FOTO: Rundālieši atbalsta filmas «Operetes sargs» tapšanu

Ceturtdien, 29.oktobrī, notika Rundāles novada domes kārtējā sēde. Viens no 22 darba kārtības jautājumiem, par ko dome lēma, bija  biedrības «Sikspārnis D» lūgums finansiālam atbalstam dokumentālas filmas «Operetes sargs» veidošanai, kam tika piešķirti 350 eiro.

«Bauskas Dzīve» interesējās, kāda saistība šīs filmas veidošanai ar Rundāles novadu, ja tiek piešķirts atbalsts. Pašvaldības vadītājs Aivars Okmanis atklāja: «Ar producentu grupu jau agrāk novadam  izveidojušies kontakti, kad tika organizēta Latvijas simtgadnieku kopā sanākšana Rundāles pilī. Tā kā filmas fragmentu uzņemšana notika arī Rundāles novada teritorijā, lietišķais dialogs turpinājās. Atbalsta summa ir neliela, taču katram ieguldījumam kultūrā ir būtiska nozīme.»

Filmas producents Lūkass Mairis Marcinkevičs savukārt pastāstīja, ka Rundāle ir viens no novadiem, ko filmas tapšanas gaitā apceļojuši, jo tiek meklēta arī vieta, kur nākotnē iespējams varētu atdzimt operete jeb  muzikālais teātris. Rundālē filmēts pie multifunkcionālā centra, sociālajā dienestā kopā ar tā vadītāju Kristīni Brūveli un Rundāles pilī. Filmēšanas grupa ir pateicīga Kristīnei Brūvelei par kopā būšanu visu dienu un viesmīlīgu uzņemšanu. Tāpat L. M. Marcinkevičs min uzņēmumu «Bauskas alus», kas arī atbalstījis filmas tapšanu.

Agrāk muzikālais teātris bijis ne tikai Rīgā, bet arī Jelgavā un Liepājā. Operete joprojām dzīva arī kaimiņzemēs, Lietuvā, Igaunijā un citur. Šogad Rīgas operetei aprit 75 gadi, tā oficiāli dibināta 1945. gadā,  bet pirms tam tās telpās darbojies strādnieku teātris. Lūkass M.Marcinkevičs atzina, ka tieši operetē savu mūziķa un dziedātāja karjeru sākuši vairāki populāri skatuves mākslinieki, piemēram, Maija Lūsēna, Adrians Kukuvass un daudzi citi.

Filma iecerēta kā atgādinājums par nu jau gandrīz aizmirsto Rīgas Operetes teātri, tā solistiem, krāšņajiem uzvedumiem un visos laikos tik nepieciešamo dzīvesprieku. Filmas veidotāji cenšas pagūt nofilmēt vēl dzīvos tā laika lieciniekus. Viens no filmas pamatuzdevumiem ir iepazīstināt jaunāko paaudzi ar pašlaik Latvijā maz izmantotām operetes un mūzikla žanra iespējām. Filma veidota cerībā, ka tā noderēs par tramplīnu operetes žanra atdzimšanai Latvijā.

Operetes sargs ir tēls, kas atmostas un atdzimst kā 15. gadsimta bruņinieks, kurš bijis aizsnaudies un, pamostoties mūsdienās, saprot, ka teātris ir zudis. Darbs filmas veidošanā sākts pagājušā gada vasarā. Viskomplicētākā filmēšana notikusi bijušajās Operetes teātra telpās, kur pašlaik atrodas deju klubs «LaRoca». Dokumentālā filma sākas ar to, ka sargs bažīgs ieiet bijušajā  teātrī un ierauga, kā viss pārmainījies.

Filma vēstīs par Operetes pagātni, tagadni, nākotni Latvijā, tajā tiks izmantoti dažādi arhīvu materiāli un piedalīsies tādas personības un mākslinieki kā Vija Reine, Jānis Briedis, Gunārs Placēns, Valdis Lūriņš, Sonora Vaice u.c.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas