FOTO: Pēdējā zvana brīdis Mežgaļu pamatskolā 6

Latvijas skolās piektdien, 17. maijā, notika īpaši pasākumi – absolventu klasēm skanēja pēdējais zvans. Tikai no pašiem un skolasbiedriem bija atkarīgs, cik plašs un interesants šis pasākums izvērtīsies. Pēdējā zvana svinības bija arī Bauskas novada Brunavas pagasta Mežgaļu pamatskolā.

Mežgaļu pamatskolā pēdējais zvans skanēja ne tikai 9. klases 15 audzēkņiem, bet arī 6., 7. un 8. klases skolēniem, jo plānots, ka nākamgad tur būs sākumskola. Taču skolas direktore Solvita Putele aicināja svētkus svinēt jautri: «Nebūsim šodien skumji un neraudāsim, veidosim šo pasākumu jautru un pozitīvu!»

Kā ierasts šādos pasākumos, audzēkņi bija padomājuši par oriģinālu savas audzinātājas atvešanu uz skolu, kā jau laukos – skolotāju Sandru Auzāni atveda skaisti izrotātā traktora piekabē. Svinīgais sarīkojums turpinājās skolas zālē.

Direktore S. Putele sacīja, ka jau pirms tikšanās ar audzēkņiem bijusi pazīstama ar viņu vecākiem un radiniekiem. Viņa mācījusies vienā skolā ar dažiem vecākiem, kopā ar kādu tēti spēlējusi futbolu, ar citiem reizē gājusi uz diskotēkām, bet dažu bērnu vecākus pati mācījusi.

Uz pasākumu bija pulcējušies visi skolas audzēkņi – jaunieši, pavadot absolventus, dejoja, dziedāja, uzdeva āķīgus jautājumus, runāja dzeju. Visi skolēni vienojās kopīgā dziesmā.

Sarīkojumā skolēniem pasniedza diplomus un apbalvojumus. Naudas balvas par veiksmīgu dalību olimpiādēs saņēma divas audzēknes. Marta Pātaga šogad piedalījusies konkursā «Gada skolēns», uzvarējusi Bauskas un Rundāles novada latviešu valodas un literatūras olimpiādē, viņai arī atzinība par dalību angļu valodas konkursā. Megijai Purviņai otrā vieta bioloģijas olimpiādē, atzinība matemātikas un fizikas olimpiādē. Virkne audzēkņu saņēma atzinības un diplomus par veiksmīgu piedalīšanos gan olimpiādēs, gan vizuālās mākslas konkursos.

Pateicības par ieguldīto darbu, sagatavojot jauniešus olimpiādēm un konkursiem, saņēma pedagoģes Inga Pātaga, Mārīte Alksne, Ausma Rīna, Ruta Šteinberga un arī izlaiduma klases audzinātāja Sandra Auzāne. Viņa mācījusi Martu Pātagu, kas starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiādē ieguvusi pirmo vietu.

Pēc pasākuma skolēni devās ekskursijā – apmeklēja Andreja Pumpura muzeju Lielvārdē un Likteņdārzu Koknesē.

Mežgaļu pamatskolas triju klašu audzēkņiem nākamajā mācību gadā būs jāmeklē cita skola, jo Bauskas novada dome lēmusi, ka pamatskola pārtaps par sākumskolu. Jaunieši atzina – ir skumji, ka skola jāpamet tik ātri – viņi negribot doties prom.
Aptaujājot Mežgaļu pamatskolas 8. klases jauniešus, tapa skaidrs, ka diez vai viņi mācīsies Bauskā. Garais ceļš viņus nebaidot, jo jau tagad uz skolu braucot 40 minūtes vai pat stundu. Mārcis Rjabcevs, Andis Tarvids un Regija Slavinska dzīvo Brunavas pagasta Budbergā, aiz Paņemūnes mežiem. No turienes līdz Bauskai esot apmēram 37 kilometri, bet līdz Vecumnieku novada Skaistkalnei – 20 kilometru.

A. Tarvids stāsta, ka viņa vecāki izvērtē iespēju mācīties Skaistkalnes vidusskolā. Pārējie jaunieši vēl nav pārliecināti, kur turpinās skolas gaitas, bet arī viņi priekšroku dod mācībām Skaistkalnes vidusskolā. Uz Bausku var nokļūt tikai ar sabiedrisko transportu, un tad nākas nokavēt pirmo stundu. Uz Skaistkalnes vidusskolu kursē skolas autobuss. Šīs skolas izglītības programma un vide jauniešiem liekoties interesantāka.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

pensionare

Raudat gribas,ka bende katru sturiti no vietas,kur macas musu nakotne.
Skola jaiet,bet ka ta skola sasniedzama?Skola ka bilde,ka nu vinu pustuksu apsaimniekos?

pirms gada, 2019.05.18 10:06

P

Jauno laiku tradīcija-optimizācija+reorganizācija=degradācija.

pirms gada, 2019.05.18 10:22

Absolvents

Skaistas un sāpīgas atmiñas. Patiesi žèl!

pirms gada, 2019.05.19 15:42

Gstid

Bauskas novads-skolu iznīcinātājs!Nav skolas-nav cilvēku un nākotnes !Skumji!Kura dies nākamā!?

pirms gada, 2019.05.19 18:16

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.24 12:08

Vietējās ziņas