FOTO: Rundālē sveic jaundzimušos

Sestdien, 5. septembrī, uz Rundāles novada multifunkcionālā centra kultūras zāli bija aicināti 2019. gadā dzimušie rundālieši un viņu vecāki, bija arī brāļi un māsas. Ieradušās uz sveikšanu bija 34 ģimenes. Tradicionāli šie jaundzimušo svētki tiek rīkoti maijā, taču visiem zināmie īpašie apstākļi pavasarī to liedza darīt.

Novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, uzrunājot ģimenes, novēlēja drošu nākotni, neraugoties uz to, kas notiek pasaulē. Novadu stipru dara kuplas un spēcīgas ģimenes, tāpēc svarīgs ikviens jaunais pilsonis, kas ar savu ierašanos pasaulē priecē ne tikai vecākus, bet arī novada ļaudis. Pašvaldības vadītājs mazuļiem pasniedza albumu «Dzimis Rundālē», kura vāku rotā lauva, ko dabā pieņemts uzskatīt par spēka simbolu.

Lilita Lauskiniece, Rundāles pagasta kultūras darba organizatore un plašās svētku programmas veidotāja un vadītāja, atzina, ka pasākumi apzināti organizēti tā, lai dalībnieku skaits atbilstu drošības prasībām. Mājīgajā lokā veidojās īpaša noskaņa, atraisījās «dvēsele», kas skatītājos un klausītājos, cerams, radīja gaišu līdzpārdzīvojumu.

«Vai mēs ticam brīnumam? Vai gribam un spējam to uzburt kā burvju mākslinieki?» – uz šiem pasākuma vadītājas jautājumiem bērnu atbilde bija viennozīmīga, pieaugušie gan labprāt paklusēja. Tā itin viegli tika pieburts Dante Pecolli, mūsu slaveno iluzionistu sekotājs, un tad varēja sākties īsti brīnumi... Smieklu un sajūsmas pavadīti, notikumi pārņēma mazuļu sirdis un prātus un iekustināja arī pieaugušos.

Rundālieši Mārtiņš un Dita Brikeri bija ieradušies kopā ar mazo Annu. Dita strādā Iecavas bērnudārzā «Cālītis», Mārtiņš dzimis un audzis Rundāles novadā, tur paiet arī viņa darbdienas. Jaunie vecāki atzina, ka šāds pasākums droši vien ir nozīmīgs mazajai Annai, arī ģimenei svarīgi justies piederīgai savam novadam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas