēdējā posmā startētu pilsētā.

Pirmajā posmā Mežotnē piedalījās sešas komandas, kurām bija jāatrod dažādi, gan viegli, gan sarežģīti, kontrolpunkti, vēl jāizpilda uzdevumi, lai iegūtu papildpunktus.

Orientēšanās sacensības veido Bauskas novada Gailīšu, Mežotnes, Dāviņu, Īslīces, Codes un Vecsaules pagasta jaunatnes darbinieki, lai sniegtu iespēju gan jauniešiem, gan citiem iedzīvotājiem izzināt un atklāt Bauskas novada pagastus.

«Mežotnē orientēšanās sacensības rīkoja jaunieši, taču neaizliedzām piedalīties arī citiem interesentiem, kas nav 13 – 25 gadus veci,» informē Mežotnes pagasta jaunatnes darbiniece Dagnija Černaja. Viņa uzskata, ka būtu jāaicina visas sabiedrības grupas, lai jaunieši varētu sacensties ar pieaugušajiem un otrādi. Mežotnes pagasta jaunatnes darbiniece vēlējusies, lai visi Bauskas novada iedzīvotāji izzina Mežotnes vērtības un vietas, kuras vislabāk var atrast tikai mežotnieki.

Mežotnē dalībnieki varēja atrast 15 kontrolpunktus, kas paslēpti vēsturiskās, stratēģiski svarīgās vietās, kas ir nozīmīgas Mežotnei. Viena no tām bija Mežotnes pilskalns, kur dalībniekiem bija jāatrod kontrolpunkts un jāuzņem fotogrāfija ar skatu uz Lielupi. Par visvieglāko kontrolpunktu atrašanu varēja iegūt desmit punktus, bet, visgrūtākos atrodot, varēja saņemt 30 punktu.


Dalībniece Samanta Tuča stāsta, ka trase viņai likusies ļoti gara, lai gan ir bijis interesanti. «Esmu cilvēks, kas daudz neskrien, bet orientēšanās tomēr man patika,» teic jauniete. Viņa uzskata, ka šādas sacensības būtu jārīko.

Jaunietis Kristiāns Graudiņš no Mežotnes pagasta Strēlnieku ciema pasākumā ar komandu ieguva pirmo vietu. «Man ļoti patīk šādi pasākumi, ar komandu piedalīšos arī citu pagastu posmos, jo tā varēšu iepazīt vietas, kur vēl neesmu bijis,» «Bauskas Dzīvei» pavēstīja Mežotnes pagasta jaunietis. Viņam visvairāk paticis uzdevums fotografēt skatu no Mežotnes pilskalna uz Lielupi, bet visgrūtāk gājis pie avotiņa, kas atrodas pie Mežotnes pilskalna, jo nav bijis viegli atrast kontrolpunktu. «Jaunieši patiesībā ir diezgan aktīvi, it īpaši fiziskajā sagatavotībā,» uzskata K. Graudiņš.

Dāviņu pagasta posms norisināsies pirmdien, 15. jūlijā, dalībai nepieciešams telefons ar mobilo internetu un fotokameru. Pēc Dāviņu posma komandas varēs startēt Gailīšu pagasta Uzvarā 18. jūlijā, pēc tam Vecsaulē 20. jūlijā, Codes pagasta orientēšanās sacensības notiks 23. jūlijā Codē un 26. jūlijā Jauncodē. Uz Īslīces pagastu aicināti skriet 30. jūlijā, pagasta posmu orientēšanos noslēgs Mežotnes pagasta Strēlnieku ciemā 1. augustā, 15. augustā ir plānots, ka dalībnieki startēs Bauskā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas