FOTO + VIDEO: «Necopes» apstākļos noķer 131 vimbu 20

Teju simts makšķernieku svētdien, 21.aprīlī, apliecināja, ka Bauskā arī īstos «necopes» apstākļos iespējams tikt pie sudrabainajām skaistulēm. Vimbu svētkos rīkotajās labas gribas makšķerēšanas sacensībās kopumā uz svēršanu tika atnesta 131 zvīņaine ar kopsvaru – 66 kilogrami un 128 grami.

Sacīkšu galvenais tiesnesis Raitis Čekšs atzina, ka bijis švakāk nekā pagājušajā gadā, bet kopumā vērtējot, rezultāti esot labi. Zivju piebarošanas ēsmas ražotnes «N-G mix» vadītājs un svētkos par balvām atbildīgais Guntis Andersons pieļāva, ka patiesībā vimbu bijis vairāk, jo uz kontrolsvariem atgādātas prāvākās un treknākās spuraines. Viņš atklāja, ka šogad vimbu mačos piedalījušies 99 copmaņi, kas esot par vienu vairāk nekā pērn.

Iegriezis šī pavasara zemais ūdens līmenis, kas patreiz mūspuses ūdenskrātuvēs pielīdzināms tādam stāvoklim kā vasaras tveicē. Tāpat bijusi jāpiemeklē īstā ēsma, jo dažbrīd vimbai vari piedāvāt visai plašu uzkodu sortimentu, bet tā izbrāķējusi pilnīgu visu un rokā nedevusies. Sudrabainajai skaistulei netīkot arī dzidrais ūdens spogulis, jo tā labāk kustoties duļķēs.

 Apkopojot sacensību rezultātus, trešo vietu šogad izcīnīja Ainārs Kaktiņš, kurš pamanījās no Mūsas izcelt 865 gramu smagu vimbu. Arī ikdienā viņš makšķerē A (pilsētas) zonā un šopavasar vimbotājam sanācis izvilkt teju kilogramīgu eksemplāru. Tā sagadījies, ka arī otrās vietas ieguvēja – Elgara Prikuļa loma svars identisks ar iepriekšējo –865 grami, taču šī vimba bijusi prāvāka pēc skata, paskaidroja svētku vadītājs Māris Olte. Elgaram izvērtusies īsa cope, vien pusotra stunda, jo pārējā laikā bijusi jāpieskata sava atvase. Viņš atzīst, ka vienkārši paveicies. Kopumā  īsajā periodā viņš izvilcis sešas vimbas.

Šajos vimbu mačos fortūna stāvējusi klāt Valentīnam Slājevam, uzvaras laurus viņam nodrošināja 890- gramīga zivs. Vimba Lieldienās neesot smādējusi parasto slieku, savu veiksmes zivi Valentīns nocopējis lejā pie Mūsas tilta.

Sumināts tika arī vecākais, 1940. gadā dzimušais dalībnieks Valdis Stuļģis, jaunākie makšķernieki – četrgadnieki brāļi Ernests un Ralfs, kā arī daiļā dzimuma pārstāve Madara Jonāne.


Pievieno komentāru

Komentāri 20

Bauskas sabiedrisko attiecību speciālistriem

Kāpēc nevarēju vakar uzzināt par pagājušajiem Vimbu svētkiem Latvijas TV vai ziņās inernetā? CIk esmu lasījis,tad Bauskas novadā ir jau 4 Ieva Šomina Nodaļas vadītāja 26591209

ieva.somina@bauska.lv
63963975
Artūrs Dulbe Sabiedrisko attiecību speciālists 6363975 arturs.dulbe@bauska.lv
Inga Pinne Sabiedrisko attiecību speciāliste 63963975 inga.pinne@bauska.lv
Andra Matuļenko
Sabiedrisko attiecību speciāliste
63963975
andra.matulenko@bauska.lv Par ko šie cilvēciņi saņem algu?

pirms gada, 2019.04.22 15:17

i

Es gan vakar Latvijas TV redzēju sižetu par Vimbu svētkiem.Un foto ir "Bauskas Dzīvē".Un info bija arī pirms tam. Un videoapskats ir arī FB.
Kaut kā Tev neveicas ar to info iegūšanu! Varēji tad varbūt atbraukt vakar pats uz tiem svētkiem.

