FOTO: Stelpes pagastā atver logus svētkiem 9

No Beitiņiem līdz pat Nīzerei, aptverot teju visu Vecumnieku novada Stelpes pagastu, Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtā pirmdien, 4. maijā, ļaudis varēja baudīt apsveikuma programmu «Atver logu svētkiem!».

Noteiktā laikā un vietā, pavisam astoņos pieturas punktos, izskanēja neliels dzejiski muzikāls priekšnesums, ko, iesaistot savu ģimeni un atsaucīgus līdzcilvēkus, bija sagatavojusi Sandra Neliusa, Stelpes pagasta kultūras darba organizatore. Ar šo iniciatīvu viņa vēlējās apliecināt, ka arī krīzes laikā, kad, šķiet, dzīve ir apstājusies, var svinēt, rodot citus rīcības veidus un formas, un parādīt, ka «esam stiprāki par vīrusu, mūsu valsts un tās cilvēki savā garā ir stiprāki».

Iedzīvotāji apsveikumu klausījās un notiekošajā noraudzījās pa sava dzīvokļa vai mājas logiem vai panākoties pretim, ievērojot divu metru distanci un citus drošības noteikumus.

Noskaņu papildināja Latvijas valsts karoga klātbūtne; to lepni rokās turēja Stelpes pamatskolas 9. klases audzēknis Dāgs Neliuss. Trompetes solo izpildīja Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pedagogs Aigars Dziļums, atskaņojot Jāņa Lūsēna «Karoga dziesmu» un Ērika Ešenvalda «Dvēseles dziesmu». Normunda Beļska dzejoli «Kā maigi dzelošs rožu krūms» izjusti norunāja Egils Neliuss.

Iedzīvotājus sveica Santa Bračka, Stelpes pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja. Viņa uzsvēra, ka šoreiz laba vēlējumi Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā izskan dīvainos apstākļos, kad iespējas ierobežo piesardzības nosacījumi, kad katrs ir īpaši atbildīgs par sevi un citiem, taču arī šādā situācijā var svinēt – vienkārši un sirsnīgi, «var būvēt nākotni no tā, kas mums ir un kādi esam paši». Brīvības atdzimšanas 30. gadskārtā viņa ikvienam vēlēja nezaudēt cerību, aicināja ļaudis rotāt un kopt savu vidi, veidot to pagastam, novadam, Latvijai.

Katrā ciemošanās vietā iedzīvotāji saņēma brīnišķīgu velti no īrisu un gladiolu selekcionāriem Ilgas un Visvalža Viņķeļiem. Čaklie un dāsnie dzīvesbiedri sava pagasta cilvēkiem dāvāja peoniju dēstus, pašu loloto ziedu stādus un sīpolus, lai katrā vietā taptu krāšņa vizītkarte – bagātīga puķudobe. «Šis radošais darbiņš atgādinās par šo svētku dienu un palīdzēs uzturēt labas kaimiņattiecības, veidojot kopīgo dobi un par to visiem gādājot,» sacīja S. Bračka.

Apsveikuma tūres noslēgumā S. Neliusa «Bauskas Dzīvei» atzina, ka jūtas emocionāli pacilāta un gandarīta, jo «tie, kuri priekšnesumu vēlējās dzirdēt, to dzirdēja». Viņa uzskata, ka vērts doties pie sava pagasta ļaudīm tik nozīmīgā dienā būtu bijis arī tad, ja kaut tikai viens atdarītu savu logu svētkiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Ligita

Nu malači, malači tie stelpieši! Žēl gan, ka baušķeniekiem nekas tāds vai citāds netika sarūpēts nozīmīgajos valsts svētkos. Mums tikai tie paši vecie, mazie mazītiņie karodziņi dažās ielās pilsētā. Iespējams, ka Bauskas kultūras centra algotā komanda divu mēnešu garumā gatavo mums kaut ko iespaidīgu nākotnei...

pirms gada, 2020.05.06 09:31

ķencis

Arī Vecumnieku kultūrnieki mums gatavo ko īpašu divu mēnešu garumā !

pirms gada, 2020.05.06 14:00

Karīna no Upes ielas

Milzīgs paldies Sandrai, organizatoriem un izpildītājiem, tas tiešām bija brīnišķīgs priekšnesums un radīja īpašu svētku sajūtu visai dienai:-)! Un arī pārsteigums, nebijām gatavi kam tādam, labi, ka paspējām izskriet pagalmā, dzirdot trompetes skaņas:-)!
Tas jums izdevās godam, super!!!!
Pateicībā, Dzenīši

pirms gada, 2020.05.07 16:52

siguldiete

Žēl tik,ka ideja Siguldas akcijai "Atver logu"nočiepta..

pirms gada, 2020.05.08 10:18

zemgaliete

Un tad vairs nekur pasaulē nedrīkst neko līdzīgu rīkot, vai?

pirms gada, 2020.05.08 17:40

bet...

pašiem jābūt radošiem. Bet .... daudzi saka, ka daudz kas ir "balagāns". Arī dzeju jāmāk pasniegt!

pirms gada, 2020.05.08 22:22

Zemgalietei

Nu vienlaicīgi špikot ir skumji. Pašiem trūkst ideju

pirms gada, 2020.05.09 09:07

Atbilde visiem super ideju ģenerētājiem

Ceru, ka Sandra Neliusa šos dažus možēlojamos kmentārus nelasa, jo lai nu kam trūktu ideju, tik ne viņai, kas ir ļoti radoša un idejām bagāta un spējusi atvērt citus.

pirms gada, 2020.05.09 19:41

Vietējās ziņas