FOTO: Skaistkalnē izskan Kanepenes svētku Baltais koncerts 7

Vecumnieku novada Skaistkalnē laiku laikos daudzināto Kanepenes svētku tradicionālo Balto koncertu piektdienas, 31. jūlija, saules izdaiļotajā un rāmajā vakarā apmeklēja ap divsimt interesentu.

Ierastajā vietā pie tautas nama, kur ainavai īpašu burvību piešķir dīķis ar ziedošām ūdensrozēm, vietējos ļaudis un ciemiņus uzrunāja Skaistkalnes paulīniešu ordeņa tēvs un katoļu baznīcas priesteris Jānis Vīlaks. Pēc tam varēja baudīt pūtēju orķestra «Skaistkalne» (diriģents Jānis Kalniņš), vietējā jauniešu deju kolektīva «Vanadziņi» (Baiba Riekstiņa, iepriekš – Vanaga) un Bauskas kultūras centra jauktā vokālā ansambļa «Eliksīrs» (Marina Lazdiņa, koncertmeistare Ineta Pilverte) priekšnesumus. Programmu pieteica Svetlana Štrobindere.

Arī šogad neizpalika tradīcija pēc koncerta «izpeldināt» diriģentu Jāni Kalniņu, kurš, iznācis no dīķa slapjš un dūņām «rotājies», atzina – «ūdens gadu no gada ir silts».

Vakara noslēgumā daudzi izmantoja iespēju brīvā dabā uz lielā ekrāna noskatīties Viestura Kairiša filmu «Piļsāta pi upis». «Pilsēta pie upes» ir 2020. gada Latvijas spēlfilma; tās scenārijs veidots pēc latviešu trimdas autora Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem.

Skaistkalniete Ērika Ormane atzina, ka koncerts bijis skaists un gaišs, savukārt Arvo Karelsons papildināja: «Sirsnīga bija tēva Jāņa uzruna, koncertā dzīvību ieviesa jaunieši dejotāji, taču es šovakar galvenokārt nācu šurp filmas dēļ, tā mani vairāk interesēja.»

Jānis Meļķis no Bauskas, vokālā ansambļa «Eliksīrs» pārstāvis, daloties iespaidos, «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka kolektīvs Skaistkalnē uzstājās pirmoreiz. «Pats nosaukums jau raksturo šo vietu un teic, ka tā ir skaista, bet ja vēl ciemos atbrauc kāds «saldumiņš un gardumiņš» – «Eliksīrs» – kombinācija ir īpaši izdevusies,» viņš smaidot sacīja. «Šis laiks, kurā dzīvojam, ir mazliet nesaprotams, tāpēc katrs brīdis ir jāizmanto, lai gūtu prieku, un šovakar, domāju, ikviens jutās ļoti labi.»

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka ceturtdienas, 30. jūlija, vakarā ar balvu ansambļa «Ziņģes brāļi» koncertu Putnos un Mēmelē atdarīti vārti tradicionālajiem Kanepenes svētkiem, kas ilgs līdz svētdienas, 2. augusta, vakaram.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

gribam zināt

Kāpēc BALTIE svētki Skaistkalnē? Lūdzam kultūras darbones skaidrojumu, lai to izprastu!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.01 21:32

bitīt matos

Darboņi ir mafijā. Kultūras jomā ir darbinieki. Latviešiem balta krāsa nes daudzpakāpju vēstījumu par ētiskām un garīgām vērtībām., ja kas!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.02 18:38

es arī gribu zināt

Pamatojumu - BALTIE SVĒTKI SKAISTKALNĒ!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.01 21:34

diez vai..

Tad jau būtu- balto svētki.....

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.02 17:22

gribam zināt

jaunieši, pārņemiet kultūras dzīvi Skaistkalnē.lūdz,lūdzu!

pirms 10 mēnešiem, 2020.08.03 18:12

Vietējās ziņas