pirms gada, 2019.04.22 17:59

kkk

Kurā Latvijas tv redzēji sižetu? Panorāmā bija ziņa tikai par Siguldu,kur bija ap simts šupolēm uzstādītas,turp devās Latvijas iedzīvotāji ,visi,kuriem patīk aktīvi atpūsties,bet ne lūrēt kā citi zvejo. Info FB,ka notiks vimbu svētki, nav tas pats,kas redzēt tv PĀRAIDI par svētku norisi. VAI TIEŠĀM MUMS BAUSKAS NOVADĀ IR VAJADZĪGI 4 sabiedrisko attiecību speciālistI. kO VIŅI DARA? Viens par otru rastus raksta? :))

pirms gada, 2019.04.22 21:51

Klau

Vai tu akls, vai šaurpierains, vai lasi pa diognāli? Ieskaties vērīgāk, Bauskas Dzīve ar nopublicējusi Zemgales TV sižetu, kas bija novadu ziņās sešos. Priekš Panorāmas pasākums nevelk, jābūt kādam nebijušam vai uzmanību piesaistošam faktam. Tā ka nomierinies un liec tos piarščikus mierā. Lai slava viņiem!

pirms gada, 2019.04.22 22:14

i

kkk
Parasti LTV1 Novadu ziņās pēc 18.00 var redzēt dažādus sižetus un arī par Vimbu svētkiem bija sižets.Katram ir savas intereses.Man atkal nebija nekāda interese skriet uz Siguldu un bezjēgā šūpoties! Ja tiek organizētas kādas aktivitātes,tad tas ir tikai normāli,ka visiem viss neinteresēs.Tev ir visas iespējas iesniegt savu ideju sarakstu!

pirms gada, 2019.04.22 22:20

Šommminai

Jāus tak esat 4 darbinieki, tātad citi kā jūs sakāt -tev ir visas iespējas iesniegt savu ideju sarakstu! Citi iesniedz ideju sarakstu,jūs tos pielietojat un saņemat algu. Jautājums kam vajadzīgi mums Bauskas novadā kultūras centra darbinieki?

pirms gada, 2019.04.22 23:54

Jānis

Svētkiem ir jāmainās, paliek jau garlaicīgi. Cik var piedāvāt vienu un to pašu, sākot no bezatkritumu tēmas referentiem un beidzot ar Mārtiņa burbuļiem? Jā, varbūt var izreklamēties plaši un cerēt, ka ik gadu ieradīsies no malu malām viesi, kam viss būs neredzēts un interesants. Man bija garlaicīgi, pietika ar desmit minūtēm un prom biju.

pirms gada, 2019.04.22 21:29

Žults

Žēl, ka nav izaugsmes, vai radošums apsīcis? Jāieciklējas uz Gobziņu, Olti, Zero waste Arnicānu pāri... Iepirkties varu aiziet uz Māras tirdziņu pie Rimčika, piedāvājums līdzīgs. Veči prasīja Bauskas aliņu, bet nebija nekāda, kur nu vēl Bauskas. A mājas vīniņi kaut kā pie sirds neiet, toties divi stendēni bij pilli ar halvām, maizes piedāvājumā ar netrūka. Ai, nu galvenais, ka vimbēdājiem patīk. Jo majo...

pirms gada, 2019.04.22 22:06

s_er_h

bija grāmatu stendiņš ar ļoti foršām grāmatām - cilvēks priecīgs.

pirms gada, 2019.04.22 22:21

Ābrans

Sviests un balagāns priekš vimbēdājiem pašā reizē.

pirms gada, 2019.04.22 22:54

Krišs

Atjozu uz pašu sākumu ar domu, ka tik kaut ko garām nepalaižu. Cītīgi izstaigāju katru telti, pieklausījos dažādas gudrības, paizklaidējos, pie zemessargiem pat trīsdesmitkilogramīgo ekipējumu piemēriju, iepazinos ar mājražotāju piedāvājumu, noprovēju vimbu, bet biju izmisumā, kā lai pasākuma beigas sagaida?! Slūžas vaļā bija atrāvis pats ziemelis un likās, ka sniegs ar tūlīt birēs ar kārtīgu vērienu. Patvērums bij jāmeklē teltī, bet akvaidieniņ, kā lai klausās vienu un to pašu, kā savu skapi sakārtot, tas pats ar to tejātera uzvedumu, nu gluži sajūta ka tāds de javu. Eh, nolūdzos pasildīties raganas teltī, bet bez tur šādiem tādiem rituāliem. Lai kā centos, bet noslēgumu nepieredzēju.

pirms gada, 2019.04.22 23:08

laivenieks

Vaļera kur, neredz, laivas arī nemana, tad kas tie par svētkiem?

pirms gada, 2019.04.23 00:33

?

