FOTO: Rundālieši mācās radīt animācijas brīnumu

Rundāles multifunkcionālā centra zālēs no 17. līdz 19. septembrim notika vēl nebijusi darbnīca, kura norisinājās ar pašvaldības un dalībnieku vecāku atbalstu, – 36 bērni un pieaugušie trīs dienu garumā mācījās radīt animācijas brīnumu par Rundāles lauviņas ceļojumu, informē kultūras darba speciāliste Rundālē Lilita Lauskiniece.

Kopīgā darbā tika attīstīta spēja ieklausīties dažādos viedokļos, lai atrastu filmas vadmotīvu un izstrādātu scenāriju, kā arī zīmētu, līmētu, fotografētu un veidotu filmu ar «StopMotion» aplikāciju kopā ar mākslinieci animatori Daci Liepu (Latvijas Kinematogrāfistu savienība). Viņa savā komandā bija iesaistījusi gan mūziķi Dārtu Dravu, kura palīdzēja iedziedāt dziesmu par Rundāls pili, gan domubiedres – mākslinieces Mirdzu Guku un Viju Liepiņu, jo darbs pie filmiņas tapšanas ir darbietilpīgs, aktivitātes apraksta L. Lauskiniece.

To, kā zīmējums top par tēlu, kā tas atdzīvojas, sāk dejot vai lidot, runāt vai tikai ieskanēties, varēja kaut mazliet izprast, iesaistoties visās darbībās – no pirmās līnijas līdz skaņu un dziesmas ierakstiem.

Darbnīcas vadītāja Dace Liepa priecājās par dalībnieku neatlaidību un pacietību, radošumu un mērķa apziņu, jo dalībnieku vecums bija no pieciem līdz 17 gadiem, mazākajiem brīžiem bija nepieciešamas spēļu un deju pauzītes.

Varbūt citu bērnu radīto filmiņu skatīšanās, izprotot, kā varētu izskatīties pašu radīts brīnums, varbūt mirkļi, kad tēli «atdzīvojas» acu priekšā, palīdzēja kopīgajā trīs dienu darbā, un Rundāles lauviņas ceļojums kopā ar iedomu tēliem varēja sākties.

Vēl daudz darba Dacei Liepai, kura no darbnīcas dalībnieku radītajiem tēliem izveidos kopdarbu – īstu filmiņu. L. Lauskiniece informē, ka filmiņas pirmizrāde paredzēta Latvijas Republikas proklamēšanas dienas pasākumu virknē uz Rundāles multifunkcionālā centra zāles lielā ekrāna, visai radošajai komandai klātesot.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas