Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Foto par ziedojuma apliecinājumu rada gandarījumu iecavniecei 1

Iecavas sieviešu kluba «Liepas» dalībniece, Latvijas Zemnieku federācijas vadītāja Agita Hauka saņēmusi apliecinājumu par ziedojumu gvatemaliešu ģimenei.

Gvatemalas trūcīgajām ģimenēm, vācot ziedojumus vistu iegādei, pērn palīdzību Latvijā sāka organizēt Linda Jākobsone, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā komunikācijas vadītāja. Viņa par saviem līdzekļiem apmeklēja tālo valsti, lai iegādātos un izdalītu ģimenēm vistas.

Piecus latus vienas vistas iegādei ziedojusi arī A. Hauka. Šogad L. Jākobsone ziedojumus vāc otro gadu, nosūtot ziedotājiem foto ar ģimeni, kura saņēmusi vistu un teic paldies. «Tas ir labākais čeks, ko saņemt pretī,» saka labdares.

Kā skaidroja L. Jākobsone, bērni paši rūpējas par dāvātajām vistām, ar to dētajām olām iegūstot vērtīgu ikdienas pārtikas papildinājumu. Mātes daļu olu pārdod, saņemot naudu, ko izmanto bērnu skološanai. Linda uz Gvatemalu dodas par saviem līdzekļiem, izbaudot tālās valsts eksotiku, kur netrūkst arī bīstamības.

A. Hauka naudu mazo gvatemaliešu atbalstam ziedo arī šogad. «Man patīk, ka varu daudz trūcīgākiem cilvēkiem palīdzēt, atbalstīt kāda bērna izglītību,» motivāciju atklāj A. Hauka. Pērn ar viņas mudinājumu ziedojumus vistu iegādei atvēlēja vairāk nekā 20 cilvēku Iecavas, Bauskas u. c. novados.

L. Jākobsone uz Gvatemalu šoreiz kopā ar domubiedri Zandu Dunajevu dodas gadumijā. «Šajā gadā mūsu atbalstītajā bērnudārzā ir 70 bērnu,» informē rīkotāja. Ja kāds vēlas atbalstīt Gvatemalas bērnus, naudu ar atzīmi «Ziedojums vistu iegādei» var ieskaitīt «Swedbank» kontā Nr. LV51HABA0551021859116.

«Ja naudas būs vairāk nekā 70 vistām, papildus nopirksim graudus, sarīkosim eglīti, uzaicināsim Ziemassvētku vecīti un uzvārīsim lielo katlu ar karstu šokolādi,» plānus atklāj L. Jākobsone, «ja vēl drusku paliks pāri, tad nopirksim ļoti daudz mandarīnu.»

L. Jākobsone aicina – ja ir pazīstama kāda firma, kas nodarbojas ar trikotāžas preču pārdošanu, šūšanu, bērnu apģērbu ražošanu, atsūtīt kontaktus, lai varētu izveidot vienotu projektu ar Gvatemalas sievietēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Petuhs

Ja abas nebrauku uz Gvatemalu tad nevajadzētu neko ziedot!!! Un 5 ls nav taka par dārgu priekš vienas vistas!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.12.18 06:42

Vietējās ziņas