Kur tad Bauskas kultūras centra unikālās komandas komentārs par vienreizēji sarīkotiem svētkiem vimbēdājiem? Vai savu unikalitāti apliecinās pašvaldības apmaksātajā laikrakstā un interneta vietnē?

pirms gada, 2019.04.23 11:39

Kuldidznieks

Ja gribat daudzveidību un saturīgu pasākumu, tad šajā sestdienā jādodas uz Kuldīgu, kur būs ikgadējais palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, kas, starp citu, notiek jau 15. reizi.
Pasākuma organizatori sola dažādus pārsteigumus, lai iedzīvotāji un pilsētas viesi Kuldīgā aizvadītu aizraujošu sestdienu. Paralēli pasākumam ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas.
Šogad nebijis notikums Pilsētas dārzā, Rātslaukumā un Liepājas ielā varēs vērot mehānisko zivju defilē, kas Latvijā būs piedzīvojams pirmoreiz. Mehāniskās zivis uz Kuldīgu būs atveduši Nīderlandes ielu teātra mākslinieki.

pirms gada, 2019.04.23 14:42

w

Pilsētas dārzā un tā apkārtnē norisināsies dažādas radošās darbnīcas, eksperimenti un atrakcijas – sākot ar ūdens braucamo rīku izstādi un zivju, taureņu un spāru inkubatoru, beidzot ar virvju trasi. Savukārt piedzīvojumu meklētāji varēs iesaistīties dažādās aktīvās atpūtas avantūrās, piemēram, šaujot ar loku vai arī piedaloties piedzīvojumu tūrē pieaugušajiem pa “Stikla ceļu”, kurā ar laivām, kājām un velosipēdiem no Vecā tilta varēs doties līdz Riežupes ietekai Ventā un atpakaļ.

pirms gada, 2019.04.23 14:44

Vel

Paralēli visiem pasākumiem Kalna ielā un Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles pagalmā varēs apmeklēt pavasara tirdziņu ar daudzveidīgu preču piedāvājumu. Gardēžiem Pilsētas dārzā būs iespēja iegādāties daudzveidīgus zivju izstrādājumus, kā arī baudīt zivju zupu. Kā ierasts, Pils pagrabā varēs degustēt vīnus, ceptuve “Suitu maize” piedāvās izcept savu sklandrausi, bet Padures muižas klēts čaklās virējas gādās par to, lai galdā būtu klētnieka Kriša izslavētā koča. Tikmēr Baznīcas ielas 34 sētā jau trīspadsmito gadu pēc kārtas no 10.00 līdz 16.00 norisināsies Kurzemes stāstnieku festivāls.

pirms gada, 2019.04.23 14:45

Veel

Muzikālu akcentu dienas izskaņai piešķirs divi koncerti – 16.30 Katrīnas baznīcā muzicēs Banku augstskolas jauktais koris “Monēta”, bet 19.00 Kuldīgas Jauniešu mājā – ģitārists Jānis Bērziņš koncertā “Enerģija”. Bet dienas noslēgumā 22.30, kā jau pēdējos deviņos gados ierasts, Pilsētas dārzā tiks atklāta brīvdabas kino sezona, izrādot filmu “Dzīvais okeāns”.

pirms gada, 2019.04.23 14:47

Visvaldis

Ilgi gaidītais komentārs pašvaldības vietnē ir parādījies: Bauskas Kultūras centra pasākumu producente, “Vimbu svētku” organizatore Līga Stankeviča aizvadītos svētkus vērtē kā veiksmīgus: “Svētki paskrien ātri. Man patīk izdzīvot procesu pirms un pēc svētkiem, palūkoties no malas uz notikumiem, risināt, sajust noskaņu un pastāvēt par to. Priecāties par liktenīgām un veiksmīgām sadarbībām. Ja man jāatskatās uz iepriekšējiem gadiem, tad vērtīgākais ir tas, ka mēs augam – gan kā komanda kļūstam profesionālāki, gan spējam vairāk piedāvāt apmeklētājiem, ko pierāda arī augošais svētku viesu skaits. Manuprāt, nav būtiski, vai vimbas kumoss pietika visiem, būtiski ir lai katrs jūt, ka par viņu ir padomāts. Tieši par to es uztraucos, rīkojot svētkus – vai visi jutīsies piederīgi šim pasākumam.”
Spējam vairāk piedāvāt apmeklētājiem? Kur tad ir tas vairāk? Vairāk burbuļu, vairāk karavīru, vairāk krāmu? Izkalt piemiņas monētu šoreiz nevarēja, lielā zivju zupas katla nebija, nebija nekāda pārsteiguma momenta.

pirms gada, 2019.04.24 14:44

pārsteigums bija

tie, kuri par šīs zivis, ja tā tiek prasmīga kūpinātāja rokās, izcilajām kulinārajām dotībām bija dzirdējuši tikai nostāstus un šoreiz paši ieradušies Bauskā nobaudīt šo delikatesi, lielākā daļa palika nesaprašanā, tā zivs vispār ir ēdama? Bauskas variantā tā šoreiz bija vismaz mēnesi noturēta saldētavā, un kūpināja to "meistari", redzams, pirmo reizi. Ar šādu produkciju var iegūt tikai un vienīgi antireklāmu šai patiesi gardajai zivij.

pirms gada, 2019.04.27 11:35

Vietējās ziņas