Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Skaistkalnes pagastā ieskandina Kanepenes svētkus 6

Vecumnieku novada Skaistkalnes pagastā ceturtdienas, 30. jūlija, vakarā ar balvu ansambļa «Ziņģes brāļi» koncertu Putnos un Mēmelē atdarīti vārti tradicionālajiem Kanepenes svētkiem. Muzikanti no Bauskas ar jautrām dziesmām un jokiem ļaudis noskaņoja svinībām, kas Skaistkalnē ilgs līdz pat svētdienas, 2. augusta, vakaram.

Putnos ziņģes bija sanākuši klausīties ap 20 lielu un mazu vietējās apkaimes iedzīvotāju. Kad uznāca smalks lietutiņš, gan mūziķi, gan klausītāji patvērās zem veļas žāvētavas jumta. Velta Treiberga kopā ar vīru Arnoldu Skaliņu bija mērojuši tālāku gabalu – viņi dzīvo apmēram sešus kilometrus no Skaistkalnes, braucot pa Bauskas ceļu uz Jaunsaules pusi. «Koncerts patika, šo ansambli esam jau dzirdējuši, jo «Ziņģes brāļi» spēlējuši pensionāru vakarā Skaistkalnē. Mums tie sarīkojumi vienmēr ir ļoti skaisti un jautri; ir muzicējušas arī grupas «Baltie lāči» un «Rumbas kvartets». Šogad gan kovida dēļ balle vēl nav rīkota,» stāsta Velta. Dzīvesbiedri ar auto devās arī uz Mēmeli, jo sen tur neesot bijuši. Viņiem padomā būt klāt arī citos Kanepenes svētku notikumos. «Ko citu mums, pensionāriem, darīt?» retoriski jautā Skaistkalnes pagasta iedzīvotāja un atklāj, ka apmeklējuši arī Pēterdienas svinības Kurmenē un Liliju svētkus Vecumniekos.

Tikpat jautri, kā Putnos, koncerts izskanēja sakoptajā un labiekārtotajā Ānmēmeles parkā Mēmeles upes krastā.

Tautas nama vadītāja Līga Baļčūne ikvienu aicināja apmeklēt Balto koncertu piektdien, 31. jūlijā, kad ierastajā vietā pie dīķa varēs baudīt vietējā pūtēju orķestra un pašmāju jauniešu deju kolektīva «Vanadziņi» sagatavoto programmu, kā arī Bauskas kultūras centra vokālā ansambļa «Eliksīrs» priekšnesumu. Pēc koncerta paredzēts rādīt kino.

Sestdiena, 1. augusts, veltīta sportiskām aktivitātēm. Arī šogad neizpaliks tradicionālais skrējiens; šoreiz par godu Skaistkalnes 531. gadskārtai būs jāpieveic 531 metrs pa iezīmētu maršrutu.

Svētdien, 2. augustā, visi mudināti doties uz Kanepenes gadatirgu, parkā un pie dīķa norisināsies dažādas aktivitātes bērniem, bet plkst. 12 baznīcā būs svētku dievkalpojums. Svinības izskanēs brīvdabas estrādē ar lielkoncertu «Mīlestība ir» kopā ar grupu «Saldās sejas».


Pievieno komentāru

Komentāri 6

jaaks

Cik tas ir nožēlojami, ka Kanapenes svētki Šogad bez tradicionālās zaļumballes. Vecumniekos uz Liliju svētkiem bija, Kurmenē Pēterdienas balle un Kurmenes sporta svētkos balles arī bija. Vai tad Skaistkalnē vairs nav kas organizē, jeb šeit atkal nožēlojamā Kovala pirksts?

pirms 13 dienām, 2020.07.31 20:49

Tas

radījums ir nožēlojams.

pirms 13 dienām, 2020.08.01 11:39

tango

kultūriste novecojusi, vairs negrib garus vakarus!

pirms 13 dienām, 2020.08.01 14:11

knapenis Kanepenē

Tradicionāli saskandinām - Prozit !

pirms 12 dienām, 2020.08.01 16:07

MIEDRIS

Nakosajos kanepenes svetkos busim Bauskas novada, tad izdancosimies pa istam,nebus noteiceji no vecumniekiem

pirms 12 dienām, 2020.08.01 21:19

Vietējās ziņas