FOTO: Skatē skan jaunais dziesmu svētku repertuārs Bauskas, Iecavas, Vecumnieku novada skolu koru sniegumā

Mūspuses novadu skolu 5. – 12. klašu koru skate Bauskas kultūras centrā notika otrdien, 26.martā. Piedalījās tikai seši kori no Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada, šajā vecuma grupā nebija pārstāvju no Rundāles novada.

Vienīgā pamatskola, kuras koris bija dalībnieku pulkā, – Bauskas pilsētas pamatskola, diemžēl nebija pārstāvēts neviens koris no Bauskas Valsts ģimnāzijas. Toties, kā ar prieku sacīja žūrijas pārstāve, kordiriģente Mārīte Jonkus, skolu koru saimei pievienojies Vecumnieku vidusskolas 5. – 9.klašu koris.

Dalībnieku sniegumu vērtēja kordiriģentes Mārīte Jonkus, Linda Matveja un Ieva Lavrinoviča.

Katram kolektīvam priekšnesumā bija trīs dziesmas no gaidāmo XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētku repertuāra, vispārizglītojošo skolu (B grupas) koriem obligātā bija latviešu tautasdziesma Jēkaba Mediņa apdarē „Kalnā kāpu es dziedāt” a’cappella izpildījumā. Kā atzīmēja M. Jonkus, visi kori bija labi pastrādājuši, cītīgi gatavojušies, vairāki bija izvēlējušies divas a’cappella dziesmas, kas ir laba iezīme. Žūrijas vērtējumā, obligātajā dziesmā „Kalnā kāpu es dziedāt” Bauskas pilsētas pamatskolas 5. – 9. klašu koris kopā ar vadītāju Ilzi Bērziņu bija ieguldījis vairāk darba un rezultāts arī ļoti labs.

Gatavojoties reģionālajai 2. kārtas skatei, žūrija iesaka koriem vairāk strādāt dikcijas, artikulācijas un vokālā skanējuma pilnveidē, lai gan Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas 5. – 9. klašu korim „Via Stella” un Bauskas 2. vidusskolas 5. – 12. klašu korim vokālais skanējums ir uzteicams.

Šis ir gads pirms XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, ir zināms obligātais svētku repertuārs, kurā ir ap 20 dziesmu, dažas no tām skanēja tikko skatē. Koriem ir jāpiedalās skatēs, lai varētu iegūt ceļazīmi uz svētkiem. Skolu koriem ir daudz mazāka konkurence nekā deju kolektīviem, tomēr obligātais repertuārs ir jāapgūst un labā līmenī skatēs jānodzied, skaidro Diāna Siliņa, Bauskas 2. vidusskolas kora diriģente un Bauskas novada mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja.

1. kārtas skates rezultāti
Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas 5. – 9. klašu koris „Via Stella” (A grupa), diriģente Liene Batņa, – 1.pakāpes diploms, 42 punkti.
B grupas kori:
Bauskas pilsētas pamatskolas 5. – 9.klašu koris, diriģente Ilze Bērziņa, – 1.pakāpes diploms, 41,16 punkti;
Bauskas 2.vidusskolas 5. – 12.klašu koris, diriģente Diāna Siliņa, – 1.pakāpes diploms, 40,66 punkti;
Iecavas vidusskolas koris, diriģente Milita Pīlādze, – 2.pakāpes diploms, 39,66 punkti;
Misas vidusskolas 5. – 12.klašu koris, diriģente Zaiga Jēgere, – 2.pakāpes diploms, 38,33 punkti;
Vecumnieku vidusskolas 5. – 9.klašu koris, diriģente Zaiga Jēgere, – 2.pakāpes diploms, 37,33 punkti.

Plašāk par koru skati lasiet „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā piektdien, 29.martā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas